Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Pewna wygrana rezerw ŁKS-u

II liga K: Pewna wygrana rezerw ŁKS-u

W meczu dwóch drużyn z dołu tabeli grupy 3 II ligi kobiet rezerwy ŁKS-u dość łatwo poradziły sobie z Ósemką Siedlce. Łodzianki odniosły swoje drugie zwycięstwo w tym sezonie i awansowały na 7. miejsce w tabeli.

Do meczu ligowego z Ósemką Siedlce rezerwy Łódzkiego Klubu Sportowego przystąpiły bez wzmocnień z I ligi. Drużyna ŁKS-u Commercecon Łódź kilka godzin później grała ważny mecz z Budowlanymi Toruń i trener Michał Krymarys miał do swojej dyspozycji juniorki oraz Natalię Gruszczyńską. Zespół Ósemki Siedlce do Łodzi przyjechał też w bardzo młodym składzie, złożonym głównie z juniorek i kadetek. Początek spotkania należał do łodzianek, które po atakach i skutecznym bloku Klaudii Wieczorek wyszły na prowadzenie 5:1. Przyjezdne szybko doprowadziły do remisu 9:9, ale zespół ŁKS-u II miał w swoich szeregach Justynę Sagan. Obchodząca tego dnia swoje 18 urodziny przyjmująca była nie do zatrzymania w ataku i tylko w pierwszym secie zdobyła dla swojego zespołu 9 punktów. Gospodynie utrzymywały kilkupunktową przewagę, którą jednak ponownie straciły i było 16:16. W końcówce jednak ełkaesianki nie dały rywalkom szans, a seta wynikiem 25:20 zakończył skuteczny atak Sagan.

Druga partia spotkania znów rozpoczęła się wynikiem 5:1 dla ŁKS-u po ataku Klaudii Wieczorek. I znów młode siatkarki Ósemki odrobiły straty, dobrze w ataku spisywała się Julia Biardzka. Gospodynie kontrolowały jednak przebieg spotkania, utrudniając rywalkom rozgrywanie akcji celnymi zagrywkami. Po kolejnym ataku Wieczorek było już 16:12, ale zespół przyjezdny znów doprowadził do remisu 16:16. W końcówce łodzianki wychodziły dwa razy na dwupunktowe prowadzenie i pozwalały się dogonić. Od stanu 24:24 najpierw skutecznie atakowała Justyna Sagan, potem błąd popełniła Biardzka i było już 2:0 dla rezerw ŁKS-u.

Trzeciego seta lepiej rozpoczęły przyjezdne, które wykorzystując proste błędy łodzianek, wyszły na prowadzenie 9:6. Nic nie zapowiadało więc, że mecz może się szybko zakończyć. Podopieczne trenera Michała Krymarysa szybko jednak wzięły się do pracy i zdobywały punkty seriami. ŁKS wyszedł na prowadzenie 14:9, potem 20:12. Spotkanie zakończył skuteczny atak najlepszej tego dnia Justyny Sagan i łodzianki zapisały na swoim koncie trzy kolejne punkty.

ŁKS II SAN MG13 Łódź – Ósemka Siedlce 3:0
(25:20, 26:24, 25:15)

ŁKS II: Wieczorek K. (12), Gamała, Gruszczyńska (4), Głodek (3), Sagan (19), Zuzel, Pawłowska (libero) oraz Głoskowska (5), Wojewódzka (1), Olesińska i Grzywacz
Ósemka: Orzyłowska (7), Grzelak (6), Gajowniczek (4), Czaplica (2), Krycka (5), Biardzka (9), Roguska (libero) oraz Krzymowska i Paprocka