Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Rozgrywki czas zacząć, choć jeszcze w niepełnym składzie

II liga K: Rozgrywki czas zacząć, choć jeszcze w niepełnym składzie

W miniony weekend wystartowała II liga kobiet. Rywalizacja w tym sezonie toczy się w pięciu grupach. Spotkania pierwszej kolejki były przede wszystkim okazją do poznania rywalek, a także dyspozycji poszczególnych zespołów. Mecze odbyły się w grupie 2, 3 oraz 4. Grupy 1 i 5 startują dopiero 8 października.

Grupa 2

Pewne zwycięstwo odniosły zawodniczki KS-u Olimpii Jawor, które mierzyły się z drużyną Polonii Łaziska Górne. Podopieczne Leszka Chrzanowskiego od początku spotkania narzuciły swój styl gry i nie pozwoliły rywalkom na zbyt wiele, wygrywając cały mecz 3:0. Cenne inauguracyjne zwycięstwo odniósł Sokół Radzionków, który pokonał 3:1 Zorzę Wodzisław Śląski. Wprawdzie błędy własne i dekoncentracja kosztowały zespół z Radzionkowa przegraną pierwszą partię, w pozostałych jednak okazały się lepsze od przeciwniczek. Zacięte mecze miały miejsce w Łasku i w Częstochowie. Łaskovia pokonała 3:2 Sokół 43 Katowice. Z kolei Częstochowianka przegrywała już z MKS-em Świdnica 0:1 i 1:2, by ostatecznie wygrać mecz w tie-breaku zakończonym wynikiem 15:10. Pauzował zespół AZS-u Unii Opole, który sezon rozpocznie dopiero w najbliższy weekend meczem z KS-em Olimpią Jawor.

W grupie trzeciej pewne zwycięstwo odniósł zespół Orła Elbląg, który w trzech szybkich setach rozprawił się z siatkarkami z Siedlec. Elblążanki zostały pierwszym liderem rozgrywek. Trzy punkty w pierwszej kolejce zdobyły również zespoły z Warszawy i Włocławka. Sparta Warszawa mimo porażki w pierwszym secie pokonała ostatecznie 3:1 Volley Płock, z kolei WTS Włocławek odniósł cenne zwycięstwo, również w czterech setach pokonując BAS Białystok. Mecz pomiędzy APS-em Rumia oraz AZS-em AWF Warszawa zostanie rozegrany 28 września. W tej kolejce pauzował zespół Bluesoftu Mazovii Warszawa, który sezon rozpocznie w najbliższy weekend od spotkania z Orłem Elbląg.

W pierwszym spotkaniu grupy 4 siatkarki SMS-u Szczyrk w trzech setach pokonały ekipę Mysłowic. Młode uczennice SMS-u pierwsze dwie partie wygrały na przewagi, w pierwszym secie mając kilka piłek setowych, a w drugim broniąc piłki setowe. Udaną inaugurację zanotował beniaminek z Siewierza, który w czterech setach pokonał zespół Sokoła Zator. – Na pewno było to spotkanie do wygrania, graliśmy przecież z beniaminkiem. Zaczęliśmy jednak inaczej niż w poprzednich latach, kiedy długo nie mogliśmy wygrać nawet seta – podkreślała po meczu w rozmowie z Dziennikiem Polskim trenerka Sokoła Zator, Renata Wacławik. Pięciosetowy pojedynek został rozegrany w Jaworznie. Siatkarki z Jaworzna po przegranym pierwszym secie z AGH Kraków dwie kolejne partie wygrały. Potem krakowianki doprowadziły do wyrównania i o wszystkim decydował tie-break. W nim wyrównana walka trwała do stanu 10:9, potem zespół z Jaworzna uzyskał znaczną przewagę, wygrywając cały mecz. Wyrównane spotkanie rozegrały ekipy z Tychów i Nowego Sącza, chociaż wynik o tym nie świadczy, oba zespoły walczyły o każdą piłkę, co może świadczyć o wyniku w drugiej partii – 30:32, jednak więcej koncentracji zachowały zawodniczki przyjezdne z Nowego Sącza, wygrywając całe spotkanie 3:0. W tej kolejce pauzowała drużyna PLKS-u Pszczyna, która w najbliższy weekend rozegra spotkanie z Silesią Volley Mysłowice.