Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Pierwsze niespodzianki, osiem zespołów wciąż bez porażki

II liga K: Pierwsze niespodzianki, osiem zespołów wciąż bez porażki

Wieżyca Stężyca, Pałac II Bydgoszcz, BAS Białystok, NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki, Chełmiec Wałbrzych, Olimpia Jawor, Płomień Sosnowiec i Tomasovia Tomaszów Lubelski to zespoły, które nie zaznały jeszcze goryczy porażki w tym sezonie. Rozgrywki II ligi kobiet nabierają tempa i już są pierwsze niespodzianki. Fotel lidera stracił Sokół Radzionków, który niespodziewanie uległ Wiśle Kraków.

W grupie 1 niepokonany do tej pory zespół Pałacu II Bydgoszcz stracił fotel lidera, ponieważ… pauzował. Na pierwsze miejsce wskoczyła drużyna Wieżycy Stężyca, która pewnie pokonała we własnej hali 3:0 SMS Police i z kompletem pięciu zwycięstw znalazła się na czele tabeli. Punkt mniej od lidera mają siatkarki ze Stargardu. Spójnia w miniony weekend przywiozła trzy punkty z Poznania, gdzie pokonała UKS SMS 3:1 i dzięki tej wygranej o punkt wyprzedziła rezerwy Pałacu, które jednak mają jeden mecz rozegrany mniej. Z trzeciego zwycięstwa w tym sezonie cieszyły się siatkarki Gedanii. Zespół z Pomorza pewnie w trzech setach pokonał w Gdańsku Sokoła Mogilno. Pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach odniósł zespół Politechniki Poznańskiej, który pokonał na wyjeździe Truso Elbląg 3:1. Elblążanki z zerowym dorobkiem punktowym zamykają tabelę grupy 1 II ligi kobiet. Sporo emocji było w Poznaniu, gdzie rezerwy Energetyka podejmowały UKŻPS Kościan. Przyjezdne dwukrotnie w tym meczu obejmowały prowadzenie, ale młode siatkarki Energetyka za każdym razem doprowadzały do remisu. Ostatecznie poznanianki rozbiły rywala w tie-breaku 15:6 i zainkasowały dwa punkty.Zobacz również:
Wyniki i tabela gr. 1 II ligi kobiet

W grupie 2 na czele tabeli znajdują się BAS Białystok i AZS AWF Warszawa oraz mający punkt mniej od rywali NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki, który jednak rozegrało jeden mecz mniej. Siatkarki z Białegostoku pewnie pokonały 3:0 we własnej hali Nike Węgrów, odnosząc piąte kolejne zwycięstwo w tym sezonie. Akademiczki z warszawskiego AWF wygrały w derbowym pojedynku ze Spartą, również w trzech setach i chociaż mają na swoim koncie jedną porażkę, to podobnie jak BAS w tabeli mają 13 punktów. NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki mimo porażki w pierwszym secie w Łasku pokonał Łaskovię 3:1 i po raz czwarty w tym sezonie zdobył komplet punktów. Na czwarte miejsce awansował zaskakujący dobrą formą na początku sezonu Chemik Olsztyn. Olsztynianki pokonały w Siedlcach miejscową Ósemkę 3:1 i zapisały na swoim koncie drugie zwycięstwo. Po raz pierwszy z wygranej w tym sezonie cieszyły się zawodniczki Krótkiej Mysiadło, które w Legionowie pokonały miejscowy LTS 3:1. Legionowianki z zerowym dorobkiem punktowym zamykają tabelę. W tej serii spotkań pauzował AZS LSW Warszawa.

Zobacz również:
Wyniki i tabela gr. 2 II ligi kobiet

Dotychczasowy lider grupy 3 II ligi kobiet, Sokół Radzionków doznał niespodziewanej porażki w Oławie. Radzionkowianki uległy Sobieskiemu 1:3 i od razu spadły na trzecie miejsce w tabeli. Nowym liderem została Jedynka Siewierz, która w dotychczasowych trzech meczach zgromadziła 7 punktów. W miniony weekend zespół z Siewierza pokonał we własnej hali 3:0 SMS PZPS II Szczyrk. Na drugie miejsce awansował niepokonany dotąd Chełmiec Wałbrzych. Wałbrzyszanki wygrały wyjazdowe spotkanie z Silesią Volley Mysłowice 3:1 i mają na swoim koncie już dwie wygrane. Z wyjazdowego zwycięstwa mogły się też cieszyć zawodniczki rezerw MKS-u Kalisz. Pokonały one w Świdnicy najsłabszą jak na razie w grupie Polonię 3:1. W tej kolejce pauzowała Olimpia Jawor, która podobnie jak Chełmiec nie zaznała jeszcze w tym sezonie goryczy porażki.

Zobacz również:
Wyniki i tabela gr. 3 II ligi kobiet

Zespół Płomienia Sosnowiec stracił pierwszy punkt w tegorocznych rozgrywkach. Podopieczne trenera Krzysztofa Zabielnego wygrały wprawdzie z Pogonią w Proszowicach, ale dopiero po tie-breaku. Mimo tego sosnowiczanki wciąż zajmują pierwsze miejsce w tabeli grupy 4. Niepokonana jest również Tomasovia Tomaszów Lubelski, która wygrała 3:0 z Maratonem Krzeszowice we własnej hali i po dwóch rozegranych meczach ma na swoim koncie 5 punktów. Zaskakującej porażki doznał na swoim terenie AZS UMCS. Lublinianki uległy 1:3 krakowskiej Wiśle, dla której było to pierwsze zwycięstwo i pierwsze punkty w tym sezonie. Z wyjazdowego zwycięstwa cieszyły się również zawodniczki Popradu Stary Sącz, które pokonały w Pszczynie miejscowy PLKS 3:1 i zdobył pierwsze punkty. Pauzował w tej serii spotkań KPKS Halemba.

Zobacz również:
Wyniki i tabela gr. 4 II ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2019-10-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved