Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Już wszystko wiadomo

II liga K: Już wszystko wiadomo

W trzecim dniu turniejów półfinałowych rozgrywanych w Pszczynie i Tarnowie ostatnie wolne miejsce w finale zajęły siatkarki NOSiR-u Nowy Dwór Mazowiecki. Razem z WTS-em Solną Wieliczka, AZS-em Opole oraz PWSZ Tarnów zagrają o awans do I ligi kobiet.

Pewnie turniej w Pszczynie wygrał WTS Solna Wieliczka, który jest jednym z głównych kandydatów do wywalczenia awansu do I ligi. Na koniec zmagań siatkarki z Wieliczki nie miały problemu, aby wykazać wyższość nad gospodyniami turnieju. Pszczynianki na początku spotkania próbowały nawiązać wyrównaną walkę z faworytkami. Ta sztuka im się niestety nie udała. W kolejnych dwóch partiach różnica między oboma zespołami również się utrzymywała, a dzięki temu zawodniczki z Wieliczki zakończyły turniej bez porażki, w dodatku bez straconego seta. Natomiast siatkarki PLKS-u skończyły turniej bez wygranej, a nawet nie zdołały wygrać ani jednej partii.

Drugie spotkanie był to pojedynek pomiędzy UKŻPS-em Kościan i NOSiR-em Nowy Dwór Mazowiecki, którego stawką był awans do finału. Obie drużyny wyszły na boisko zmotywowane, wiedząc, o co walczą. Młode siatkarki z Kościana w meczu wyraźnie ustępowały przeciwniczkom w każdym elemencie gry, przegrywając pierwszego seta do 19. W dwóch kolejnych zawodniczki z Nowego Dworu wygrały do 20 i 19, odnosząc pewne zwycięstwo 3:0 i tym samym zapewniając sobie awans do turnieju finałowego.

Po sobotnich wynikach wiadomo było, że pierwszy niedzielny mecz wyłoni zwycięzcę turnieju w Tarnowie. Spotkanie pomiędzy gospodyniami turnieju i AZS-em Opole rozpoczęło się lepiej dla przyjezdnych, które cały set kontrolowały wynik i zwyciężyły w tej partii do 21. Drugi set znów zaczął się lepiej dla opolanek, które utrzymały wysoką przewagę do końca partii, a skutecznym atakiem z prawego skrzydła zakończyła seta atakująca AZS-u Karolina Michalkiewicz. Trzeci set doskonale rozpoczął się dla podopiecznych trenera Marka Skrobota, które trudną zagrywką odrzuciły rywalki od siatki i szybko wypracowały sobie sporą przewagę. W pewnym momencie tarnowianki prowadziły już 14:6, ostatecznie wygrywając do 23. W czwartym secie opolanki powróciły do swojej świetnej gry z dwóch pierwszych setów, zwyciężając tę partię do 15, a cały mecz 3:1.

Drugie spotkanie to pojedynek o trzecie miejsce w turnieju. Od samego początku elblążanki narzuciły rywalkom swój styl gry i przez całą pierwszą partię miały kilkupunktową przewagę. Ostatecznie podopieczne trenera Andrzeja Jewniewicza wygrały pierwszego seta do 19. W drugiej partii wynik dość długo oscylował wokół remisu. W końcówce jednak ekipa Orła zyskała niewielką przewagę, której nie oddała już do końca i wygrała tego seta do 23. Trzecią partię od początku kontrolowały siatkarki z Elbląga, jednak w końcówce więcej zimnej krwi zachowała drużyna Mazovii, wygrywając go do 23, a bohaterką tego seta została Małgorzata Ruszel. Jednak w czwartej partii elblążanki powróciły do stylu grania z dwóch pierwszych setów, zwyciężając w tej partii do 19, a w całym meczu 3:1. Pomimo zwycięstwa zespół z Elbląga nie zdołał awansować do rozgrywki finałowej, gdyż turniej zakończył na trzeciej pozycji.