Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Pozostała jeszcze jedna niewiadoma

II liga K: Pozostała jeszcze jedna niewiadoma

Po drugim dniu półfinałów II ligi kobiet awans do finału i walki o awans do I ligi zapewniły sobie już trzy drużyny: WTS Wieliczka, PWSZ Tarnów oraz AZS Opole. W niedzielę trwać będzie jeszcze walka o ostatnie wolne miejsce.

W pierwszym sobotnim meczu w Pszczynie spotkały się dwa zespoły, które w piątek przegrały swoje mecze, PLKS Pszczyna i UKŻPS Kościan. Porażka w drugim spotkaniu mogła oznaczać ostateczne pożegnanie się z myślami o finale. Obie drużyny wyszły więc na boisko bardzo zmotywowane. Pierwszy set to wyrównana walka, gdzie w końcówce okazały się lepsze przyjezdne, wygrywając go na przewagi do 25. W drugim oraz trzecim secie siatkarki z Kościana, dzięki swojej dobrej grze, wygrały obie partie do 22, przedłużając tym samym swoje nadzieje na awans. W jutrzejszym decydującym spotkaniu zmierzą się z NOSiR-em Nowy Dwór Mazowiecki. Pewne gry w finale są już siatkarki WTS-u Solna Wieliczka. Podopieczne Katarzyny Wąsowskiej wygrały w sobotę ważny mecz z zespołem z Nowego Dworu Mazowieckiego. NOSiR na początku spotkania próbował nawiązać wyrównaną walkę z faworytkami. Ta sztuka mu się częściowo udała, ale w końcówce WTS rozstrzygnął premierową odsłonę na swoją korzyść, wygrywając premierową partię do 21. W kolejnych dwóch partiach różnica między oboma zespołami była znacznie większa, a dzięki temu siatkarki z Wieliczki mogły się cieszyć z awansu do rozgrywek finałowych.

PLKS Pszczyna – UKŻPS Kościan 0:3
(25:27, 22:25, 22:25)

NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki – WTS Solna Wieliczka 0:3
(21:25, 16:25, 19:25 )

Sobotnie zmagania w Tarnowie rozpoczął pojedynek gospodyń z Bluesoft Mazovią Warszawa. Od samego początku oba zespoły toczyły wyrównaną walkę, jednak w końcówce lepiej zagrały warszawianki i po ataku z lewego skrzydła Renaty Biały przyjezdne wygrały tę partię do 20. W drugiej partii podopieczne Katarzyny Wysockiej zdominowały tego seta, wygrywając go do 15 i obejmując prowadzenie w całym spotkaniu 2:0. Trzecią partię ponownie lepiej rozpoczęły przyjezdne, jednak to gospodynie dogoniły rywalki i wygrały do 19. Czwarty set również wygrały gospodynie, więc dopiero tie-break miał wyłonić triumfatora. Decydująca odsłona była najbardziej emocjonująca, warszawianki prowadziły w piątym secie 8:5, ale nie zdołały utrzymać tego prowadzenia. W końcówce partii więcej zimnej krwi zachowały w niej siatkarki z Małopolski i to one zwyciężyły w całym spotkaniu 3:2, odnosząc drugie zwycięstwo w turnieju oraz awans do finału.

W drugim sobotnim meczu mierzyły się zwycięzcy grup 1.. i 2., czyli E. Leclerc Orzeł Elbląg oraz AZS KU Politechniki Opolskiej. Po pierwszym secie więcej powodów do zadowolenia miał zespół prowadzony przez trenera Grzegorza Silczuka. Akademiczki wygrały do 21, również drugi set padł łupem opolanek i wygrały go do 19. Trzeci set od początku dobrze rozpoczęły elblążanki i utrzymały przewagę, wygrywając trzecią partię do 19. Jednak w czwartym secie akademiczki powróciły do stylu grania z dwóch pierwszych setów, zwyciężając w tej partii do 15, a w całym meczu 3:1. Było to już drugie spotkanie wygrane przez AZS, tym samym zapewnił on sobie awans do finału.

PWSZ Tarnów – Mazovia Warszawa 3:2
(20:25, 15:25, 25:19, 25:21, 25:12)

Orzeł Elbląg – AZS Opole 1:3
(21:25, 19:25, 25:19, 15:25)