Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Dwie grupy grały w środę

II liga K: Dwie grupy grały w środę

W środku tygodnia dwie grupy w II lidze kobiet rozegrały kolejne mecze. Obyło się w nich bez niespodzianek. Na czoło w pierwszej wysunęły się rezerwy Pałacu Bydgoszcz, a w drugiej zostało zachowane status quo, bowiem na fotelu lidera zasiada NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki.

W pierwszej grupie na czele znalazły się rezerwy bydgoskiego Pałacu, które nie miały problemów z ograniem Sokoła Mogilno. Pojedynek był dość jednostronnym widowiskiem, a przyjezdne w żadnej partii nie przekroczyły 20 oczek. Po piętach Pałacowi depcze Spójnia Stargard, która jednak męczyła się na wyjeździe z Gedanią Gdańsk. Wprawdzie prowadziła 2:1, ale dopiero w tie-breaku postawiła kropkę nad i. Takich problemów nie miała drużyna z Kościana, która na wyjeździe rozprawiła się w trzech setach z najsłabszym w stawce Truso Elbląg. Najwięcej walki było w drugiej partii, którą gospodynie przegrały dopiero po walce na przewagi. Niespodzianki nie udało się też sprawić uczennicom SMS-u Police, które na wyjeździe musiały uznać wyższość UKS ZSMS Poznań. W każdym z setów próbowały walczyć, ale ostatecznie przegrały 0:3. Pojedynek Wieżycy Stężyca z rezerwami Energetyka Poznań został przełożony na początek grudnia. W środę pauzowała Politechnika Poznańska, która znajduje się w dolnej części tabeli.Zobacz również:
Wyniki i tabela grupy 1 II ligi kobiet

W drugiej grupie wciąż na czele jest NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki, który w środę wywiózł trzy oczka z Legionowa. Wprawdzie pierwsza partia padła łupem gospodyń, ale były to dla nich tylko miłe złego początki. Ostatecznie musiały zadowolić się jednym ugranym setem. Podobnie było w Warszawie, gdzie Sparta wygrała pierwszego seta w starciu z Nike Węgrów, ale na więcej nie było jej stać. Problemów z odniesieniem wygranej nie miała BAS Białystok, która lekko, łatwo i przyjemnie ograła Chemika Olsztyn. Trochę walki było tylko w trzeciej partii, w której przyjezdne dobrnęły do granicy 20 oczek. Również trzy sety rozegrano w starciu AZS-u AWF Warszawa z Krótką Mysiadło. Szczególnie w drugiej odsłonie gospodynie dały lekcję siatkówki rywalkom, pozwalając im zdobyć zaledwie 11 oczek. Po ważne punkty sięgnęła Łaskovia Łask, która u siebie pokonała AZS LSW Warszawa. Ekipie ze stolicy tylko w trzecim secie udało się znaleźć receptę na ogranie rywalek, a to było za mało, aby myśleć choćby o podziale łupów.  Pauzowała Ósemka Siedlce, która zajmuje piątą lokatę.

Zobacz również:
Wyniki i tabela grupy 2 II ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2019-11-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved