Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Rozgrywki nabierają tempa

II liga K: Rozgrywki nabierają tempa

W miniony weekend na drugoligowym froncie zdecydowana większość spotkań kończyła się zwycięstwem jednej z ekip za trzy oczka. Po pięciosetowej batalii rozstrzygnęły się tylko dwa spotkania, które zostały rozegrane w grupie 5.

W grupie 1 drugie zwycięstwo za trzy punkty i po raz drugi bez straty seta zanotowały na swoim koncie siatkarki SMS-u Police. W niedzielę podopieczne trenera Wojciecha Kaszy pokonały 3:0 SKF Politechnika Poznańska i usadowiły się na fotelu lidera tabeli. Drugie zwycięstwo odniósł beniaminek z Stargardu. Spójnia we własnej hali pokonała w czterech setach zespół z Murowanej Gośliny. Pierwszą wygraną w tym sezonie zanotowały siatkarki Alexas Turek, które wygrały 3:1 u siebie z ekipą KS-u Energetyka Poznań. Również z pierwszego zwycięstwa cieszyły się zawodniczki UKŻPS-u Kościan, które w trzech setach pokonały Culmen Chełmno.

Fotel lidera w grupie 2 stracił po 4. kolejce Sokół Radzionków. Podopieczne trenera Jarosława Wachowskiego znalazły pogromcę w Opolu, gdzie AZS Uni wygrał w czterech setach. Zwycięstwa we własnych halach odniosły zespoły MKS-u Świdnica i KS-u Olimpii Jawor. Świdniczanki 3:1 wygrały z przedostatnią w tabeli drużyną Sokoła 43 Katowice, z kolei w Jaworze Olimpia w takim samym stosunku pokonała Częstochowiankę Częstochowa. Również czterech setów potrzebowały siatkarki Łaskovii, aby na wyjeździe pokonać zawodniczki z Łazisk Górnych. W tej kolejce pauzowała Zorza Wodzisław Śląski.

Po czterech kolejkach w grupie 3 na czele znajdują się dwa zespoły z kompletem punktów na koncie. To AZS AWF Warszawa i WTS Włocławek, które po raz czwarty w tym sezonie schodziły z parkietu w roli zwycięzcy. Warszawianki pokonały na wyjeździe 3:1 zespół Bluesoftu Mazovii Warszawa. Po porażce w pierwszym secie stołeczne siatkarki musiały odrabiać straty, jednak udało im się to znakomicie. Również włocławianki wygrały swoje spotkanie 3:0, pokonując w Siedlcach miejscową Ósemkę. Wciąż bez punktów, podobnie jak zespoły z Rumi i Siedlec, jest Volley Płock. Drużyna z Płocka tym razem przegrała 1:3 w Białymstoku z miejscowym BAS-em. Pewne zwycięstwo na wyjeździe odniosły siatkarki Orła Elbląg, które w trzech setach pokonały Spartę Warszawa. W tej kolejce pauzował APS Rumia.

W grupie 4 we wszystkich spotkaniach zgodnie wygrywały gospodynie. Najpewniej mecz przed własnymi kibicami wygrały zawodniczki z Krakowa. Drużyna AGH pokonała w trzech setach UKS Jedynkę Siewierz. Kolejne zwycięstwo odniosły uczennice ze Szczyrku, które pokonały w czterech setach dotychczasowego lidera grupy – zespół STS-u Sandecji Nowy Sącz. Zaciętego meczu spodziewano się w Pszczynie, gdzie miejscowy PLKS podejmował rywalki z Jaworzna. Zgodnie z przewidywaniami mecz był ciekawy, ale to podopieczne trenera Jarosława Bodysa w czterech setach rozprawiły się z przyjezdnymi, dołączając do czołówki tabeli. Spotkanie pomiędzy Silesią Volleyem Mysłowice i TKS-em Tychy zostanie rozegrane w innym terminie. W tej kolejce pauzował Sokół Zator.

W grupie 5 tempa nie zwalnia Tomasovia Tomaszów Lubelski, która po raz drugi odprawiła rywala. Tym razem siatkarki z Tomaszowa wygrały na wyjeździe w czterech setach z MOSiR-em Jasło i z kompletem punktów prowadzą w ligowej tabeli. Tuż za nimi PWSZ Tarnów, który na koncie ma pięć punktów. Tarnowianki wygrały 3:2 z SAN-Pajdą Jarosław na własnym parkiecie. W trzech setach zakończył się pojedynek AZS-u UMCS Lublin z Radomką Radom. Lublinianki odniosły swoje pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. W ostatnim spotkaniu tego weekendu w grupie 5 Marba Sędziszów Małopolski pokonała 3:2 na własnym parkiecie zespół z Mielca, zdobywając pierwsze punkty i odnosząc pierwszą wygraną w lidze.