Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Bezdyskusyjne zwycięstwo ECO Uni Opole

II liga K: Bezdyskusyjne zwycięstwo ECO Uni Opole

Po porażce w Jaworze ECO straciło pozycję lidera. To jednak na drużynę podziałało mobilizująco i we własnej hali opolanki absolutnie zdominowały sąsiada z ligowej tabeli – Częstochowiankę Częstochowa.

Początek meczu zwiastował wyrównaną, zaciętą walkę. Częstochowianka objęła prowadzenie 8:6, jednak później przy zagrywce Inez Pfeifer, dzięki dobrej grze blokiem Patrycji Rygalik, ECO Uni zdobyło siedem punktów z rzędu, obejmując prowadzenie 15:9. Pewnie i konsekwentnie grające miejscowe przewagę jeszcze zwiększyły i ostatecznie wygrały pierwszą partię do 17.Drugi set był prawdziwym koncertem siatkarek ECO Uni Opole, które od początku miały kilkupunktową przewagę nad rywalkami, która systematycznie wzrastała (2:0, 6:3, 10:5). – Dałyśmy sobie narzucić ten opolski styl gry i pozwalałyśmy rywalowi cały czas się rozwijać. Nie było momentu, w którym mogłybyśmy się przełamać – tłumaczyła trenerka Częstochowianki, Anita Krzyczmonik. Doskonale dysponowane zarówno w ataku, jaki i bloku w sobotnim spotkaniu były środkowe miejscowych – Patrycja Rygalik i Aleksandra Cygan, co pozwoliło opolankom wygrać drugą partię, tracąc zaledwie 16 punktów. – Wielka zasługa trenera, który pilnuje naszego bloku, żeby zawsze był dobrze wykonany, a miło, że rozgrywająca też dawała nam piłki do ataku – podkreślała Cygan.

Na początku trzeciego seta minimalną przewagę uzyskały przyjezdne (3:1), jednak podopieczne trenera Fogla szybko opanowały boiskową sytuację. Nie tylko odrobiły straty, lecz także wypracowały sobie przewagę, obejmując prowadzenie 10:6. Po kolejnym fragmencie skutecznej gry opolanki prowadziły nawet 18:12 i stało się właściwie pewnym, że mecz zmierza ku końcowi. Trzeci set zakończył się wynikiem 25:16, jednak stan partii niezupełnie oddaje sytuację na boisku. – Uważam, że Częstochowianka jest najlepiej poukładanym zespołem z tych wszystkich, z którymi grałyśmy. Po prostu nam dzisiaj każdy element wychodził. Miałyśmy dobry dzień – cieszyła się skrzydłowa opolskiej drużyny, Inez Pfeifer.

Dzięki zwycięstwu ECO Uni Opole przesunęło się na drugą pozycję w tabeli, wyprzedzając pauzującą Olimpię Jawor. Częstochowianka z kolei spadła na miejsce piąte za Sokoła Radzionków, co zwiastuje pasjonującą walkę o udział w fazie play off. – Dlatego właśnie ta porażka bardzo boli, nie ukrywamy tego. To inaczej miało się potoczyć, a wyszło jak wyszło – mówiła rozczarowana trener Krzyczmonik.

W sobotę ostatnia ligowa kolejka drugiej grupy II ligi w tym roku kalendarzowym. Opolanki zagrają w Radzionkowie z Sokołem, natomiast Częstochowianka podejmie Olimpię Jawor, zatem cztery z pięciu czołowych drużyn zagrają między sobą. Jedynie lidera ze Świdnicy czeka wyjazd do Katowic, na spotkanie z ostatnim Sokołem.

MVP: Aleksandra Cygan

ECO UNI Opole – Częstochowianka Częstochowa 3:0
(25:17, 25:16, 25:16)

Składy zespołów:
ECO: Czapla, Zackiewicz, Rygalik, Pfeifer, Woźniczka, Cygan, Kuziak (libero) oraz Moczko i Rusin
Częstochowianka: Fujarska, Mroczek, Wieczorek, Siuda, Sagan, Włodarczyk, Stefańska (libero) oraz Hajduk, Gawor i Olczyk

Zobacz również:
Wyniki i tabela gr. 2 II ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-12-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved