Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Kolejny zespół ze stolicy pewny występu w play-off

II liga K: Kolejny zespół ze stolicy pewny występu w play-off

Siatkarki AZS-u AWF UKSW Warszawa w sobotę pokonały drugi zespół ŁKS-u i zapewniły sobie awans do kolejnej fazy rozgrywek, są już pewne miejsca w najlepszej czwórce zespołów grupy 3. Stołeczne siatkarki nie miały problemów z pokonaniem rywalek, które przystąpiły do tego meczu w osłabionym składzie i w trzech setach zakończyły całe spotkanie.

Łodzianki przystąpiły do meczu z siatkarkami AZS-u AWF Warszawa w nieco eksperymentalnym składzie, co wynikało z tego, że większość zawodniczek była dość mocno eksploatowana w czasie niedawno zakończonych mistrzostw województwa łódzkiego juniorek. Dwa proste błędy techniczne gospodyń i as serwisowy Anny Tustanowskiej wyprowadziły faworytki tego starcia na wyraźne prowadzenie (6:2). Na rozegraniu nie najlepiej radziła sobie Adrianna Wojewódzka i o czas bardzo szybko poprosił Michał Krymarys (3:9). Po ataku ze środka Klaudii Cieśluk przewaga gości wzrosła do dziewięciu oczek. Gra łodzianek pozostawiała sporo do życzenia, a rywalki bezlitośnie w pierwszym podejściu kończyły każdą kontrę. Najwięcej szkody gospodyniom zrobiła w ataku i zagrywce Tustanowska, po niespełna 18 minutach warszawianki cieszyły się z pewnego zwycięstwa w pierwszym secie (25:13).

Drugą partię łodzianki rozpoczęły od walki punkt za punkt, pierwsze oczko dla gospodyń zdobyła Karolina Głodek atakiem ze środka siatki (1:1). Potem jednak przewaga warunków fizycznych i doświadczenia rywalek ponownie dała o sobie znać, w bloku zagrożenie dla rywalek stanowiła jedynie Natalia Gruszczyńska, a dobra gra w obronie siatkarek ze stolicy i atak Agaty Baranowskiej z drugiej linii sprawiły, że po chwili było 10:4. Z biegiem czasu grę ŁKS-u zaczęły napędzać Justyna Sagan i Klaudia Wieczorek, przez moment nie było już widać takiej dysproporcji w poczynaniach obu ekip (10:15). To zmieniło się, gdy piłka spadła tuż przed Anną Borek po zagrywce Tustanowskiej, co ponownie podcięło skrzydła gospodyniom (10:17). Stołeczne siatkarki mogły sobie pozwolić na więcej swobody, kiwką z drugiej piłki popisała się rozgrywająca Olga Lipińska, która jeszcze w zeszłym sezonie reprezentowała barwy ŁKS-u. Błąd łodzianek zakończył drugą odsłonę (15:25).

Pierwsza piłka trzeciego seta to dość szczęśliwy atak po siatce Baranowskiej, w kolejnej akcji łodzianki sprezentowały przyjezdnym piłkę przechodzącą i było 2:0. Dominacja warszawianek na siatce była ogromna, dodatkowo Cieśluk blokiem powiększała przewagę swojego zespołu, a po ataku blok-aut Baranowskiej o pierwszy czas poprosił trener Krymarys (8:2). Gdy wydawało się, że łodzianki jeszcze powalczą, asa serwisowego zagrała Anna Woińska (11:5). Trener warszawianek widząc dominację swoich podopiecznych, zaczął wprowadzać rezerwowe, swoją szansę dostała Adrianna Nejkauf. Po jednostronnym meczu trzy punkty zabrały ze sobą siatkarki AZS-u (25:19).

ŁKS II SAN MG13 Łódź – AZS AWF Warszawa 0:3
(13:25, 15:25, 19:25)