Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Za nami kolejna seria spotkań

II liga K: Za nami kolejna seria spotkań

W ubiegły weekend rozegrana została kolejna seria spotkań w pięciu grupach II ligi kobiet. W trzech z nich nastąpiła zmiana lidera. Sytuacja nie uległa zmianie tylko w grupie 1. oraz 3. Ze wszystkich pojedynków w pięciu grupach tylko w trzech meczach losy rozstrzygały się w tie-breakach.

Grupa 1

W grupie 1. najciekawiej zapowiadały się derby Poznania, w których miejscowa Politechnika podejmowała Energetyka. Po dwóch gładko wygranych setach przez gospodynie, w drugim i trzecim secie to zawodniczki KS-u Energetyka dominowały na boisku, dzięki czemu kibice byli świadkami emocjonującego tie-breaka. W nim minimalnie lepsze okazały się przyjezdne, które nie po raz pierwszy udowodniły, że w siatkówkę należy grać do ostatniej piłki. Nie mniej emocji było w Policach, gdzie SMS grał z Culmenem Chełmno. Co ciekawe sytuacja na boisku była bardzo zbliżona do pojedynku w derbach Poznania. Najpierw miejscowe objęły dwusetowe prowadzenie, by potem je stracić i w ostatecznym rozrachunku przegrać tie-breaka. Potknięcie SMS-u wykorzystał UKŻPS Kościan, który dzięki trzysetowemu zwycięstwu ze Spójnią Stargard odskoczył od policzanek na dwa oczka i umocnił się tym samym na pozycji lidera. W ostatnim meczu Alexas Turek triumfował nad KS-em Murowana Goślina 3:1 i goni w zestawieniu grupy 1 drużynę ze Stargardu.

Meczem kolejki w grupie numer dwa był bez wątpienia pojedynek drużyn z czołówki – lidera ECO AZS Uni Opole z trzecią ekipą, Olimpią Jawor. Podopieczne Patryka Fogla dały się zdominować gospodyniom w pierwszych dwóch odsłonach meczu i gładko przegrały odpowiednio do 18 i 17. W trzeciej partii nastąpiło przebudzenie gości, lecz w czwartym to Olimpia potwierdziła swoją dominację, wygrywając ostatecznie 3:1. Trzy punkty miejscowych sprawiły, że przeskoczyły one o jedno miejsce w tabeli, spychając AZS na trzecią pozycję. Potknięcie opolanek skrzętnie wykorzystały siatkarki MKS-u Świdnica, które z wyjątkiem trzeciego seta gładko uporały się na wyjeździe z Sokołem Radzionków. Na uwagę zasługuje wynik trzeciej odsłony meczu, w którym to MKS zwyciężył po zaciętej walce, 35:33. Dzięki porażce Ruchu i wygranej 3:0 Częstochowianki z Polonią Łaziska Górne zawodniczki spod Jasnej Góry przeskoczyły o jedno miejsce w tabeli i plasują się w tym momencie na czwartej lokacie. W ostatniej kolejce pauzował Sokół 43 Katowice.

W grupie 3. jak jeden mąż wygrywały w 11. kolejce gospodynie. WTS Włocławek pokonał w czterech setach APS Rumia. Podobnie było w meczach Sparty Warszawa z Ósemką Siedlce oraz Orła Elbląg z BlueSoft Mazovią Warszawa. W dalszym ciągu nie zawodzi lider, AZS AWF Warszawa. Ekipa ze stolicy pewnie prowadzi w tabeli zestawienia numer trzy, a w sobotę bez straty seta pokonała Volley Płock. Dodajmy, że AZS AWF Warszawa zgromadził do tej pory 27 oczek w 10 spotkaniach i nad drugim zespołem, Orłem Elbląg, ma przewagę sześciu oczek. W ostatniej kolejce pauzowała ekipa BAS-u Białystok.

W 11. kolejce w tej grupie z czterech spotkań aż w trzech to przyjezdne wywoziły komplet punktów z terenu rywalek. W dalszym ciągu na dole tabeli znajduje się Sokół Zator, który tym razem w trzech setach uległ Sandencji Nowy Sącz. Ekipa z Małopolski w 11. kolejkach nie zdołała jeszcze zdobyć ani jednego punktu, a w jej dorobku pozostaje wygrany jeden set. Takim samym wynikiem, zwycięstwem gości, zakończył się mecz TKS-u Tychy z AGH Kraków. W innych meczach Jedynka Siewierz przegrała we własnej hali 1:3 z SMS-em PZPS Szczyrk, zaś PLKS Pszczyna uporał się w trzech setach z Silesią Volley Mysłowice. W tabeli po 11 seriach spotkań prowadzi minimalnie PLKS Pszczyna, z takim samym dorobkiem punktowym co SMS Szczyrk.

Potknięcie dotychczasowego lidera grupy 5, Szóstki Mielec, wykorzystały siatkarki MKS-u San Pajdy Jarosław. Podopieczne trenera Piotra Pajdy rozprawiły się w Jaśle z tamtejszym MOSiR-em 3:0 i dzięki porażce mielczanek w Lublinie 2:3 mogły wskoczyć na fotel lidera. Przysłowiową godzinę z prysznicem trwał za to pojedynek PWSZ Tarnów z outsiderem grupy, Radomką Radom. Zawodniczki Michała Betlei zdemolowały wręcz swoje rywalki, w pierwszym secie oddając im zaledwie 9 oczek. Później było tylko nieco lepiej. W rezultacie tarnowianki pozwoliły ugrać radomiankom tylko 45 punktów w trzech setach i pewnie zapisały na swym koncie kolejny komplet. PWSZ zamienił się tym samym miejscami w tabeli z Tomasovią Tomaszów Lubelski. Zawodniczki z Lubelszczyny grały na wyjeździe z Marbą Sędziszów Małopolski. Miejscowe nie były jednak gościnne dla swych rywalek i od początku do końca kontrolowały przebieg spotkania, nie dając dojść do głosu ekipie Tomasovii. Po 75 minutach i koncertowej grze Marby na tablicy widniał wynik 3:0 dla gospodyń, które dzięki trzem punktom zbliżyły się do AZS-u UMCS Lublin na jeden punkt w tabeli i plasują się obecnie na miejscu szóstym.