Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

II liga K: Poznaliśmy komplet finalistek

fot. Częstochowianka Częstochowa

Do wyłonionych już wczoraj finalistek, czyli siatkarek NOSiR-u Nowy Dwór Mazowiecki i SAN-Pajdy Jarosław dołączyły Częstochowianka Częstochowa oraz UKŻPS COCCODRILLO Kościan. O krok od awansu była Olimpia Jawor, jednak przez gorszy stosunek setów uplasowała się na trzeciej lokacie. Z czterech finalistek połowa awansuje na zaplecze Ligi Siatkówki Kobiet.

Pierwszy mecz rywalizacji w turnieju półfinałowym w Jarosławiu zakończył się, podobnie jak cztery wcześniejsze, w trzech setach. AZS AWF UKSW Warszawa dopiero w ostatnim z nich był bliski pokonania Pogoni Proszowice, jednak po walce na przewagi przegrał 25:27. Tym samym stołeczna drużyna zakończyła turniej półfinałowy bez wygrania seta, zaś dla Pogoni było to jedyne zwycięstwo.Znacznie więcej emocji było w spotkaniu, które miało zadecydować o zwycięstwie w turnieju. Pierwszy set 25:23 padł łupem gospodyń. W drugim długo toczyła się walka na przewagi a więcej zimnej krwi zachowały siatkarki NOSiR-u Nowy Dwór Mazowiecki. W kolejnym ponownie lepszy okazał się SAN-Pajda Jarosław, ale nie zdołał postawić kropki nad i. Ostatecznie po tie-breaku triumfowały zawodniczki z Nowego Dworu Mazowieckiego i to one zajęły pierwsze miejsce w turnieju.

Zobacz również:
Wyniki i tabela turnieju w Jarosławiu

Znacznie ciekawsza sytuacja była w częstochowskim turnieju, w którym do końca trwała walka o awans. W pierwszym niedzielnym meczu Olimpia Jawor z wysokiego c rozpoczęła rywalizację, triumfując 25:12. W kolejnych setach było ciekawiej, ale ostatecznie siatkarki z Jawora pokonały Spójnię Stargard 3:1 i musiały czekać na wynik ostatniego spotkania w turnieju, w którym gospodynie zmierzyły się z zespołem z Kościana. Pierwszy set tego starcia padł łupem Częstochowianki, ale siatkarki z UKŻPS szybko wyrównały. Przyjezdne nie poszły jednak za ciosem. Następne odsłony częstochowianki wygrały do 17 i 23 a cały mecz 3:1.

Taki rezultat meczu Częstochowianki z UKŻPS-em sprawił, że trzy drużyny miały dokładnie tyle samo punktów – 5. Ostatecznie dzięki najlepszemu bilansowi setów Częstochowianka wygrała turniej, UKŻPS uplasował się na drugim miejscu a pierwszą lokatę, która nie dawała awansu do turnieju finałowego, zajęła Olimpia Jawor. –Jesteśmy w euforii. W sobotę zagrałyśmy słabszy mecz, popełniłyśmy dużo błędów własnych, co przełożyło się na wynik. W niedzielę wyszłyśmy bardzo skoncentrowane. Wiedziałyśmy o co gramy, co jest stawką w tym meczu. Teraz nie pozostało nam nic innego jak ciężko pracować i dążyć do upragnionego celu, jakim jest awans do pierwszej ligi – skomentowała na łamach Radia Fon libero Częstochowianki Kinga Wysokińska.

Zobacz również:
Wyniki i tabela turnieju w Częstochowie

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved