Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Kolejny tydzień zmagań za nami

II liga K: Kolejny tydzień zmagań za nami

W miniony weekend w II lidze kobiet doszło do kilku ciekawych pojedynków. Wciąż jednak na czele swoich grup znajdują się NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki, Płomień Sosnowiec oraz Olimpia Jawor. Za to na prowadzenie w pierwszej grupie wysunęła się Wieżyca Stężyca.

Na czele pierwszej grupy znalazła się Wieżyca Stężyca, która u siebie ograła rezerwy Pałacu Bydgoszcz. Mimo że gospodynie prowadziły już 2:0, to dopiero w tie-breaku przypieczętowały zwycięstwo. Sporo emocji było też w Poznaniu, gdzie rezerwy Energetyka prowadziły już 2:1 z Gedanią Gdańsk, ale dopiero triumfowały w tie-breaku 23:21. Również pięć setów rozegrano w Kościanie, gdzie miejscowe siatkarki podzieliły się punktami z Politechniką Poznańską. Po ważne punkty sięgnął Sokół Mogilno, który na wyjeździe rozbił uczennice SMS-u Police. Trochę walki było tylko w trzeciej odsłonie, w której gospodynie przekroczyły barierę 20 oczek. Atutu własnego parkietu nie wykorzystała też drużyna UKS ZSMS Poznań, która przegrała z Truso Elbląg. W dwóch pierwszych partiach próbowała podjąć walkę z rywalkami, ale stać było ją jedynie na przekroczenie bariery 20 oczek. W miniony weekend pauzowała Spójnia Stargard, która jest wiceliderem pierwszej grupy, ale pierwsze trzy zespoły dzieli zaledwie jeden punkt.Zobacz również
Wyniki i tabela 1. grupy II ligi kobiet  


W drugiej grupie nie ma mocnych na NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki, który w miniony weekend rozprawił się z Krótką Mysiadło. Wprawdzie premierowa odsłona padła łupem przyjezdnych, ale faworytki na więcej im nie pozwoliły. Planowe zwycięstwo odniósł też AZS AWF Warszawa, który na wyjeździe rozprawił się z Chemikiem Olsztyn. Trochę walki było tylko w drugim secie, ale gospodynie nie sprawiły niespodzianki. Po ważne punkty sięgnęła Łaskovia Łask, która u siebie pokonała wyżej notowaną BAS Białystok. Przyjezdne walczyły, ale ich słabość w końcówkach sprawiła, że nie ugrały nawet seta. Po ważne punkty sięgnęła Sparta, która w derbach stolicy okazała się lepsza od AZS-u LSW. Z kolei Ósemka Siedlce wykorzystała atut własnego parkietu, odprawiając z kwitkiem Legionovię Legionowo. Moment słabości przytrafił jej się tylko w drugiej partii, ale komplet oczek został w Siedlcach. W miniony weekend pauzowało Nike Węgrów, które plasuje się w środku stawki.

Zobacz również
Wyniki i tabela 2. grupy II ligi kobiet  


Na czele trzeciej grupy znajduje się Olimpia Jawor, która nadal nie zaznała goryczy porażki. W miniony weekend pokonała sokoła Radzionków. Mimo że premierowa partia padła łupem gospodyń, to od drugiego seta do walki wzięły się faworytki, które przechyliły szalę zwycięstwa na swoją stronę. Wiceliderem jest jedynka Siewierz, która na wyjeździe ograła Sobieskiego Oława. Najwięcej walki było w pierwszej odsłonie, którą przyjezdne wygrały dopiero po walce na przewagi. Natomiast Chełmiec Wałbrzych odprawił z kwitkiem rezerwy MKS-u Kalisz. Trochę walki było tylko w drugim secie, ale ogólnie przyjezdne nie zawiesiły zbyt wysoko poprzeczki przeciwniczkom. Jeszcze bardziej jednostronny pojedynek odbył się w Świdnicy, gdzie miejscowa Polonia została rozbita przez drugi zespół SMS-u Szczyrk. O bezradności gospodyń świadczy fakt, że w całym meczu zdobyły zaledwie 39 punktów. W miniony weekend pauzowała Silesia Volley Mysłowice, która obecnie znajduje się na ósmej lokacie.

Zobacz również
Wyniki i tabela 3. grupy II ligi kobiet  


W czwartej grupie dzieli i rządzi Płomień Sosnowiec, który wciąż jest niepokonany. Tym razem wykazał wyższość nad PLKS-em Pszczyna. Wprawdzie gospodynie urwały faworytowi jednego seta, ale na więcej nie było ich stać. Planowe zwycięstwo odniosła Pogoń Proszowice, która lekko, łatwo i przyjemnie odprawiła z kwitkiem Maraton Krzeszowice, nie pozwalając mu w żadnej z partii dobrnąć nawet do granicy 20 punktów. Również w trzech setach Tomasovia Tomaszów Lubelski dość niespodziewanie przegrała z KPKS-em Halemba. W dwóch odsłonach próbowała podjąć walkę, ale bez większego sukcesu. Za to mnóstwo emocji było w Starym Sączu, gdzie Poprad walczył z krakowską Wisłą. Ma czego żałować, bo prowadził już 2:1, ale dwie partie przegrał po walce na przewagi i musiał zadowolić się jednym punktem do ligowej tabeli. W miniony weekend pauzował AZS UMCS Lublin, który plasuje się na piątej pozycji.

Zobacz również
Wyniki i tabela 4. grupy II ligi kobiet  

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2019-11-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved