Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Na czele grup bez zmian

II liga K: Na czele grup bez zmian

W miniony weekend pozycję lidera w poszczególnych grupach utrzymały drużyny z Kościana, Nowego Dworu Mazowieckiego, Sosnowca oraz Jarosławia. Nie zabrakło jednak niespodziewanych wyników. Porażki poniosły między innymi lider pierwszej grupy oraz wicelider czwartej.

Na czele pierwszej grupy znajduje się drużyna z Kościana, która jednak w miniony weekend przegrała z Gedanią Gdańsk. Wprawdzie mecz dobrze zaczął się dla przyjezdnych, ale były to dla nich tylko miłe złego początki. Trzy kolejne partie padły łupem gospodyń, dlatego trzy oczka zostały w Gdańsku. Atut własnego parkietu wykorzystała też Spójnia Stargard, która przegrywała już z rezerwami Energetyka 1:2, ale potrafiła odwrócić losy meczu w tie-breaku. Dzięki wygranej awansowała już na czwarte miejsce w tabeli. Nie powiodło się też innej z poznańskich drużyn, czyli UKS-owi ZSMS, który u siebie dość niespodziewanie przegrał z Truso Elbląg. Wprawdzie w każdej z trzech partii przekroczył barierę 20 oczek, ale na nic więcej nie było go stać. Po ważne punkty sięgnęła za to Politechnika Poznańska, która odprawiła z kwitkiem w trzech setach APS-owi Rumia. Najlepiej przyjezdne zaprezentowały się w trzeciej odsłonie, w której zdobyły 21 punktów. Wcześniej rezerwy Pałacu Bydgoszcz wywiozły zwycięstwo z Malborka, pokonując w czterech partiach miejscowego Orła. W miniony weekend pauzowały uczennice Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Policach, które obecnie plasują się na ósmej pozycji w stawce.

Niekwestionowanym liderem drugiej grupy jest NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki, który tym razem wykazał wyższość nad Spartą Warszawa. Trochę walki było jedynie w trzeciej partii, ale stołeczna drużyna nie potrafiła urwać liderowi nawet seta. Jeszcze bardziej jednostronny pojedynek odbył się w Olsztynie, gdzie miejscowy Chemik gładko przegrał w trzech setach z AZS-em AWF Warszawa, w żadnym z nich nie przekraczając nawet granicy 20 oczek. Trzeci w stawce jest Dargfil Tomaszów Mazowiecki, który u siebie odprawił z kwitkiem UKS Siedlce. Moment słabości gospodyniom przytrafił się tylko w drugiej partii, ale do tie-breaka nie doszło. Z kolei Nike Węgrów przed własną publicznością męczyło się z Legionovią Legionowo. Nie dość, że przegrało seta, to dwie partie wygrało dopiero po walce na przewagi. Komplet oczek pozostał jednak w Węgrowie. Coraz wyżej w tabeli pnie się też BAS Białystok, który nie miał problemów, by na wyjeździe pokonać Krótką Mysiadło. Trochę walki było tylko w drugiej odsłonie, ale gospodynie zbyt wysoko nie zawiesiły poprzeczki przeciwniczkom. W miniony weekend pauzowała Łaskovia Łask, która zajmuje dopiero dziesiąte miejsce w drugiej grupie.

Jak burza przez kolejne mecze idzie Płomień Sosnowiec, który tym razem bez najmniejszych problemów odprawił z kwitkiem Impel Wrocław. Szczególnie w trzeciej partii udzielił rywalkom srogiej lekcji siatkówki, ogrywając je do 11. Więcej walki było w Siewierzu, gdzie Jedynka postawiła się PLKS-owi Pszczyna. Potrafiła nawet wygrać drugiego seta, ale komplet oczek zgarnęły przyjezdne, które są wiceliderem tabeli. Nie zawiodła też Olimpia Jawor, która na wyjeździe pokonała TKS Tychy. Tylko jedna z partii skończyła się walką na przewagi. Atutu własnego parkietu nie wykorzystały też rezerwy MKS-u Dąbrowa Górnicza, które musiały uznać wyższość Częstochowianki Częstochowa. Po ważne zwycięstwo sięgnęły siatkarki Ambera Kalisz, które u siebie ograły Polonię Świdnica. Przyjezdne nie postawiły się rywalkom, tylko w jednej odsłonie przekraczając barierę 20 oczek. Wygrana jednak nie poprawiła pozycji kaliszanek, bo wciąż są na przedostatnim miejscu w tabeli. W miniony weekend pauzował Sobieski Oława, który obecnie plasuje się na ósmej lokacie w stawce.

Trwa dobra passa San-Pajdy Jarosław, która jednak w miniony weekend męczyła się na wyjeździe z Halembą Ruda Śląska. Nie dość, że straciła seta, to jeszcze gospodynie były o włos od doprowadzenia do tie-breaka, przegrywając czwartą partię po walce na przewagi. Do niespodzianki doszło za to w Krzeszowicach, gdzie Maraton pokonał uczennice Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Mimo że przyjezdne jednego seta wygrały do 14, to na więcej nie było ich stać. Nie popisała się też Tomasovia Tomaszów Lubelski, która przegrała na wyjeździe z niżej notowaną Pogonią Proszowice. Gospodynie długimi fragmentami meczu miały pod kontrolą, nie pozwalając rywalkom w żadnej partii dobrnąć do granicy 20 oczek. Sensacją pachniało też w Mysłowicach, gdzie miejscowa Silesia przegrywała 0:2 z Marbą Sędziszów Małopolski. Przyjezdne jednak nie potrafiły przypieczętować wygranej, a gospodynie odwróciły losy meczu, triumfując w tie-breaku. Udanie mecz z AZS-em UMCS Lublin zaczął Sokół Radzionków, ale od drugiej partii inicjatywę na boisku przejęły lublinianki, które ostatecznie podniosły z parkietu komplet punktów.