Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Rozpoczął się turniej finałowy o awans do I ligi kobiet

II liga K: Rozpoczął się turniej finałowy o awans do I ligi kobiet

W Opolu rywalizację o awans do I ligi kobiet rozpoczęło pięć zespołów. W pierwszym meczu gospodynie, ECO AZS Uni, pokonały Bluesoft Mazovię Warszawa. Inna drużyna z Warszawy, AZS AWF UKSW, musiała uznać wyższość swoich rywalek z Tarnowa. Awans do I ligi uzyskają dwa najlepsze zespoły z turnieju.

 Pierwszą partię ECO AZS Uni rozpoczął od mocnego uderzenia i prowadzenia 10:4. Wydawało się, że opolanki pójdą za ciosem, ale stołeczna drużyna poprawiła wszystkie elementy gry i z nawiązką odrobiła straty. Objęła prowadzenie 13:12, a następnie 18:15 i tym razem wydało się, że to ona ma kontrolę nad setem. Opolanki jednak utrudniły zagrywkę i wygrywały 21:19, a walkę zakończyły przy pierwszej szansie. Kolejna odsłona zaczęła się identycznie, jak ta otwarcia. Skuteczne ataki, wybloki i obrony oraz kontry sprawiły, że gospodynie „odskoczyły” na 6:1. I znów rywalki zaczęły pogoń, zbliżyły się na dwa punkty, ale miejscowe tym razem odpowiedziały. Od stanu 10:9 zdobyły siedem punktów, tracąc jednego. W tym momencie się rozpędziły tak mocno, że warszawianki nic już nie były w stanie wskórać. Ich bezradność wyszła w trzecim secie, kiedy zostały przez podopieczne trenera Fogla zdeklasowane. Tradycyjnie zaczęło się od prowadzenia 6:2 ECO, ale potem trwał tylko opolski show. Po swoim 10. punkcie straciły trzeci, a czwarty kiedy miały ich na koncie 17. Ostatecznie triumfowały do 9 i 3:0 w całym meczu.

ECO Uni AZS Opole – Bluesoft Mazovia Warszawa 3:0
(25:22, 25:18, 25:9)

Grupa Azoty PWSZ Tarnów rozpoczęła od prowadzenia po ataku Sandry Szychowskiej. Kolejne punkty zdobyły jednak warszawianki i po atakach członkini kadry narodowej Małgorzaty Jasek wygrywały 4:2. Tarnowianki świetnie zagrały blokiem, zdobyły w ten sposób pięć punktów i było 13:7. Po ataku Szychowskiej i zagrywce Aleksandry Kaczyńskiej powiększyły przewagę do pięciu punktów (18:13). W końcówce było już 24:16. Drugi set to znakomity początek w wykonaniu podopiecznych trenera Michał Betlei. Objęły prowadzenie 4:0. Ale warszawianki doprowadziły do stanu 8:8. Później jednak inicjatywa należała do tarnowianek. Asa serwisowego posłała Adrianna Sobczak, skutecznie atakowała Podlasek, a po precyzyjnych atakach i zagrywkach Kaczyńskiej tarnowianki prowadziły 24:21. Rywalki obroniły dwie piłki setowe, lecz 25. punkt zdobyła Podlasek, obijając blok AZS. W trzecim secie po zagrywce Kaczyńskiej tarnowianki prowadziły 4:2, lecz po ataku Jasek ze środka przegrywały 4:5. Końcówka tego seta toczyła się pod dyktando AZS-u, który ostatni punkt zdobył po obiciu bloku tarnowianek. W decydującej, jak się okazało, czwartej partii pierwszy punkt zdobyły rywalki, ale po podwójnym bloku Dyrek i Podlasek tarnowianki prowadziły 4:3. Przeciwniczki doprowadziły jeszcze do stanu 6:6, ale dobrze grające siatkarki z Tarnowa po asie serwisowym Kaczyńskiej wygrywały 14:9. Dyrek atakiem z pierwszej piłki doprowadziła do stanu 17:11, a po podwójnym odbiciu piłki przez rywalki tarnowianki wygrywały 22:18. Punkt na wagę zwycięstwa zdobyła Sobczak.

KS AZS AWF UKSW Warszawa – GRUPA AZOTY PWSZ Tarnów 1:3
(22:25, 23:25, 25:15, 19:25)

Zobacz również:
Wyniki i tabela turnieju finałowego w II lidze kobiet

źródło: Nowa Trybuna Opolska, sportowy24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-05-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved