Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Czterech niepokonanych liderów

II liga K: Czterech niepokonanych liderów

Pałac II Bydgoszcz, NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki, Olimpia Jawor i Płomień Sosnowiec to liderzy swoich grup i jedyne niepokonane jak dotąd zespoły w II lidze kobiet. Czy będą również faworytami do walki o awans do I ligi? Na takie wnioski chyba jeszcze za wcześnie, jednak po kilku kolejkach można już przewidywać, kto będzie walczył o wyjście z grupy i awans, a kto tylko o utrzymanie na tym szczeblu rozgrywek.

W grupie 1 II ligi kobiet czołówka po minionym weekendzie pozostała bez zmian. Nadal na czele tabeli znajduje się niepokonany zespół Pałacu II Bydgoszcz, tyle samo punktów, ale jeden mecz rozegrany mniej ma Spójnia Stargard, a wspomnianą dwójkę goni zespół ze Stężycy. Młode bydgoszczanki bez większych problemów pokonały na wyjeździe w trzech setach UKŻPS Kościan i dzięki temu podopieczne trener Agaty Kopczyk zapisały na swoim koncie już siódme zwycięstwo z rzędu. Spójnia wygrała na własnym terenie z Truso Elbląg 3:1, z kolei zespół z Wieżycy rozegrał we własnej hali zacięty mecz z Gedanią Gdańsk. Gospodynie prowadziły w nim już 2:0, ale gdańszczanki doprowadziły do wyrównania. W tie-breaku ponownie lepszy okazała się drużyny Wieżycy. W derbach Poznania UKS ZSMS uległ w roli gospodarze 0:3 rezerwom Energetyka Poznań, a inny poznański zespół – SKF Politechnika, w trzech setach rozprawił się we własnej hali z SMS-em Police. W ten weekend pauzował zespół Sokoła Mogilno.

W grupie 2 nie zwalnia tempa NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki. Podopieczne trenera Bartosza Kujawskiego rozgromił w trzech szybkich setach młody zespół Sparty Warszawa i z kompletem siedmiu wygranych przewodzą ligowej tabeli. Dwa punkty mniej mają siatkarki AZS-u AWF Warszawa, które również w trzech setach, chociaż nie tak gładko jak rywalki, pokonały w Węgrowie Nike. Zacięty mecz w stolicy musiały stoczyć zawodniczki z Białegostoku. BAS przegrywał już z AZS-em LSW 2:1, jednak po wygranej w czwartym secie na przewagi i zwycięskim tie-breaku wywiózł ze stolicy dwa punkty. Pięciosetowe spotkanie oglądali również kibice w Olsztynie, gdzie Chemik prowadził 2:0 z Legionovią, jednak przyjezdne zdołały wyrównać. W tie-breaku lepsze ponownie okazały się olsztynianki i to one zapisały na swoim koncie kolejną wygraną. W niedzielnym meczu Ósemka Siedlce na własnym terenie pokonała 3:2 Łaskovią Łask, wygrywając z rywalkami w tie-breaku 15:4. Wolny weekend tym razem miała drużyna Krótkiej Mysiadło.

W grupie 3 nowym liderem tabeli został zespół Olimpii Jawor. Drużyna z Dolnego Śląska przywiozła trzy punkty z Mysłowic, gdzie pokonałą 3:1 Silesię Volley i wciąż jest niepokonana w tym sezonie. Poprzedni lider, Sokół Radzionków, doznał jużdrugiej porażki, tym razem ulegając we własnej hali Chełmcowi Wałbrzych 1:3. Radzionkowianki spadły na 3. miejsce w tabeli, bowiem wyprzedził je jeszcze zespół Jedynki Siewierz. Jedynka bez najmniejszych problemów rozprawiła się na swoim terenie z najsłabszym jak na razie zespołem tej grupy – Polonią Świdnica. Zacięte spotkanie rozegrano w Oławie, gdzie miejscowy Sobieski zmierzył się z drugim zespołem MKS-u Kalisz. Ostatecznie górą w tie-breaku były kaliszanki i to one zgarnęły dwa cenne punkty. Nie grały w ten weekend siatkarki SMS-u PZPS II Szczyrk.

W grupie 4 po ostatnich słabszych meczach zwycięstwo odniosły lublinianki. AZS UMCS pokonał we własnej hali 3:0 KPKS Halemba i zajmuje obecnie trzecie miejsce w tabeli. Na drugim miejscu ze stratą dwóch punktów do lidera z Sosnowca znajduje się Tomasovia Tomaszów Lubelski. Siatkarki Tomasovii nie miały większych problemów z uporaniem się z Wisłą Kraków, która z wyprawy na wschód wróciła z pustymi rękoma. Z pierwszego zwycięstwa i pierwszych punktów w tym sezonie cieszył się zawodniczki z Krzeszowic. Maraton pokonał u siebie 3:1 Poprad Stary Sącz, ale wciąż jeszcze zajmuje ostatnie miejsce. Zacięty mecz oglądali kibice w Proszowicach. Dwa pierwsze sety kończył się walką na przewagi, a po czterech był remis 2:2. Dopiero w tie-breaku PLKS Pszczyna pokonał Pogoń i zdobył niezwykle cenne dwa punkty. Niepokonany lider z Sosnowca pauzował w ten weekend.