Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Faworytki zgodnie z planem

II liga K: Faworytki zgodnie z planem

W miniony weekend zgodnie zwyciężały zespoły z Poznania, Nowego Dworu Mazowieckiego, Pszczyny oraz Jarosławia, czyli liderzy poszczególnych grup w II lidze kobiet. Na innych parkietach było sporo jednostronnych meczów, a zaledwie kilka zakończyło się podziałem łupów.

Na czele pierwszej grupy wciąż znajduje się Energetyk II Poznań, który w miniony weekend pokonał na wyjeździe SMS Police. Moment słabości przytrafił się mu tylko w trzeciej odsłonie, ale zdołał przypieczętować zwycięstwo w czterech partiach. Kolejnej porażki doznały za to rezerwy Pałacu Bydgoszcz, które bardzo gładko uległy UKS-owi ZSMS Poznań, nie urywając rywalkom żadnego seta. Porażka ta kosztowała je spadek na trzecie miejsce w tabeli. Wiceliderem została Gedania Gdańsk, która na wyjeździe rozprawiła się z Orłem Malbork. Drobne kłopoty miała jedynie w trzeciej odsłonie, ale ostatecznie wygrała 3:0. Po ważne punkty sięgnęło Truso Elbląg, które przed własną publicznością pokonało Spójnię Stargard. Mimo że przyjezdne podjęły walkę w drugiej i trzeciej partii, to do domu wróciły bez ani jednego ugranego seta. Udanie mecz z zespołem z Kościana zaczęła Politechnika Poznańska, lecz później okazało się, że były to dla niej tylko miłe złego początki. Trzy kolejne partie padły łupem przyjezdnych, które do domu wróciły z kompletem punktów. W ostatniej kolejce pauzowała APS Rumia.

W drugiej grupie wciąż nie ma mocnych na NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki, którym tym razem rozbił na wyjeździe Dargfila Tomaszów Mazowiecki. O różnicy klas pomiędzy oboma zespołami najdobitniej świadczy fakt, że gospodynie w całym meczu ugrały zaledwie 41 oczek. Na drugiej lokacie znajduje się UKS Siedlce, który u siebie pokonał LTS Legionovię Legionowo. Trochę walki było jedynie w premierowej odsłonie, a dwie kolejne toczyły się już pod wyraźne dyktando gospodyń. Za to na niespodziankę zanosiło się w Mysiadle, gdzie Krótka prowadziła już 2:0 z wyżej notowanym AZS-em AWF Warszawa, ale w żadnej z trzech następnych odsłon nie potrafiła przypieczętować wygranej, przez co dwa oczka pojechały do stolicy. Udanie zaprezentowała się też inna warszawska ekipa, czyli Sparta, której tylko w trzecim secie przytrafił się moment słabości w wyjazdowej konfrontacji z Chemikiem Olsztyn. Gospodynie jednak nie poszły za ciosem, ostatecznie przegrywając 1:3. Po ważne punkty sięgnęło za to Nike Węgrów, które u siebie w czterech partiach rozprawiło się z Łaskovią Łask, a dzięki tej wygranej awansowało już na siódme miejsce w tabeli. W miniony weekend pauzował BAS Białystok.

Prowadzenie w trzeciej grupie utrzymał PLKS Pszczyna, który u siebie lekko, łatwo i przyjemnie uporał się z Olimpią Jawor. Drobne kłopoty miał tylko w premierowej odsłonie, ale zamknął mecz w trzech setach. Bez niespodzianki obyło się też w Sosnowcu, gdzie Płomień odprawił z kwitkiem Polonię Świdnica, tylko w trzecim secie pozwalając rywalkom przekroczyć barierę 20 oczek. Atut własnego parkietu wykorzystała także Jedynka Siewierz, która bez straty seta uporała się z Częstochowianką Częstochowa. Przyjezdne po przegranej pierwszej partii na przewagi wyraźnie spuściły z tonu, nie urywając nawet seta. Po ważne punkty sięgnęły za to rezerwy MKS-u Dąbrowa Górnicza, które przed własną publicznością pokonały zamykającego tabelę Ambera Kalisz. Trochę walki było tylko w pierwszym secie, a w pozostałych gospodynie dyktowały już warunki gry. Z dolnej części tabeli ucieka również TKS Tychy, który zdobył komplet oczek w konfrontacji z Sobieskim Oława, dzięki czemu awansował na siódme miejsce w tabeli. W miniony weekend pauzował Impel Wrocław.

W czwartej grupie nadal niepokonany jest zespół z Jarosławia, który w miniony weekend rozprawił się z Silesią Volley Mysłowice. Moment słabości faworytkom przytrafił się tylko w trzeciej partii, ale na więcej mysłowiczanek już nie było stać. Drugie miejsce, ale już ze stratą czterech punktów do liderek, zajmują uczennice SMS-u w Szczyrku, które w awansem rozegranym meczu pokonały AZS Lublin w trzech setach, choć dwa z nich skończyły się walką na przewagi. Bez niespodzianki obyło się w Sędziszowie Małopolskim, gdzie Marba nie ugrała nawet seta Tomasovii Tomaszów Lubelski, która znajduje się obecnie na trzeciej lokacie w stawce. Pozostałe dwa mecze zakończyły się tie-breakami. Halemba Ruda Śląska prowadziła już 2:1 z Pogonią Proszowice, ale w ostatecznym rozrachunku musiała uznać wyższość niżej notowanego przeciwnika. Z kolei Sokół Radzionków był na dobrej drodze, by zdobyć trzy punkty w starciu z Maratonem Krzeszowice. Prowadził już 2:1, a czwarty set rozstrzygał się na przewagi, ale ostatecznie musiał zadowolić się podziałem łupów, a dwa oczka pojechały do Krzeszowic.