Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: KPKS Halemba Ruda Śląska z kompletem punktów

II liga K: KPKS Halemba Ruda Śląska z kompletem punktów

W dniu dzisiejszym w ramach 2. kolejki II ligi kobiet siatkarki z Rudy Śląskiej we własnej hali podjęły zespół z Sędziszowa Małopolskiego. Dla gospodyń był to pierwszy mecz w sezonie, zakończony zdobyciem przez nie kompletu punktów. Ślązaczki rozprawiły się z rywalkami, nie pozwalając przeciwniczkom na wygranie nawet jednego seta.

– Presja pierwszego spotkania w sezonie była dzisiaj od nas silniejsza i wprowadziła do gry sporo nerwowości, czego efektem była chociażby duża ilość błędów w zagrywce. Jednak wiadomo – trzy punkty cieszą nas najbardziej i są dobrym punktem wyjścia do dalszej pracy – mówił po spotkaniu trener zespołu z Halemby Rafał Kalinowski.

Pierwszy set gospodynie zaczęły od serii błędów w polu serwisowym i do stanu 4:4 na tablicy wyników widniał remis. Jednak przyjezdne nie zostały w tyle z ilością zepsutych zagrywek, czym pozwoliły rywalkom wyjść na trzypunktowe prowadzenie (8:5). Ten wynik nie utrzymał się długo, ponieważ już w kilu następnych akcjach przez brak skuteczności w ataku oraz niestabilne przyjęcie zespół z Halemby roztrwonił przewagę, a na tablicy wyników było już 12:17. Po wykorzystaniu obu czasów przez trenera Kalinowskiego oraz wejściu na plac gry Karoliny Śmietanki gospodynie poprawiły grę w ofensywie i doprowadziły do stanu 18:18. W końcowej fazie seta to one okazały się mocniejsze i całą partię wygrały do 22.

Na początku drugiej odsłony górą były zawodniczki KPKS-u i bardzo szybko odskoczyły rywalkom na cztery punkty (5:1). Przewaga ta utrzymywała się aż do stanu 12:8. Wtedy kiwka rozgrywającej gości odblokowała drużynę z Podkarpacia i z czterech oczek straty zostały już tylko dwa. Jednak dzięki skutecznej grze w ataku i asie serwisowym Renaty Bekier powróciło czteropunktowe prowadzenie zawodniczek Halemby. Nic już nie było w stanie odwrócić losów tego seta, który zakończył się wynikiem 25:18 dla gospodyń po punkcie zdobytym zagrywką przez Karolinę Olczyk.

W trzeciej partii od początku dominowały gospodynie. Po asach serwisowych oraz punktowych atakach utrzymywały kilkupunktowe prowadzenie aż do stanu 12:8. W tym momencie do ich gry wkradł się chaos i wynik szybko zmienił się na 12:11. Zawodniczki z Rudy Śląskiej mogły liczyć na rewelacyjną grę swojej libero Martyny Murdzek, dzięki czemu wynik powrócił do stanu z początku partii (16:12). Siatkarki z Sędziszowa Małopolskiego nie wytrzymały presji i podały rękę swoim rywalkom, oddając im punkty po błędach własnych. Tym sposobem pierwszą piłkę meczową Ślązaczki miały przy stanie 24:16. Wykorzystały ją i zakończyły trzecią partią wynikiem 25:16, a cały mecz 3:0.

Halemba Ruda Śląska – Marba Sędziszów Małopolski 3:0
(25:23, 25:18, 25:16)