Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Mecze na szczycie na NOSiR- u i Spójni Stargard

II liga K: Mecze na szczycie na NOSiR- u i Spójni Stargard

W II lidze kobiet pierwszej porażki doznały siatkarki Pałacu II Bydgoszcz, które uległy nowemu liderowi grupy 1 – Spójni Stargard. Do meczu na szczycie doszło również w grupie 2, w której AZS AWF Warszawa przegrał 2:3 z niepokonanym do tej pory NOSiR-em Nowy Dwór Mazowiecki. W grupach 3 i 4 bez zmian – po raz piąty wygrały swoje mecze Olimpia Jawor oraz Płomień Sosnowiec, które z kompletem zwycięstw zajmują pierwsze miejsca w swoich grupach.

W grupie 1 po raz pierwszy siatkarki Pałacu II Bydgoszcz zeszły z boiska pokonane. Bydgoszczanki na własnym parkiecie uległy 2:3 Spójni Stargard i nie są już niepokonanym zespołem, straciły też na rzecz rywalek fotel lidera, a nawet spadły na trzecie miejsce. Na drugą pozycję w tabeli, mając podobnie jak Pałac II 22 punkty awansowała drużyna ze Stężycy, Wieżyca wygrała w Elblągu z Truso 3:0 i pozostała jedyną drużyną bez porażki w tej grupie. Problemów z odniesieniem wygranej nie miały siatkarki rezerw Energetyka Poznań, które rozgromiły u siebie w trzech szybkich setach SMS Police. Piątą wygraną w sezonie zanotowały na swoim koncie siatkarki Gedanii. Gdańszczanki straciły wprawdzie seta w Poznaniu w meczu z UKS-em ZSMS, ale wywiozły stamtąd trzy punkty. Sporo emocji było w innym poznańskim meczu, w którym Politechnika pokonała 3:2 Sokoła Mogilno. Wolne w ten weekend miał zespół UKZPS Kościan.

W grupie 2 najwięcej emocji budził mecz na szczycie pomiędzy AZS-em AWF Warszawa a NOSiR-em Nowy Dwór Mazowiecki. Hit nie zawiódł, a do jego rozstrzygnięcia potrzeba było aż pięciu setów. Ostatecznie górą po tie-breaku były nowodworzanki i to one zgarnęły dwa punkty, zachowując fotel lidera i miano niepokonanej drużyny w tym sezonie. AZS AWF spadł w tabeli na trzecie miejsce, bowiem swoje spotkanie wygrały siatkarki BAS-u Białystok. W stolicy Podlasia pokonały one 3:1 Ósemkę Siedlce. Na czwarte miejsce w tabeli awansował zespół Nike Węgrów. Węgrowianki wygrały na wyjeździe w podwarszawskim Mysiadle 3:1 z Krótką. Wielu szans w meczu z Chemikiem Olsztyn miały młode zawodniczki warszawskiej Sparty. Przegrały one w trzech szybkich setach i nadal plasują się na przedostatnim miejscu w tabeli. O punkt mniej od Sparty ma LTS Legionovia, która po emocjonującym, pięciosetowym meczu uległa we własnej hali AZS LSW Warszawa. Pauzował w tej kolejce zespół Łaskovii Łask.

Po raz piąty w piątym swoim meczu zwycięstwo odniosły siatkarki Olimpii Jawor. Zespół z Dolnego Śląska wygrał 3:0 u siebie z Sobieskim Oława i z kompletem punktów na koncie zajmuje fotel lidera. Na drugie miejsce w tabeli awansowały siatkarki rezerw MKS-u Kalisz po wygranej 3:2 z Sokołem Radzionków. Młode kaliszanki mają tyle samo punktów co ich sobotnie rywalki, jednak jeden mecz rozegrany mniej i lepszy bilans setów. Wyprzedziły również w tabeli Jedynkę Siewierz, która niespodziewanie musiała przełknąć gorycz drugiej porażki w sezonie. Jedynka została ograna na własnym parkiecie w trzech setach przez Silesię Volley Mysłowice. W trzech setach zakończyło się również spotkanie w Szczyrku, gdzie SMS PZPS II pokonał Chełmca Wałbrzych. W tej kolejce przerwę miały siatkarki czerwonej latarni tabeli grupy 3, Polonii Świdnica.

Nie do zatrzymania w grupie 4 są siatkarki Płomienia Sosnowiec, które po raz piąty zeszły z boiska jako zwyciężczynie. Sosnowiczanki pokonały w miniony weekend AZS UMCS Lublin 3:0 i zachowały pozycję lidera tabeli. Trzy punkty straty do Płomienia ma Tomasovia Tomaszów Lubelski, która tym razem wprawdzie wygrała swój mecz, ale straciła punkt w Proszowicach z miejscową Pogonią. Na czwarte miejsce w tabeli awansowała krakowska Wisła po wygranej 3:1 z Maratonem Krzeszowice. Podopieczne trener Magdaleny Śliwy wygrały po raz trzeci w tym sezonie. W ostatnim spotkaniu tej kolejki KPKS Halemba wygrał drugi mecz w tym sezonie. Siatkarki z Górnego Śląska wygrały we własnej hali 3:0 z PLKS-em Pszczyna i wyprzedziły w tabeli zespół Popradu Stary Sącz, który w tej serii spotkań pauzował.