Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Cenna wygrana poznanianek

II liga K: Cenna wygrana poznanianek

Spotkanie w Poznaniu zapowiadano jako kolejny pięciosetowy bój, bowiem aż 5 z 6 ostatnich spotkań tych ekip kończyło się właśnie tak. Również tym razem rywalizacja na II-ligowych parkietach dostarczyła sporo emocji, zgodnie z przewidywaniami triumfatorki wyłonił dopiero tie-break, z wygranej mogły cieszyć się poznanianki.

Początek spotkania dodał poznaniankom wiary. Drużyna zaczęła dobrze, a rywalki z Polic nie umiały właściwie zareagować i przy aplauzie licznie zgromadzonej publiczności drużyna trenera Gapika odniosła bardzo wysokie zwycięstwo 25:16, obejmując prowadzenie w spotkaniu 1:0.

Początek drugiego seta to zwiększona ilość błędów w odbiorze po stronie zespołu z Poznania, co natychmiast wykorzystały rywalki, odskakując na 15:10. Po czasie dla poznanianek miejscowa ekipa doszła jeszcze na 15:16, ale kolejne piłki padały łupem zawodniczek SMS-u Police i drużyna gości wygrała 25:21 wyrównując stan spotkania na 1:1.

Kolejna odsłona zapowiadała się jako bardzo wyrównana. Nic takiego nie miało jednak miejsca. Grające bardzo spokojnie poznanianki pewnie punktowały bardzo słabo dysponowane w tej partii policzanki i wygrywając 25:13, objęły prowadzenie w spotkaniu 2:1. Czwarta partia była już bardziej wyrównana, a o wygranej Polic decydowały detale.

Decydujący set zaczął się bardzo dobrze dla Poznania. Miejscowe siatkarki prowadziły 7:3 i przy zmianie stron 8:5. Kolejne akcje to dobre chwile poznańskich siatkarek wsparte błędami policzanek i drużyna z Poznania finiszowała z pewną w tym secie wygraną 15:7 i w całym spotkaniu 3:2.

SKF Forex Polska Politechnika Poznańska – SMS Police 3:2
(25:16, 21:25, 25:13, 23:25, 15:7)