Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Pierwsze mecze, pierwsze emocje

II liga K: Pierwsze mecze, pierwsze emocje

Czwartkowym meczem w Mysłowicach rozpoczęły się rozgrywki II ligi kobiet w czterech grupach. Po pierwszych meczach liderami tabeli zostały UKS ZSMS Poznań, NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki, Częstochowianka Częstochowa oraz Tomasovia Tomaszów Lubelski. Oczywiście jest to stan przejściowy, który bardzo szybko może ulec zmianie.

W grupie 1 II ligi kobiet w obecnym sezonie znalazły się aż trzy zespoły z Poznania. W pierwszej kolejce bardzo dobrze poradził sobie UKS ZSMS, który zaskakująco łatwo ograł we własnej hali 3:0 SMS Police i został pierwszym liderem tabeli. Zwycięstwo wyjazdowe odniosły młode siatkarki Energetyka II Poznań, wygrywając 3:1 w Kościanie z miejscowym UKŻPS-em. Dotkliwej porażki na własnym ternie doznał zespół Politechniki Poznańskiej, który musiał uznać wyższość Gedanii Gdańsk i nie wygrał na inaugurację sezonu nawet jednego seta. Również w czterech setach zakończyło się spotkanie w Stargardzie, w którym Spójnia uległa 1:3 rezerwom Pałacu Bydgoszcz. Najwięcej emocji było w Rumi, gdzie miejscowy APS podejmował Truso Elbląg. Pierwszego seta wygrał zespół gości, ale potem na prowadzenie wysunęły się siatkarki APS-u. Ostatecznie gospodynie rozstrzygnęły tego seta na swoją korzyść w tie-breaku, wygrywając 15:12 i zgarniając cenne dwa punkty. W pierwszej kolejce pauzował zespół Orła Malbork.

Na inaugurację rozgrywek w grupie 2 swoje pierwszoligowe aspiracje potwierdził NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki, który nie dał większych szans Łaskovii Łask i dzięki trzysetowemu zwycięstwu został pierwszym liderem tabeli. Ze zwycięstwa 3:0 na inaugurację ligi cieszyły się również młode siatkarki Legionovii, które we własnej hali pokonały beniaminka II ligi, Chemika Olsztyn. W Siedlcach miejscowy UKS wygrał 3:1 z Nike Węgrów, a podopieczne trenera Jarosława Plewińskiego tylko w drugim secie musiały uznać wyższość węgrowianek. Również wynikiem 3:1, tylko dla gości, zakończył się mecz w Tomaszowie Mazowieckim. Miejscowy Dargifl uległ w nim zespołowi Krótka Mysiadło, który ma w składzie kilka doświadczonych zawodniczek, mających za sobą występy w wyższych ligach. Sporo emocji było w Białymstoku – BAS prowadził już ze Spartą 1:0, ale kolejne dwa sety padły łupem warszawianek. Gospodynie doprowadziły do tie-breaka, a w decydującej partii w grze na przewagi lepsze okazały się podopieczne trenera Roberta Strzałkowskiego i to one zainkasowały dwa punkty. W tej rundzie spotkań pauzował AZS AWF Warszawa.

W grupie 3 II ligi kobiet pierwszym liderem tabeli została Częstochowianka, która jako jedyna rozstrzygnęła swój mecz w trzech setach. Częstochowianki pokonały we własnej hali beniaminka ligi, Sobieskiego Oława. W Jaworze miejscowa Olimpia pokonała 3:1 inny zespół debiutujący na tym szczeblu rozgrywkowym, Amber Kalisz. Również czterosetowe zwycięstwo na własnym terenie odniosły siatkarki PLKS-u Pszczyna. Podopieczne trenera Pawła Wrzeszcza wygrały z TKS-em Tychy. W meczu drugich drużyn Impelu Wrocław i MKS-u Dąbrowa Górnicza lepsze okazały się młode siatkarki z Zagłębia, które po zwycięstwie 3:1 wywiozły ze stolicy Dolnego Śląska trzy punkty. W Siewierzu siatkarki Jedynki po przegranej pierwszej partii z Płomienia Sosnowiec drugą wygrały po zaciętej walce na przewagi, w dwóch kolejnych musiały jednak ponownie uznać wyższość rywalek. Trzy punkty w tym meczu wywalczył więc zespół prowadzony przez trenera Krzysztofa Zabielnego. Na swoje pierwsze spotkanie czekają nadal siatkarki Polonii Świdnica.

Już w czwartek na parkiet w Mysłowicach wybiegły zespoły Silesii Volley i Sokoła Radzionków. Górą były miejscowe, które na inaugurację rozgrywek wygrały z rywale w trzech setach. Dość szybko zakończyły się również sobotnie pojedynki w Jarosławiu i Tomaszowie Lubelskim. San-Pajda z Magdaleną Saad w składzie pewnie i wysoko pokonał drugi zespół SMS-u PZPS Szczyrk, z kolei Tomasovia wręcz rozgromiła beniaminka z Krzeszowic i została pierwszym liderem tabeli. W Sędziszowie Małopolskim do rozstrzygnięcia meczu potrzebny był tie-break. Marba pokonała w nim 15:10 Pogoń Proszowice, która wyjechała z groźnego terenu z jednym punktem. Spotkanie Halemby Ruda Śląska z AZS-em UMCS Lublin zostało przełożone na 11 listopada.