Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Olimpia postawiła się opolankom, tie-break dla AZS-u

II liga K: Olimpia postawiła się opolankom, tie-break dla AZS-u

W czwartym meczu w sezonie akademiczki odniosły czwarte zwycięstwo. Tym razem pokonały na wyjeździe Olimpię Jawor 3:2 i mając jeden mecz rozegrany mniej od lidera z Pszczyny, tracą do niego dwa punkty.

Twarde warunki postawiły zawodniczki Olimpii mającym komplet punktów i ani jednego straconego seta przed sobotnim starciem akademiczkom z Opola. W efekcie zdołały zdobyć jeden punkt. AZS zachował natomiast miano niepokonanej drużyny i 2. miejsce w tabeli. Już pierwszy set pokazał, że to nie będą przelewki. Inna sprawa, że opolskie zawodniczki same w dużej mierze sprawiły, że go przegrały. Dużo bowiem popełniały błędów na zagrywce, za darmo oddając punkty rywalkom.

Porażka w pierwszej odsłonie mocno podrażniła podopieczne trenera Grzegorza Silczuka. W drugiej grały bowiem koncertowo i wysoko wygrały. Trzeci set był pod kontrolą akademiczek, a słabsza jego końcówka w ich wykonaniu sprawiła, że rywalki niemal je dogoniły. Po tej nieudanej pogoni w tej partii w czwartej to zawodniczki Olimpii dominowały. Miały już nawet osiem punktów przewagi, ale że w kobiecej siatkówce niespodziewane zwroty akcji są na porządku dziennym, tak jak i seryjnie zdobywane punkty przez jeden zespół, to opolanki dopadły przeciwniczki, a nawet wyszły na prowadzenie 23:22. Były więc blisko wygrania spotkania za trzy punkty. Niestety dla przyjezdnych trzy kolejne akcje były na korzyść zespołu z Jawora i to on wygrał seta, doprowadzając do tie-breaka. W nim już zdecydowanie lepsze były zawodniczki AZS-u. – Była szansa na komplet punktów, ale nie ma co narzekać – mówił prezes opolskiego klubu Tomasz Wróbel.Mamy kolejne zwycięstwo.

Dotychczas Olimpia grała z teoretycznie najlepszymi zespołami w lidze i jej dorobek nie jest imponujący, ale to bardzo solidna drużyna i pewnie wkrótce znajdzie się w czołówce tabeli.

Olimpia Jawor – AZS Opole 2:3
(25:21, 15:25, 23:25, 25:23, 6:15)