Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Już tylko San-Pajda Jarosław bez porażki

II liga K: Już tylko San-Pajda Jarosław bez porażki

W II lidze kobiet pozostał już tylko jeden zespół bez porażki. Na czele grupy 4 z kompletem zwycięstw znajduje się zespół San-Pajdy Jarosław. Pierwszej porażki w Białymstoku doznały liderki grupy 2, zawodniczki NOSiR-u Nowy Dwór Mazowiecki. W meczu na szczycie grupy I Pałac II pokonał w Bydgoszczy Energetyka II Poznań. W grupie 3 na czele tabeli PLKS Pszczyna, który choć zgubił punkt, powiększył przewagę nad rywalami.

W meczu na szczycie grupy 1 II ligi kobiet rezerwy Pałacu Bydgoszcz zmierzyły się na własnym terenie z Energetykiem II Poznań. Bydgoszczanki przegrały wprawdzie pierwszego seta, jednak w trzech kolejnych okazały się lepsze i zmniejszyły dystans w tabeli dzielący je od rywala. Dla poznanianek była to druga porażka w tym sezonie. Mimo tego wciąż zajmują fotel lidera i mają trzy punkty przewagi nad Pałacem II, ale jeden mecz rozegrany więcej. Mimo porażki 1:3 w Stargardzie trzecie miejsce w tabeli utrzymała Gedania Gdańsk. Spójnia dzięki tej wygranej przesunęła się na 3. miejsce w tabeli. Z trzeciego zwycięstwa w tym sezonie cieszyły się siatkarki Orła Malbork, które we własnej hali pokonały 3:1 SMS Police. Na ostatnim miejscu wciąż jest APS Rumia. Siatkarki z Pomorza uległy w trzech szybkich setach w wyjazdowym spotkaniu UKŻPS-owi Kościan i mając na koncie dwie wygrane i cztery punkty, wciąż są czerwoną latarnią grupy 1. Spore emocje były w derbach Poznania, w których ZSMS zmierzył się z Politechniką. Podopieczne trenera Marka Tuszyńskiego prowadziły już w tym meczu 2:0, ale rywalki doprowadziły do wyrównania. W tie-breaku ponownie lepszy okazał się ZSMS i to on zgarnął dwa punkty. Stawka w środku tabeli jest niezwykle wyrównana i jeszcze wiele może się wydarzyć. Trzecią Gedanię i dziewiąty Orzeł Malbork dzielą zaledwie cztery punkty w tabeli.

Z sześciu rozegranych w ten weekend spotkań grupy 2 aż pięć zakończyło się tie-breakami. Emocji nie było tylko w sobotę w Nowym Dworze Mazowieckim, kiedy to NOSiR pokonał 3:0 Krótką Mysiadło, chociaż w trzecim secie niewiele brakowało, by przyjezdne sprawiły niespodziankę. W glorii niepokonanego zespołu podopieczne trenera Bartosza Kujawskiego pojechały w niedzielę na zaległy mecz do Białegostoku i tam… po raz pierwszy przegrały. Siatkarki BAS-u pokonały lidera po tie-breaku i cieszyły się z dwóch punktów. Co ciekawe, dzień wcześniej BAS uległ w pięciu setach UKS-owi Siedlce. Siedlczanki, które mają jeden mecz rozegrany więcej od NOSiR-u, tracą do lidera obecnie dwa punkty. Prowadzącą dwójkę gonią dwa warszawskie zespoły. AZS AWF pokonał we własnej hali 3:2 Nike Węgrów, wygrywając w tie-breaku 16:14. Zespół prowadzony przez trenera Artura Wójcika ma obecnie punkt straty do wicelidera z Siedlec. Dwa punkty mniej od AWF-u mają siatkarki Sparty Warszawa, które pokonały na wyjeździe 3:2 Łaskovię. W Legionowie siatkarki Dargfilu Tomaszów Mazowiecki dwukrotnie wychodziły na prowadzenie, ale LTS za każdym razem doprowadzał do wyrównania. Ostatecznie w tie-breaku lepsza (17:15) okazała się Legionovia i to ona zgarnęła dwa punkty. W tej kolejce pauzował najsłabszy w grupie Chemik Olsztyn.

Lider grupy 3 II ligi kobiet, PLKS Pszczyna, wygrał swój mecz we Wrocławiu, ale niespodziewanie musiał się męczyć w pięciu setach z młodym zespołem Impelu Volley i ostatecznie zgubił punkt w stolicy Dolnego Śląska. Odskoczył jednak rywalom, bowiem swoje mecze przegrały zarówno drugi w tabeli Płomień Sosnowiec, jak i trzecia Jedynka Siewierz. Sosnowiczanki uległy 1:3 Częstochowiance w meczu wyjazdowym, a podopieczne trener Anety Krzyczmonik pokazały, że nie rezygnują z walki o czołowe lokaty. Jedynka Siewierz przegrywała już 0:2 w Jaworze z Olimpią, doprowadziła jednak do wyrównania. W tie-breaku lepsze okazały się gospodynie (16:14) i to one zgarnęły dwa punkty, utrzymując 4. miejsce w tabeli. Z trzeciej wygranej w tym sezonie cieszyły się siatkarki Polonii Świdnica, które jednak wygraną 3:0 z TKS-em Tychy okupiły kontuzją swojej kapitan. W trzech setach w Oławie wygrały również rezerwy MKS-u Dąbrowa Górnicza. Pauzował zespół z Kalisza, który wciąż czeka na pierwsze zwycięstwo w II lidze.

San-Pajda Jarosław to jedyny już zespół w II lidze kobiet, który nie przegrał jeszcze meczu. Podopieczne trenera Piotra Pajdy w sobotę rozprawiły się w trzech setach z Sokołem Radzionków i mają już pięć punktów przewagi nad rywalami. Trzech setów potrzebowała również Tomasovia, by pokonać we własnej hali Silesię Volley Mysłowice. Tym samym tomaszowianki zrównały się punktami z zajmującymi drugie miejsce młodymi siatkarkami SMS-u PZPS II. Uczennice ze Szczyrku wygrały wprawdzie swoje spotkanie z Halembą Ruda Śląska, ale dopiero po tie-breaku. Maraton Krzeszowice dość łatwo poradził sobie z Pogonią Proszowice i mógł cieszyć się z trzeciego zwycięstwa w tym sezonie. Cenne trzy punkty zapisały na swoim koncie siatkarki z Lublina. AZS UMCS pokonał 3:0 Marbę Sędziszów Małopolski i przeskoczył swojego rywala w tabeli.