Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: NOSiR i SAN-Pajda powiększają swoją przewagę

II liga K: NOSiR i SAN-Pajda powiększają swoją przewagę

W weekend wznowiła rozgrywki II liga kobiet. Liderzy grupy 2 – NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki oraz grupy 4 – SAN-Pajda Jarosław powiększyły swoją przewagę nad rywalami. W grupie 3 prowadzący w tabeli PLKS Pszczyna uległ po tie-breaku we własnej hali Częstochowiance. W grupie 1 lider z Kościana nie grał, a rywale z Bydgoszczy i Poznania nie wykorzystali szansy, by go wyprzedzić.

Coraz ciaśniej robi się w czołówce tabeli grupy 1 II ligi kobiet. W miniony weekend nie grał lider z Kościana, który swój mecz 17. kolejki z UKS-em ZSMS Poznań rozegrał już 11 grudnia. Szansy na przeskoczenie lidera nie wykorzystał zespół rezerw Energetyka. Młode poznanianki przegrały w Gdańsku z Gedanią w trzech setach i nadal mają punkt straty do lidera. Szansę na wskoczenie na pierwsze miejsce w tabeli miały również bydgoszczanki, ale… Pałac II uległ na wyjeździe SMS-owi Police 0:3. Pałac II i Energetyk II są więc tuż za plecami lidera, cztery punkty mniej ma UKS ZSMS, którego goni z kolei Gedania. Na 6. miejscu w tabeli umocniła się Spójnia Stargard, która bez problemu wygrała w Rui z najsłabszym w tabeli APS-em. W Elblągu Truso pokonało 3:1 Orła Malbork i ma jeden punkt straty do Spójni, ale też jeden mecz rozegrany więcej. W tej kolejce pauzował zespół Politechniki Poznańskiej.

Nie zwalniają tempa liderki grupy 2 z Nowego Dworu Mazowieckiego. NOSiR ograł na wyjeździe 3:1 inny zespół z czołówki, UKS Siedlce i dzięki porażce wicelidera zwiększył swoją przewagę nad AZS-em AWF Warszawa. Stołeczne akademiczki pojechały w sobotę do Tomaszowa Mazowieckiego i uległy Dargfilowi po tie-breaku. Tomaszowianki umocniły się tym samym na trzecim miejscu w tabeli. Tie-breakiem zakończył się również mecz w Węgrowie, gdzie Nike pokonała ostatniego w tabeli Chemika Olsztyn. Olsztynianki dwukrotnie w tym meczu doprowadzały do wyrównania, ale ostatecznie uległy rywalkom w decydującej partii. Krótka Mysiadło pokonała 3:1 Łaskovię i obroniła 5. miejsce w tabeli. W ostatnim meczu tej serii spotkań BAS Białystok przegrał na własnym terenie z LTS-em Legionovią 1:3. Pauzowały siatkarki warszawskiej Sparty.

Do najciekawszego meczu 17. kolejki w grupie 3 doszło w Pszczynie, gdzie lider PLKS podejmował trzecią w tabeli Częstochowiankę Częstochowa. Pszczynianki po porażce w pierwszym secie wygrały dwie kolejne partie, ale ambitne rywalki doprowadziły do tie-breaka. W nim triumfował zespół z Częstochowy i trzecia porażka PLKS-u stała się faktem. Lider wciąż ma cztery punkty przewagi nad Częstochowianką i dwa nad Płomieniem Sosnowiec, ale rozegrał od nich więcej spotkań. Płomień nie miał większych problemów z pokonaniem w trzech setach Sobieskiego Oława. Również w trzech setach we Wrocławiu z Impelem wygrała Olimpia Jawor i umocniła się na czwartym miejscu w tabeli. Zwycięstwo odniosła również Jedynka Siewierz, która pokonała 3:0 we własnej hali Polonię Świdnica. W meczu drużyn z dolnej części tabeli TKS Tychy prowadził już 2:0 z Amberem Kalisz, ale rywalki doprowadziły do wyrównania. W tie-breaku lepszy był ponownie TKS i to on zainkasował dwa punkty. W tej serii spotkań wolne miały siatkarki MKS-u II Dąbrowa Górnicza.

W grupie 4 rozegrano w sobotę tylko cztery spotkania, mecz SMS-u PZPS II Szczyrk z AZS-em UMCS Lublin został przełożony na 13 stycznia. Nie było niespodzianki w Jarosławiu, gdzie SAN-Pajda odniósł czternaste już zwycięstwo w sezonie, pokonując w trzech setach Silesię Volley Mysłowice. Zespół z Jarosławia z kompletem wygranych i zaledwie trzema przegranymi setami w tym sezonie ma ogromną przewagę nad rywalami. Trzeci w tabeli zespół Halemby Ruda Śląska pokonał na własnym boisku 3:1 Pogoń Proszowice i zrównał się punktami z uczennicami ze Szczyrku. Wynikiem 3:1 zakończył się również mecz w Krzeszowicach, tu jednak zwycięzcą okazał się zespół gości, czyli Sokół Radzionków. W Tomaszowie Lubelski miejscowa Tomasovia pokonała bez straty seta najsłabszą w lidze Marbę Sędziszów Małopolski.