Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Kolejne zwycięstwo Culmenu Chełmno

II liga K: Kolejne zwycięstwo Culmenu Chełmno

14 listopada to ważna data w rozgrywkach II ligi piłki siatkowej kobiet. Wtedy to odbyły się pierwsze od wielu lat derby województwa kujawsko–pomorskiego w żeńskiej siatkówce. To bardzo emocjonujące spotkanie pomiędzy Culmenem Chełmno a WTS-em KDBS Bankiem Włocławek 3:1 wygrały gospodynie.

Samo spotkanie już przed meczem elektryzowało wszystkich sympatyków siatkówki nie tylko w Chełmnie, ale również we Włocławku, skąd przyjechali do „Miasta Zakochanych” najwierniejsi kibice. Dzięki temu nie tylko na boisku trwała walka, ale również na trybunach kibice robili, co mogli, by wspomóc swój zespół. Trzeba zaznaczyć, iż rywalizacja była zacięta w obu płaszczyznach, choć przy pełnych trybunach ciężko było kibicom z Włocławka przekrzyczeć chełmińską publiczność.

W pierwszym secie było widać nerwowość w poczynaniach obu drużyn. Choć to zespół z Włocławka od połowy seta potrafił opanować swoje emocje i przy skutecznej zagrywce „odskoczył” na 6 pkt. (18:12). W pewnym momencie wydawało się, że Culmenki złapały swój rytm, jednak popsute zagrywki i błędy w przyjęciu nie pozwoliły na całkowite odrobienie strat. WTS wygrał pierwszą partię 25:16.

Początek drugiego seta nie mógł napawać optymizmem gorąco dopingujących chełmińskich kibiców. Culmen nie mógł znaleźć sposobu na dobrze zagrywające przeciwniczki (5:9). Jeszcze przy stanie 18:15 dla gości nic nie wskazywało, że obraz gry ulegnie zmianie, a jednak. Świetna zagrywka Ani Hohn dała nadzieję na dobry wynik (19:18). Następnie skuteczne ataki Agnieszki Śniegowskiej i Oliwii Jakielaszek i Culmen powstał, wygrywając drugą partię 25:21.

Kolejna odsłona to koncertowa gra chełmińskiego zespołu. Praktycznie od samego początku siatkarki Culmenu powiększały swoją przewagę (4:0, 10:3). Na zagrywce „panowała” Ania Hohn i Sylwia Korczak, a w ataku brylowała najmłodsza na boisku Wiktoria Bryda, która ponowie dała świetną zmianę. Zespół z Włocławka miał jednak swoje zrywy, ale to było za mało na dobrze grające chełmnianki (25:17).

Czwarty set to świetna postawa obu zespołów. Żadna z drużyn nie popełniała błędów i nikt nie mógł uzyskać większej przewagi (9:9, 15:15). Jednak od stanu 15:15 zawodniczki Armar ProfiAuto włączyły „szósty bieg”. Od stanu remisowego po niesamowitych akcjach w obronie Magdaleny Wylangowskiej i potężnych atakach Ani Hohn Culmen wyszedł na prowadzenie 21:15. W tym fragmencie gry zespół z Chełmna był nie do zatrzymania. Po skutecznych zagrywkach Oliwii Jakielaszek oraz Agnieszki Śniegowskiej to właśnie Armar ProfiAuto Culmen Chełmno mógł cieszyć się z derbowego zwycięstwa 3:1 (25:17).

Po takim meczu można być tylko zadowolonym. Pełne trybuny, pewnie kolejny rekord frekwencji i świetna gra moich siatkarek. To, z jakim spokojem podeszliśmy do tego spotkania, spowodowało, iż potrafiliśmy „wyciągnąć” tak niekorzystny wynik, jaki był w drugim secie. Cieszę się, że wszystkie zawodniczki dały z siebie wszystko, a dobre zmiany Zuzi Pulikowskiej i Wiktorii Brydy pokazują, że mamy równy skład. Czeka nas teraz wyprawa do niepokonanego lidera, ale na pewno będziemy walczyli o każdy punkt – powiedział I trener Karol Rosołowski.

źródło: culmen-chelmno.pl