Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: W miniony weekend zwyciężały faworytki

II liga K: W miniony weekend zwyciężały faworytki

W miniony weekend obyło się bez wielu sensacyjnych wyników. Przeważnie zespoły z góry tabeli w poszczególnych grupach potwierdzały swoją dobrą formę i zapisywały na swoim koncie zwycięstwo. Pierwszej porażki doznała jedynie Olimpia Jawor, a po punkcie straciły Silesia Volley i SMS PZPS II Szczyrk.

Na czele pierwszej grupy w dalszym ciągu znajdują się rezerwy Energetyka Poznań, które dość szybko rozprawiły się z APS-em Rumia. Wprawdzie rywalki w dwóch partiach przekroczyły barierę 20 oczek, ale na więcej nie było ich stać. Po piętach ekipie z Poznania depcze Pałac II Bydgoszcz, który słabo rozpoczął mecz z Gedanią Gdańsk, ale od drugiej odsłony przejął inicjatywę na boisku, a mecz zamknął w czterech setach. Ta sztuka nie udała się Truso Elbląg, które o ligowe punkty walczyło w Policach. Prowadziło już 2:1 z uczennicami SMS-u, ale dopiero w tie-breaku zdołało przypieczętować zwycięstwo. Pierwszej wygranej w rozgrywkach doczekała się Spójnia Stargard, która bez większych problemów rozprawiła się u siebie z UKS-em Poznań, nie oddając rywalkom żadnego seta. Zaskakująco dużo problemów z pokonaniem SKF Politechniki Poznańskiej miał we własnej hali Orzeł Malbork. Był on o krok od podniesienia z parkietu kompletu punktów, ale przegrana czwarta odsłona po walce na przewagi sprawiła, że kropkę nad i postawił dopiero w kolejnej partii. W miniony weekend pauzowała drużyna z Kościana.

Liderem drugiej grupy jest UKS Siedlce, który w czwartym meczu pokonał na wyjeździe Łaskovię Łask. Moment dekoncentracji przyjezdnym przytrafił się tylko w drugim secie, ale nie miało to większego wpływu na końcowy wynik. Po piętach ekipie z Siedlec depcze drużyna z Nowego Dworu Mazowieckiego, która lekko, łatwo i przyjemnie rozprawiła się z Legionovią Legionowo, mając jedynie trochę problemów w premierowej odsłonie. W trzech setach wygraną wywalczyła też Sparta Warszawa, która okazała się lepsza od Krótkiej Mysiadło. Wprawdzie przyjezdne w każdej odsłonie przekroczyły barierę 20 oczek, ale marne to dla nich pocieszenie, bo do domu wróciły bez ugranego seta. Emocji nie było też w innym meczu rozgrywanym w Warszawie, w którym AZS AWF Warszawa odprawił z kwitkiem BAS Białystok. Po pewne punkty sięgnął również Dargfil Tomaszów Mazowiecki, który błyskawicznie rozprawił się z zamykającym tabelę Chemikiem Olsztyn, jednego z setów wygrywając do 5. W miniony weekend pauzowało Nike Węgrów.

W trzeciej grupie nie ma mocnych na PLKS Pszczyna, który w miniony weekend pokonał na wyjeździe Sobieskiego Oława, nie tracąc seta. Po piętach depcze mu Płomień Sosnowiec, który na wyjeździe ograł rezerwy MKS-u Dąbrowa Górnicza. Mimo że gospodynie dobrze weszły w mecz, to od drugiej partii wyraźnie spuściły z tonu, przez co musiały zadowolić się jednym wygranym setem. Pierwszej porażki w rozgrywkach doznała Olimpia Jawor, która w Częstochowie wygrywała już 2:1, ale w tie-breaku musiała uznać wyższość miejscowej Częstochowianki. Do zaciętego meczu doszło też w Świdnicy, gdzie miejscowa Polonia po pięciu setach wykazała wyższość nad Impelem Wrocław. Zdecydowanie mniej walki było w Kaliszu, gdzie Amber dość gładko przegrał z Jedynką Siewierz, nie urywając przeciwniczkom żadnego seta. W miniony weekend pauzował TKS Tychy.

W czwartej grupie na razie dzieli i rządzi San-Pajda Jarosław, który szybko uporał się na wyjeździe z AZS-em UMCS Lublin. Spotkanie zakończyło się w trzech setach, a gospodynie w żadnym z nich nie przekroczyły bariery 20 oczek. Więcej emocji było w Mysłowicach, gdzie Silesia Volley prowadziła już 2:1 z Halembą Ruda Śląska, ale dopiero w tie-breaku zapewniła sobie zwycięstwo. Pięć setów rozegrano także w Tomaszowie Lubelskim, gdzie Tomasovia przegrywała już 0:2 z SMS-em II Szczyrk, ale młode adeptki siatkówki dopiero w tie-breaku przypieczętowały sukces. Marba Sędziszów Małopolski we własnej hali męczyła się z Maratonem Krzeszowice, zwycięstwo zapewniając sobie dopiero po pięciosetowej walce. Zdecydowanie łatwiej po wygraną sięgnęły siatkarki Sokoła Radzionków, które tylko w pierwszej partii miały trochę problemów z ograniem Pogoni Proszowice, w pozostałych wyraźnie dominowały, kończąc mecz w trzech setach.