Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K, gr. I: Trzy punkty poznanianek

II liga K, gr. I: Trzy punkty poznanianek

W sobotę 22 października w trzeciej kolejce rozgrywek II ligi grupy pierwszej we własnej sali zadebiutował poznański beniaminek SKF Politechnika Poznańska Poznań, który podejmował UKS Alexas Turek. Goście z Turku przyjechali do Poznania z dorobkiem czterech punktów, a siatkarki z Poznania przystąpiły do spotkania z dorobkiem jednego wygranego seta w pierwszych dwóch kolejkach. Spotkanie w Poznaniu zgromadziło liczną widownię, która wspierała poznańskie siatkarki w nadziei na przełamanie.

Początek spotkania to wzajemna wymiana ciosów. Przy stanie 13:15 nastąpiło przełamanie i przy kapitalnych obronach libero zespołu z Turku Aleksandry Elko zawodniczki UKS-u zwyciężyły bardzo wyraźnie 25:18. W drugim secie obraz gry przypominał ten z początku pierwszej odsłony. Tym razem poznańska drużyna finiszowała z wygraną 25:20 i stan spotkania wyrównał się na 1:1.

Trzeci set wskazywał początkowo na to, że siatkarki Zbigniewa Osajdy, czyli Alexas Turek, znakomicie się pozbierały, bo zaczęły od prowadzenia 6:1. Szybka reakcja Przemysława Wodzienia, opiekuna miejscowego zespołu, postawiła jednak gospodynie spotkania na nogi i przy stanie 9:9 zanotowano pierwszy w tym secie remis. Dalej poznanianki poszły za ciosem, a rywalki były jakby zszokowane takim obrotem sprawy i zaczęły popełniać błędy. Różnica w wyniku powiększała się coraz mocniej i przy stanie 22:16 opiekun miejscowych zdecydował się na trzy zmiany i rywalki doszły na 21:22. Zmiany powrotne po stronie Politechniki pozwoliły na doholowanie do końca wygranej 25:22 i wyjście na prowadzenie 2:1.

Taki przebieg seta wyraźnie podciął skrzydła drużynie z Turku. Gospodynie spotkania rozpoczęły czwartą partię od wyniku 4:1. Team gości doszedł jeszcze na 4:4, później jednak stopniowo różnica punktowa zaczęła się powiększać i niesione bardzo głośnym dopingiem swoich kibiców siatkarki SKF-u Politechniki Poznańskiej finiszowały z bardzo pewną wygraną 25:16 w secie i w całym spotkaniu 3:1. Zwycięstwo to ma historyczny wymiar dla poznańskiego klubu, który zdobył swoje pierwsze punkty w lidze centralnej.

Ten mecz miał znaczenie symboliczne, gdyż to pierwsza nasza wygrana w II lidze. Mój zespół potrzebował takiego wyniku, żeby uwierzył w siebie i sens ciężkich treningów. W końcu zagrało wszystko tak, jak miało i efekt jest. Wygrana 3:1 z Alexasem Turek cieszy, ale w pierwszym i trzecim secie zaliczyliśmy dużo własnych błędów. Natomiast w pozostałych setach zagraliśmy bardzo skutecznie – mówił po meczu trener SKF-u Politechnika Poznańska, Przemysław Wodzień.

SKF Politechnika Poznańska – UKS Alexas Turek 3:1
(18:25, 25:20, 25:22, 25:16)