Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Nie obyło się bez niespodzianek w pierwszych meczach półfinałowych

II liga K: Nie obyło się bez niespodzianek w pierwszych meczach półfinałowych

W II lidze kobiet rozpoczęła się II runda play-off, która wyłonić ma osiem najlepszych zespołów. Te z kolei zmierzą się o dwa miejsca na zapleczu ekstraklasy. Już w pierwszych meczach niektórzy faworyci przekonali się, że nie będzie łatwo. Oba spotkania przegrał Płomień Sosnowiec, Częstochowianka remisuje 1-1 z PLKS-em Pszczyna, a UKS Siedlce postawił twarde warunki NOSiR-owi Nowy Dwór Mazowiecki.

W grupie 1 nie było niespodzianki w Kościanie. Miejscowy UKŻPS dwukrotnie 3:1 pokonał UKS ZSMS Poznań i jest już o krok od awansu do turnieju półfinałowego II ligi kobiet. Jeśli siatkarki z Kościana pokonają 23 marca w Poznaniu rywala po raz trzeci, zakończą tę rywalizację. W Bydgoszczy rezerwy Pałacu przegrały oba swoje spotkania ze Spójnią Stargard, nie wygrywając nawet seta. Teraz rywalizacja przeniesie się do Stargardu, a siatkarki Spójni będą zdecydowanym faworytkami trzeciego meczu.

W grupie 1 rozpoczęła się również rywalizacja o utrzymanie w gronie drugoligowców. W Malborku siatkarki Orła i APS-u Rumia stoczyły dwa zacięte pięciosetowe spotkania. W obu górą były gospodynie i to one są o krok od przedłużenia drugoligowego bytu. Zespół z Rumi nie składa jednak broni, zwłaszcza, że to on będzie gospodarzem kolejnego meczu.

W grupie 2 rozpoczęła się półfinałowa rywalizacja w Nowym Dworze Mazowieckim. Siatkarki NOSiR-u, które jak burza przeszły przez rundę zasadniczą, w sobotę napotkały na spory opór ze strony UKS-u Siedlce. Podopieczne trenera Bartosza Kujawskiego wygrały pierwszego seta na przewagi, potem prowadziły 2:0 i dały odebrać sobie inicjatywę. Przyjezdne wygrały dwa kolejne sety na przewagi, doprowadzając do tie-breaka. Ten padł już łupem gospodyń, które objęły prowadzenie w rywalizacji do trzech wygranych. W niedzielę nowodworzanki rozpoczęły mecz od przegranego seta, w kolejnych trzech okazały się już lepsze i zaliczką dwóch wygranych spotkań pojadą teraz do Siedlec. Rywalizacja pomiędzy AZS-em AWF Warszawa i Nike Węgrów rozpocznie się dopiero we wtorek.

Niezwykle ciekawie i niespodziewanie rozpoczęła się rywalizacja półfinałowa w grupie 3. Zwycięzca rundy zasadniczej, Płomień Sosnowiec, przegrał oba spotkania we własnej hali z Olimpią Jawor. Podopieczne trenera Krzysztofa Zabielnego w sobotę zdołały wygrać zaledwie jednego seta, w niedzielę rywalki nie pozwoliły im nawet na to. Teraz obie drużyny czeka trzeci mecz w Jaworze i Płomień jest w niezwykle trudnej sytuacji. W Częstochowie w pierwszym sobotnim meczu Częstochowianka zgodnie z planem pokonała 3:1 PLKS Pszczyna. W niedzielę jednak wynik był już odwrotny i pszczynianki wyrównały stan rywalizacji. W kolejnych dwóch meczach to PLKS będzie gospodarzem i kwestia awansu do turnieju półfinałowego jest wciąż otwarta.

SAN-Pajda Jarosław nie zwalnia tempa. Po wygraniu bez porażki rundy zasadniczej również w play-off podopieczne trenera Piotra Pajdy pozostają niepokonanym zespołem. W pierwszych meczach półfinałowych grupy 4 II ligi kobiet pokonały dwukrotnie bez straty seta AZS UMCS Lublin, w żadnej z sześciu partii nie pozwalając rywalkom na przekroczenie bariery 20 punktów. W drugiej parze półfinałowej doszło do zmiany gospodarza i pierwszy mecz rozegrany został w hali niżej notowanej Pogoni Proszowice. Po zaciętej pięciosetowej walce górą były siatkarki Halemby Ruda Śląska i to podopieczne trenera Rafała Kalinowskiego objęły prowadzenie w rywalizacji. Kolejne dwa spotkania odbędą się już na Śląsku.