Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: NOSiR i SAN-Pajda już z awansem do turnieju finałowego

II liga K: NOSiR i SAN-Pajda już z awansem do turnieju finałowego

Po drugim dniu turniejów półfinałowych II ligi kobiet poznaliśmy pierwszych finalistów. Awans w sobotę w Jarosławiu zapewniły sobie zespoły NOSiR-u Nowy Dwór Mazowiecki i SAN-Pajdy Jarosław, które wygrały swoje drugie mecze. Dwa zwycięstwa na koncie w drugiej grupie ma również UKŻPS Kościan, ale porażka Częstochowianki 2:3 z Olimpią Jawor sprawiła, że kwestia awansu rozstrzygnie się dopiero po niedzielnych meczach.

W drugim dniu turnieju półfinałowego II ligi kobiet w Częstochowie UKŻPS Kościan, który miał już jedno zwycięstwo na koncie, zmierzył się ze swoim grupowym rywalem, Spójnią Stargard. Siatkarki z Kościana pokonały rywala w trzech setach i z dwoma zwycięstwami na koncie są już bardzo blisko awansu do turnieju finałowego. Gdyby w drugim sobotnim spotkaniu gospodynie wygrały swoje spotkanie, ten awans już byłby faktem.

Częstochowianka mecz z Olimpią Jawor rozpoczęła od wygranego pierwszego seta do 17. Dwa kolejne padły jednak łupem siatkarek z Dolnego Śląska. Podopieczne trener Anity Krzyczmonik zdołały doprowadzić do wyrównania i o zwycięstwie miał decydować tie-break. W nim lepsze okazały się siatkarki Olimpii, które wygrały 15:11 i tym samym sprawa awansu rozstrzygnie się dopiero w niedzielę. Szans na dalszą grę nie mają już zawodniczki Spójni Stargard, ale każdy z trzech pozostałych zespołów ma nadzieję na awans.

W drugiej grupie w Jarosławiu podobnie jak w piątek oba mecze skończyły się w trzech partiach. W pierwszym sobotnim meczu NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki zmierzył się z Pogonią Proszowice. Tylko w drugim secie, wygranym na przewagi, podopieczne trenera Bartosza Kujawskiego miały niewielkie problemy. W pierwszej i trzeciej partii ich przewaga była zdecydowana. Była to druga wygrana nowodworzanek w turnieju.

W drugim sobotnim meczu rywalkami gospodyń był AZS AWF Warszawa. Jedynie w pierwszym secie zespół ze stolicy dotrzymywał kroku jarosławiankom, ale przegrał do 19. W kolejnych dwóch zespół SAN-Pajdy wygrał do 10 i 11 i pewnie rozstrzygnął losy zwycięstwa. Oznacza to, że drużyny z Jarosławia i Nowego Dworu Mazowieckiego w niedzielę zagrają o pierwsze miejsce w turnieju, a są już pewne awansu do turnieju finałowego.