Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Trzy grupy grały w środę

II liga K: Trzy grupy grały w środę

W środę odbyły się kolejne mecze w II lidze kobiet. Nie grała tylko czwarta grupa. W pierwszej i trzeciej obyło się bez wielkich niespodzianek, za to w drugiej porażkę na koncie zanotował lider, czyli UKS Siedlce, a punkt straciła Sparta Warszawa.

Na czele pierwszej grupy wciąż znajduje się Energetyk II Poznań, który stosunkowo łatwo na wyjeździe uporał się z Truso Elbląg. Jedynie w trzeciej partii miał trochę problemów, bowiem rywalki przekroczyły barierę 20 oczek. Po piętach depczą mu rezerwy Pałacu Bydgoszcz, które wprawdzie nie straciły seta w Kościanie, ale szczególnie w dwóch pierwszych setach musiały się napracować, aby ograć gospodynie. Więcej emocji było w innych meczach. Starcie APS-u Rumia z Orłem Malbork rozstrzygnęło się dopiero w tie-breaku. Mimo że przyjezdne prowadziły już 2:1, to nie potrafiły postawić kropki nad i, co wykorzystały gospodynie, odwracając losy spotkania. Podobnie stało się w Poznaniu, gdzie miejscowa Politechnika przegrywała już 1:2 ze Spójnią Stargard, ale zmobilizowała się na tyle, że zdołała wygrać w tie-breaku. W minioną środę pauzowała drużyna UKS-u Poznań.

W drugiej grupie doszło do niespodzianki, bowiem pierwszej porażki w sezonie doznał lider, czyli UKS Siedlce, który przed własną publicznością ugrał tylko seta AZS-owi AWF Warszawa. To potknięcie nie do końca wykorzystała Sparta Warszawa, która prowadziła już z Nike Węgrów 2:0, ale ambitnie grające gospodynie zdołały doprowadzić do tie-breaka. Ten już padł jednak łupem stołecznej drużyny, dzięki czemu umocniła się ona w czołówce. Po łatwe punkty sięgnął Dargfil Tomaszów Mazowiecki, który przed własną publicznością szybko rozprawił się z Łaskovią Łask, tylko w trzeciej partii pozwalając jej dobrnąć do granicy 20 oczek. Za to na pierwsze punkty wciąż czeka Chemik Bydgoszcz, który tym razem tylko seta wygrał na wyjeździe, grając z Krótką Mysiadło. Spotkanie BAS-u Białystok z zespołem z Nowego Dworu Mazowieckiego zostanie rozegrane pod koniec października, natomiast w minioną środę pauzowała Legionovia Legionowo.

W trzeciej grupie zwyciężali faworyci. Na czele wciąż jest PLKS Pszczyna, który u siebie rozgromił Polonię Świdnica, w jednej z partii nie wypuszczając rywalek z 10 oczek. Równie łatwo z Sobieskim Oława uporała się Jedynka Siewierz, która także nie straciła żadnego seta. Moment dekoncentracji przytrafił się za to siatkarkom Płomienia Sosnowiec w konfrontacji z Amberem Kalisz. Gospodynie prowadziły już 2:0, ale dopiero w czwartej odsłonie przypieczętowały zwycięstwo. Emocji też brakowało w Częstochowie, gdzie miejscowa Częstochowianka wykazała wyższość nad Impelem Wrocław. Najwięcej emocji było w trzecim secie, który rozstrzygał się po walce na przewagi, ale i tak gospodynie wygrały 3:0. Blisko pierwszej wygranej w tym sezonie był TKS Tychy, który prowadził już 2:1 z rezerwami MKS-u Dąbrowa Górnicza, ale ani w czwartej, ani w piątej partii nie potrafił przypieczętować wygranej, ostatecznie musząc zadowolić się jednym punktem do ligowej tabeli. W minioną środę pauzowała Olimpia Jawor.