Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Już tylko trzy niepokonane zespoły

II liga K: Już tylko trzy niepokonane zespoły

Mazovia Warszawa i NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki w grupie 2 oraz Marba Sędziszów Małopolski w grupie 4 to jedyne niepokonane dotąd zespoły w II lidze kobiet. Pierwszych porażek doznały drużyny Spójni Stargard i Polonii Świdnica, które jednak zachowały status liderów swoich grup. Gorycz pierwszej porażki musiała przełknąć również Szóstka Mielec.

Pierwszej porażki w tym sezonie doznał lider grupy 1 II ligi kobiet. Spójnia Stargard przegrała 1:3 w wyjazdowym spotkaniu z Politechniką Poznańską, lecz zachowała fotel lidera. Punktami ze Spójnią zrównał się WTS Włocławek, który wygrał niezwykle ważny mecz z UKŻPS-em w Kościanie, jednak ma nieco gorszy bilans setów od lidera. Porażkę zespołu z Kościana wykorzystał SMS Police. Policzanki pokonały we własnej hali 3:0 APS Rumia i awansowały na trzecie miejsce w tabeli. Rumianki z trzema punktami na koncie zamykają ligową tabelę. Trzy punkty na koncie, ale lepszy bilans setów, mają również Czarni Słupsk, którzy w miniony weekend przegrali w Elblągu z Truso 1:3. Drugie zwycięstwo w sezonie odniósł ZSMS Poznań. Podopieczne trenera Marka Tuszyńskiego wygrały w Pile 3:1 z rezerwami PTPS-u.Zobacz również:
Wyniki i tabela gr. 1 II ligi kobiet

W grupie 2 nadal niepokonane zostają Mazovia i NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki, ale podopieczne trenera Roberta Kupisza po raz drugi w tym sezonie straciły punkt i co za tym idzie spadły na drugie miejsce w tabeli. Mazovia pokonała we własnej hali rezerwy Legionovii, ale dopiero po tie-breaku, odwracając losy meczu po dwóch przegranych pierwszych setach. Na fotel lidera wskoczył NOSiR, który 3:1 pokonał w Węgrowie miejscową Nike. Drugiej porażki doznał zespół Krótkiej Mysiadło, który dość niespodziewanie uległ 0:3 w Rawie Mazowieckiej młodemu zespołowi Dargfilu. Potknięcie Krótkiej wykorzystał BAS Białystok. Podopieczne trenera Sebastiana Grzegorka wygrały pewnie 3:0 z Łaskovią i awansowały na trzecie miejsce w tabeli. Drugą wygraną w tym sezonie na swoim koncie zapisały również siatkarki Ósemki Siedlce, które w Warszawie pokonały bez straty seta Spartę.

Zobacz również:
Wyniki i tabela gr. 2 II ligi kobiet

W grupie 3 rozegrano kolejkę w środę oraz w sobotę. Pierwszej porażki w sezonie doznała Polonia Świdnica, która w środę przegrała niespodziewanie w Radzionkowie z Sokołem 1:3. W sobotę świdniczanki 3:1 pokonały Polonię Łaziska Górne i zachowały fotel lidera. Na drugim miejscu, mając dwa punkty mniej, znajduje się Sokół Radzionków, który po pokonaniu lidera w sobotę przegrał po tie-breaku z Silesią Volley Mysłowice. Dwie ważne wygrane odniosła Olimpia Jawor, która awansowała na trzecie miejsce w tabeli. Zespół z Dolnego Śląska pokonał 3:0 rezerwy Impelu Wrocław, a następnie również we własnej hali wygrał 3:2 z Częstochowianką. Drużyna z Częstochowy spadła na 5. miejsce, chociaż w środę wygrała z Silesią 3:0. Na czwarte miejsce awansował TKS Tychy, który najpierw we własnej hali wygrał 3:1 z SMS-em PZPS II Szczyrk, a następnie po tie-breaku wygrał wyjazdowe spotkanie z PLKS-em Pszczyna. Różnica punktowa pomiędzy trzecią Olimpią a ósmym w tabeli Impelem II Wrocław wynosi zaledwie pięć punktów i tu możliwe są jeszcze spore przetasowania. Tabelę zamyka Polonia Łaziska Górne z zerowym dorobkiem punktowym. Pięć punktów na swoim koncie ma SMS PZPS II, który w sobotę odniósł pierwszą wygraną w tym sezonie, pokonując zespół Sokoła Katowice 3:0. Uczennice ze Szczyrku tracą teraz do Sokoła tylko jeden punkt.

Zobacz również:
Wyniki i tabela gr. 3 II ligi kobiet

Również dwie kolejki rozegrane zostały w grupie 4. Pierwszej porażki w sezonie doznały siatkarki Szóstki Mielec, które po środowym zwycięstwie z Sandecją w Nowym Sączu w sobotę przegrały mecz na szczycie z Marbą Sędziszów Małopolski. Wcześniej Marba wygrała 3:2 z Uniwersytetem Rzeszowskim i choć straciła punkt, to po ośmiu kolejkach jako jedyny niepokonany zespół w grupie zajęła fotel lidera. Tyle samo punktów co Marba ma zespół z Jarosławia. SAN-Pajda pokonał w środę w Siewierzu 3:0 Jedynkę, a w sobotę w tym samym stosunku już we własnej hali Sandecję, która z pięcioma punktami na koncie zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. O punkt więcej ma sosnowiecki Płomień. W sobotę w derbach Lubelszczyzny Tomasovia Tomaszów Lubelski pokonała 3:0 AZS UMCS Lublin.

Zobacz również:
Wyniki i tabela gr. 4 II ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2017-11-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved