Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: NOSiR już z awansem w play-off, dwóch nowych spadkowiczów

II liga K: NOSiR już z awansem w play-off, dwóch nowych spadkowiczów

W II lidze kobiet wystartowały rozgrywki play-off. Z awansu do półfinału w grupie 2 cieszyć się już mogą siatkarki NOSiR-u Nowy Dwór Mazowiecki, które pokonały podczas weekendu rywala trzykrotnie. Poznaliśmy też dwóch nowych spadkowiczów. II ligę kobiet opuści Volley Impel Wrocław oraz po raz drugi z rzędu Łaskovia Łask.

W grupie 1 zarówno UKŻPS Kościan, jak i rezerwy Pałacu Bydgoszcz pewnie wygrały dwa spotkania w roli gospodarza i są o krok od awansu do półfinału. Siatkarki z Kościana pokonały dwukrotnie (3:0 i 3:1) Politechnikę Poznańską, a młode bydgoszczanki dwa razy bez straty seta okazały się lepsze od Truso Elbląg. Trochę więcej emocji było w Stargardzie, gdzie Spójnia podejmowała Gedanię Gdańsk. W pierwszym meczu zawodniczki Spójni pokonały rywala 3:1, ale w meczu niedzielnym to Gedania prowadziła już 2:1. Spójnia odrobiła straty, a w tie-breaku wygrała 15:8 i to ona prowadzi w rywalizacji play-off 2:0. Równie ciekawie było w Poznaniu, gdzie doszło do derbowej rywalizacji Energetyka II i UKS-u ZSMS. W meczu sobotnim lepsze okazały się siatkarki Energetyka, które wygrały 3:1. W niedzielę zacięta walka trwała do końca, a w tie-breaku triumfowały zawodniczki UKS-u ZSMS, wygrywając 16:14. W tej rywalizacji mamy remis, a kolejne dwa mecze na początku marca.

W grupie 2 NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki i Sparta Warszawa rozegrały od piątku do niedzieli trzy spotkania i we wszystkich lepsze okazały się podopieczne trenera Bartosza Kujawskiego. NOSiR nie stracił nawet seta i pewnie zameldował się w półfinale grupy 2. Bliski tego jest AZS AWF Warszawa, który dwukrotnie po 3:0 odprawił w ten weekend LTS Legionovię Legionowo i brakuje mu jednego zwycięstwa do awansu. W Węgrowie sporo emocji było w sobotę. Nike po wygraniu pierwszego seta dwa kolejne przegrała z BAS-em Białystok. Ostatecznie węgrowianki triumfowały dopiero po tie-breaku. W niedzielę Nike wygrała 3:1 i prowadzi w rywalizacji play-off 2-0. Rywalizacja pomiędzy Dargfilem Tomaszów Mazowiecki i UKS-em Siedlce rozpocznie się dopiero w tym tygodniu ze względu na udział siatkarek Dargfilu w rozgrywkach młodzieżowych.

W Mysiadle odbył się turniej decydujący o utrzymaniu w II lidze kobiet. W piątek gospodynie zaskakująco łatwo uległy w trzech setach Chemikowi Olsztyn. Olsztynianki w sobotę pokonały również 3:2 Łaskovię Łask i tym samym były już pewne pozostania w gronie drugoligowców. O spadku decydował więc niedzielny mecz Krótkiej z Łaskovią. Lepsze w czterech setach okazały się siatkarki z Mysiadła i to one zapewniły sobie utrzymanie. Łaskovia, podobnie jak przed rokiem, spadła do ligi wojewódzkiej.

W grupie 3 nie było zaskoczeń w meczach ćwierćfinałowych i po pierwszych dwóch meczach prowadzą zespoły, które rundę zasadniczą skończyły na wyższych miejscach. Płomień Sosnowiec pokonał Sobieskiego Oława 3:1 i 3:0 i podopiecznym trenera Krzysztofa Zabielnego brakuje już tylko jednego zwycięstwa do awansu. W podobnej sytuacji znajduje się Częstochowianka, która zarówno w sobotę, jak i niedzielę nie straciła nawet seta w meczach z Polonią Świdnica. Emocje w niedzielę były w Pszczynie. PLKS po sobotniej wygranej z MKS-em II Dąbrowa Górnicza 3:0 dzień później miał spore kłopoty i od stanu 0:2 doprowadził do tie-breaka. Ostatecznie pszczynianki triumfowały w pięciu setach. W Jaworze Olimpia pokonała w sobotę 3:1 Jedynkę Siewierz, a w niedzielę przegrywała już 1:2. Podobnie jak PLKS rozstrzygnęła ten mecz na swoją korzyść w tie-breaku i prowadzi w rywalizacji play-off 2-0.

W Tychach odbył się turniej o utrzymanie. W czwartek Amber Kalisz w trzech setach uporał się z zespołem z Wrocławia. Volley Impel z kolei dzień później pokonał 3:1 TKS Tychy i o wszystkim decydował niedzielny mecz gospodyń z kaliszankami. Padł w nim wynik 3:1 dla TKS-u, który uratował przed spadkiem oba zespoły. Wszystkie drużyny miały po jednym zwycięstwie, a najsłabszy bilans setów posiadały wrocławianki, które opuszczą II ligę kobiet.

W grupie 4 SAN-Pajda Jarosław pewnie bez straty seta pokonał dwukrotnie Sokoła Radzionków i zachował miano drużyny niepokonanej w tym sezonie w rozgrywkach ligowych. W parze Tomasovii u Pogoni Proszowice rozegrano tylko jedno spotkanie – w Proszowicach. Niespodziewanie górą były niżej rozstawione gospodynie, które pokonały po zaciętym tie-breaku (19:17) zespół z Tomaszowa Lubelskiego. Halemba Ruda Śląska wygrała 3:0 i 3:1 z Maratonem Krzeszowice i jest o krok od awansu. W podobnej sytuacji są siatkarki AZS-u UMCS Lublin, które wygrały we własnej hali 3:1 i 3:0 z Silesią Volley Mysłowice.