Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Pierwsza porażka Wieżycy Stężyca, zacięte akademickie derby stolicy

II liga K: Pierwsza porażka Wieżycy Stężyca, zacięte akademickie derby stolicy

Już tylko trzy drużyny pozostały niepokonane w II lidze kobiet. W miniony weekend gorycz pierwszej porażki przełknęły siatkarki Wieżycy Stężyca, mimo to zachowały fotel lidera grupy 1. W pozostałych grupach od zwycięstwa do zwycięstwa kroczą NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki, Olimpia Jawor oraz Płomień Sosnowiec.

Lider grupy 1, Wieżyca Stężyca, wprawdzie pauzował w tej kolejce, ale podopieczne trenera Dawida Michora rozegrały w niedzielę zaległy mecz z Energetykiem II Poznań. Ku zaskoczeniu wszystkich kaszubska drużyna przegrała 1:3, doznając tym samym pierwszej porażki w sezonie. Mimo to Wieżyca utrzymała się na pierwszym miejscu w tabeli, bowiem swoje mecze przegrały inne drużyny z czołówki. Spójnia Stargard dość niespodziewanie poległa w Poznaniu, ulegając 1:3 Politechnice, z kolei rezerwy Pałacu Bydgoszcz przegrały we własnej hali 1:3 z UKS ZSMS Poznań. Oba te zespoły tracę do lidera ze Stężycy jeden punkt na półmetku rundy zasadniczej. Do czołówki zbliżyły się siatkarki Gedanii, które okazały się lepsze w Gdańsku od outsidera grupy, SMS-u Police. Rezerwy Energetyka w przeddzień wygranej w Stężycy pokonały w Elblągu 3:0 miejscowy zespół Truso i znacznie poprawił w ten weekend swój dorobek punktowy. W ostatnim meczu 11. serii spotkań Sokół Mogilno pokonał we własnej hali 3:0 UKŻPS Kościan i wyprzedził swojego rywala w tabeli.

W grupie 2 po raz dziesiąty z rzędu swój mecz wygrały siatkarki NOSiR-u Nowy Dwór Mazowiecki, ale tym razem czekała je trudna przeprawa w Węgrowie. Po wygranych dwóch setach lider oddał inicjatywę gospodyniom i Nike odrobiła straty, doprowadzając do wyrównania. W tie-breaku lepsze jednak znów były podopieczne trenera Bartosza Kujawskiego i to one zgarnęły dwa punkty. Niespodziewane kłopoty w akademickich derbach stolicy miały również siatkarki wicelidera tabeli. AZS AWF wygrał wprawdzie z AZS LSW Warszawa, ale dopiero po pięciosetowej bitwie. Trzecie miejsce w tabeli mimo przerwy w tej kolejce zachował BAS Białystok, ale na półmetku rundy zasadniczej ma już tylko dwa punkty przewagi nad Łaskovią. Podopieczne trenera Bogdana Lipowskiego wygrały bowiem w Legionowie 3:0, zapisując na swoim koncie szóste zwycięstwo w tym sezonie. Awans w tabeli zanotowały zawodniczki Chemika Olsztyn, które pokonały w wyjazdowym meczu Krótką Mysiadło 3:1. Sporo emocji było również w Warszawie na meczu Sparty z Ósemką Siedlce. Spotkanie to rozstrzygnęło się dopiero w piątym secie, w którym górą (16:14) był przyjezdne i dwa punkty pojechały do Siedlce.

Olimpia Jawor zanotowała siódme zwycięstwo z rzędu i zachowując miano niepokonanej drużyny samodzielnie prowadzi w tabeli grupy 3. Tym razem siatkarki z Dolnego Śląska w pokonanym polu zostawiły Chełmca Wałbrzych, wygrywając mecz we własnej hali 3:2. Jedynka Siewierz po wygranej 3:1 z radzionkowskim Sokołem umocniła się na drugim miejscu w tabeli, a na trzecie miejsce awansował drugi zespół SMS-u PZPS Szczyrk. Uczennice Szkoły Mistrzostwa Sportowego pokonały w trzech setach we własnej hali rezerwy MKS-u Kalisz. Nadal bez punktów pozostaje Polonia Świdnica, która przegrała już siódmy mecz z rzędu. Tym razem świdniczanki uległy we własnej hali wyprzedzającym je w tabeli zawodniczkom Silesii Volley Mysłowice 1:3. W tej kolejce pauzował zespół Sobieskiego Oława.

W grupie 4 nie ma mocnych na zespół Płomienia Sosnowiec. Zespół prowadzony przez trenera Krzysztofa Zabielnego wygrał po raz siódmy z rzędu, tym razem nie dając szans w swojej hali Tomasovii Tomaszów Lubelski. Wicelider z Proszowic nie miał łatwego zadania i chociaż wygrał mecz z Popradem Stary Sącz, to dopiero w tie-breaku. Pogoń obecnie traci sześć punktów do Płomienia. Na trzecie miejsce awansował KPKS Halemba. Siatkarki trenera Rafała Kalinowskiego mimo porażki w pierwszym secie pokonały 3:1 Maraton Krzeszowice i trzy punkty pozostały na Górnym Śląsku. W ostatnim meczu 8. kolejki rozgrywek AZS UMSC Lublin stoczył we własnej hali zacięty bój z PLKS-em Pszczyna. Rozstrzygniecie zapadło dopiero w tie-breaku, w którym lublinianki wygrały 15:9, inkasując dwa punkty. Pauzował w ten weekend zespół krakowskiej Wisły.