Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Emocje w Białymstoku

II liga K: Emocje w Białymstoku

Drugoligowe spotkanie BAS-u Białystok z rezerwami ŁKS-u Łódź przyniosło sporo emocji. Gospodynie wygrały ten mecz po tie-breaku, ale wynik równie dobrze mógłby być zupełnie inny. W tie-breaku kontuzji doznała rozgrywająca gospodyń, Fatima Piasta.

Łodzianki przyjechały do Białegostoku składem juniorskim wzmocnionym dwoma zawodniczkami na co dzień występującymi w pierwszoligowym ŁKS-ie Commercecon Łódź – Agatą Kucharczyk oraz Izabelą Wasiak. Jak się potem okazało, ta druga miała ogromny wkład w zdobycie przez ŁKS drugiego punktu w Białymstoku, zdobywając w tym spotkaniu 24 punkty. Mecz rozpoczął się lepiej dla gospodyń, które szybko wypracowały sobie sporą przewagę (7:1), wykorzystując błędy rywalek. Świetnie atakowały Joanna Szeszko i Aneta Szczygielska, a przyjezdne pozbierały się dopiero po ataku Justyny Sagan i skutecznym bloku Natalii Gruszczyńskiej. ŁKS zaczął odrabiać straty i po asie serwisowym Izabeli Wasiak było już 9:9. Po krótkim okresie wyrównanej gry białostoczanki znów wypracowały sobie kilkupunktową przewagę, głównie dzieki dobrej zagrywce i błędom w przyjęciu rywalek. Nie oddały jej już do końca, a seta wynikiem 25:18 dla BAS-u zakończył as serwisowy Pauliny Żukowskiej.

Gospodynie również drugiego seta rozpoczęły od zdobycia dwupunktowej przewagi, ale łodzianki tym razem nie odpuściły. Dobrze w ataku spisywały się Izabela Wasiak i Justyna Sagan, skuteczność odzyskała także Agata Kucharczyk, a na środku siatki z dobrej strony pokazała się Karolina Głodek. Wynik wciąż oscylował wokół remisu, grę gospodyń ciągnęła w ataku Aneta Szczygielska, a po bloku Pauliny Żukowskiej było 21:19 dla BAS-u. ŁKS po atakach Sagan i Wasiak doprowadził do remisu po 22, potem jednak dwa skuteczne bloki białostoczanek dały im prowadzenie 24:22. Od tego momentu punktowały już tylko łodzianki. As serwisowy Justyny Sagan dał im piłkę setową przy stanie 25:24, a po chwili w ataku pomyliła się Julia Iber i było 1:1. Łodzianki podbudowane zwycięstwem rozpoczęły trzecią partię od prowadzenia 7:3 i kilkupunktową przewagę utrzymywały do końca seta. Na boisku pojawiła się Klaudia Wieczorek, która wzmocniła blok i dała dobrą zmianę na środku siatki. W zespole BAS-u Szczygielską wspierała coraz lepiej radząca sobie Julia Iber. Po ataku Pauliny Żukowskiej białostoczanki doprowadziły do remisu 22:22, ale w końcówce znów lepsze były łodzianki. Atak Agaty Kucharczyk i trudna zagrywka Justyny Sagan dała im wygraną 25:23 i prowadzenie w meczu 2:1.

Podopieczne trenera Sebastiana Grzegorka nie zamierzały się poddawać. W czwartym secie rozgorzała zacięta walka, a prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. W zespole ŁKS-u nie do zatrzymania była Izabela Wasiak, która dodatkowo gnębiła rywalki trudnym serwisem. Z kolei zespół gospodyń coraz częsciej grał środkiem, a punkty zdobywały Kamila Mojsak i Natalia Gronostajska. W połowie seta to BAS przejął inicjatywę i zdobytej przewagi nie oddał już do końca. Wykorzystując liczne błędy rywalek, białostoczanki wygrały tę partię do 21, doprowadzając do remisu. Tie-breaka lepiej rozpoczęły podopieczne trenera Michała Krymarysa, które zdobyły dwupunktową przewagę. Gospodynie jednak nie poddawały się, doprowadziły do wyrównania, a po ataku Julii Iber zmieniały strony boiska przy prowadzeniu 8:7. W końcówce znów dały o sobie znać błędy łodzianek, a kibice zamarli przy stanie 13:11, gdy kontuzji doznała rozgrywająca BAS-u, Fatima Piasta. W końcówce znów dała o sobie znać Aneta Szczygielska, dzięki atakom której BAS wygrał 15:12 i zgarnął dwa cenne punkty.

BAS Kombinat Budowlany Białystok – ŁKS II SAN MG13 Łódź 3:2
(25:18, 24:26, 23:25, 25:21, 15:12)

BAS: Szeszko (8), Piasta (4), Mojsak (7), Gronostajska (14), Szczygielska (19), Żukowska (11), Kutikow (libero) oraz Iber (7), Borowska i Zagórska
ŁKS II: Kucharczyk (6), Wasiak (24), Gruszczyńska (3), Głodek (8), Sagan (12), Zuzel (1), Pawłowska (libero) oraz Wieczorek K. (6), Wojewódzka, Głoskowska i Olesińska