Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Ostatnia prosta przed play-off

II liga K: Ostatnia prosta przed play-off

Trzy kolejki do końca rundy zasadniczej pozostały w II lidze kobiet. Znamy już większość zespołów, które walczyć będą o awans i kilka, które już mogą się przygotowywać do gry o utrzymanie. Pierwsze miejsce przed fazą play-off w swojej grupie obok SAN-Pajdy Jarosław zapewnił sobie NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki.

W grupie 1 II ligi kobiet w miniony weekend pauzował lider tabeli, UKŻPS Kościan. Ciekawie zapowiadał się mecz zespołów z czołówki – Energetyka II Poznań i Pałacu II Bydgoszcz. Góra w trzech setach były rezerwy zespołu z ekstraklasy, które dzięki temu zwycięstwu wyprzedziły swojego rywala w tabeli i mają obecnie punkt straty do lidera. UKS ZSMS Poznań w sobotę przegrał po tie-breaku derbowe spotkanie z walczącą o miejsce w play-off Politechniką Poznańską, a w niedzielę pokonał w meczu rozegranym awansem najsłabszy w tabeli APS Rumia. Ciekawe starcie obejrzeli kibice w Gdańsku, gdzie Gedania podejmowała Spójnię Stargard. Gospodynie prowadziły już 2:1, ale ostatecznie musiały uznać wyższość przyjezdnych w tie-breaku. SMS Police pokonał 3:1 Orła Malbork, który traci obecnie trzy punkty do Politechniki Poznańskiej i miejsca w play-off.

Pierwsze miejsce na koniec rundy zasadniczej w grupie 2 zapewnił sobie już NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki. Podopieczne trenera Bartosza Kujawskiego pokonały w sobotę na wyjeździe 3:1 Krótką Mysiadło i mają już 10 punktów przewagi nad drugim w tabeli AZS-em AWF Warszawa. Stołeczne akademiczki przegrały zaskakującą łatwo w Węgrowie z Nike, nie wygrywając nawet seta. Nike jest czwarta w tabeli i niewykluczone, że zaatakuje wkrótce trzecie miejsce, które należy na razie do Dargfilu Tomaszów Mazowiecki. Tomaszowianki w niedzielę po zaciętym spotkaniu pokonały 3:2 LTS Legionovię, odwracając losy spotkania od wyniku 0:2. W pięciu setach zakończył się mecz w Siedlcach. UKS wygrał z walczącym wciąż o miejsce w play-off BAS-em Białystok. Zwycięstwo w Warszawie ze Spartą odniosły siatkarki Łaskovii. Podopieczne trenera Bogdana Lipowskiego wygrały 3:1, ale straciły już szansę na miejsce w play-off i mogą powoli przygotowywać się do walki o utrzymanie. W podobnej sytuacji jest również pauzujący w ten weekend Chemik Olsztyn.

W grupie 3 coraz mocniejszą pozycję zdobywa sosnowiecki Płomień. Zespół prowadzony przez trenera Krzysztofa Zabielnego pokonał we własnej hali 3:1 trzecią w tabeli Częstochowiankę i obecnie zajmuje fotel lidera z jednym punktem przewagi na PLKS-em Pszczyna, a ma dwa mecze mniej rozegrane od rywalek. Pszczynianki również wygrały swoje spotkanie, ale dopiero po tie-breaku, niespodziewanie gubiąc punkt z ostatnim w tabeli Impelem Wrocław. Szansy na podgonienie czołowej trójki nie wykorzystała Olimpia Jawor. Siatkarki z Dolnego Śląska przegrały w Siewierzu 1:2 z miejscową Jedynką i coraz bardziej prawdopodobne jest, że zespoły te trafią na siebie również w I rundzie play-off. TKS Tychy uległ we własnej hali 1:3 Polonii Świdnica i nadal musi się martwić o ligowy byt. Punkt w Dąbrowie Górniczej zdobyły siatkarki Sobieskiego Oława i zrównały się w tabeli z TKS-em. Do walki o miejsce w play-off teoretycznie może się jeszcze włączyć Amber Kalisz, który w ten weekend pauzował.

W grupie 4 nadal bez straty punktu lideruje zespół z Jarosławia. SAN-Pajda wygrał po raz piętnasty, tym razem rozbijając w trzech setach zespół z Radzionkowa na wyjeździe. SMS PZPS II Szczyrk pokonał 3:0 w Rudzie Śląskiej trzeci w tabeli zespół Halemby i odskoczył rywalom na trzy punkty. Cenne trzy punkty zdobyły siatkarki Pogoni Proszowice, które pokonując 3:0 Maraton Krzeszowice, wciąż zachowują szanse na miejsce w play-off. Takie szanse ma nawet ostatnia w tabeli Marba Sędziszów Małopolski, która niespodziewanie pokonała na własnym terenie AZS UMCS Lublin, notując tym samym czwartą wygraną w sezonie. W Mysłowicach kibice oglądali zacięty, pięciosetowy pojedynek, w którym góra była Tomasovia Tomaszów Lubelski.