Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K już na ostatniej prostej przed play-off

II liga K już na ostatniej prostej przed play-off

Już tylko kilka kolejek zostało do zakończenia rundy zasadniczej w II lidze kobiet. W grupie 1 Spójnia Stargard odskoczyła rywalom i umocniła się na pozycji lidera. W grupie 2 nie zwalniają tempa AZS AWF Warszawa i NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki. W grupie 3 nadal na prowadzeniu Olimpia Jawor i Jedyna Siewierz, a w grupie 4 Płomień Sosnowiec mimo że nie grał utrzymał ogromną przewagę nad rywalami.

W grupie 1 II ligi kobiet przewagę nad rywalami powiększył zespół Spójni Stargard. Siatkarki z Pomorza Zachodniego pokonały na własnym terenie 3:1 Gedanię Gdańsk i na trzy mecze przed końcem rundy zasadniczej zapewniły już sobie miejsce w play-off. Trzy punkty mniej ma Wieżyca Stężyca, która wygrała wprawdzie na wyjeździe z piątym w tabeli Energetykiem II Poznań, ale dopiero po tie-breaku. Punkt mniej od Wieżycy mają rezerwy Pałacu Bydgoszcz, ale podopieczne trener Agaty Kopczyk rozegrały dwa mecze mniej od rywalek. W Policach UKS ZSMS Poznań nie miał większego problemu z pokonaniem najsłabszej drużyny w grupie i po trzech setach wywiózł stamtąd komplet punktów. Z wygranej mogły cieszyć się również siatkarki UKŻPS-u Kościan, które pewnie pokonały 3:0 we własnej hali Truso Elbląg. Mecz Sokoła Mogilno z Pałacem II Bydgoszcz został przełożony na 7 lutego, a pauzował w tej kolejce zespół Politechniki Poznańskiej.

W grupie 2 bez zmian na czele tabeli, a prowadząca dwójka nie zamierza spuścić z tonu do końca. Zarówno AZS AWF Warszawa jak i NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki pewnie wygrały swoje mecze i są już pewne gry w play-off. Akademiczki pokonały na wyjeździe w trzech setach ostatni zespół tabeli, Krótką Mysiadło, a NOSiR w tym samym stosunku wygrał we własnej hali z LTS Legionovią. Oba zespół mają po 42 punkty, ale to AZS AWF zajmuje pozycję lidera, mając lepszy bilans setów. Na trzecim miejscu z 10-punktową stratą do prowadzącej dwójki są siatkarki z Łaskovii. Podopieczne trenera Bogdana Lipowskiego stoczyły w Warszawie zacięty bój z AZS LSW, z którego wyszły zwycięsko wygrywając w tie-breaku 15:11. Na czwarte, premiowane grą w play-off miejsce wrócił BAS Białystok. Zespół z Podlasia pokonał 3:0 w Olsztynie miejscowego Chemika i wyprzedza o dwa punkty Ósemkę Olsztyn, która w ten weekend pauzowała. Nike Węgrów pokonała u siebie 3:1 warszawską Spartę, ale nie ma już praktycznie szans na grę w play-off.

W grupie 3 z jedenastej wygranej swoich siatkarek mogli cieszyć się kibice w Jaworze. Olimpia wygrała 3:0 z Silesią Volley Mysłowice, chociaż rywalki w pierwszym secie długo się broniły (32:30). Wygraną odniosła również druga w tabeli Jedynka Siewierz, pokonując w Świdnicy miejscową Polonię 3:1. Był to dopiero piąty set wygrany przez Polonię w tym sezonie. Z zerowym dorobkiem punktowym zajmuje ona ostatnie miejsce w tabeli. Na trzecim miejscu nadal Sokół Radzionków, który w ten weekend przywiózł trzy punkty z Wałbrzycha po wygranej 3:0 z miejscowym Chełmcem. Zacięty pojedynek oglądali kibice w Kaliszu. Rezerwy MKS-u pokonały 3:2 Sobieskiego Oława i kto wie, czy ten wynik nie zadecyduje o tym, która z tych drużyna znajdzie się w czołowej czwórce po rundzie zasadniczej. W tej kolejce przerwę miał zespół SMS PZPS II Szczyrk.

W grupie 4 niepokonany lider z Sosnowca miał w tym tygodniu przerwę, jednak jego przewaga nad AZS UMCS Lublin nie stopniałą nawet o punkt. Lublinianki niespodziewanie gładko przegrały wyjazdowe spotkanie z KPKS-em Halemba, któy wciąż walczy o miejsce w play-off. Trzecia w tabeli Pogoń Proszowice po zaciętej walce wywiozła dwa punkty z Pszczyny, gdzie pokonała miejscowy PLKS po tie-breaku. Z trzech punktów ucieszył się siatkarki Tomasovii Tomaszów Lubelski, które w Krakowie wygrały 3:1 z Wisłą i są obecnie na 4. miejscu w tabeli. W ostatnim meczu tej kolejki ostatni w tabeli Maraton Krzeszowice pokonał na wyjeździe po tie-breaku przedostatnią drużynę – Poprad Stary Sącz. Była to druga wygrana siatkarek Maratonu w tym sezonie.