Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > W II lidze kobiet wiadomo już, kto z kim w play-off

W II lidze kobiet wiadomo już, kto z kim w play-off

Zakończyła się runda zasadnicza w II lidze kobiet. Wiadomo już, kto z kim zagra w I rundzie play-off, która rozpocznie się 16 lutego. Wiadomo także, kto w trzech grupach walczyć będzie o utrzymanie. Status drugoligowca straciła już Marba Sędziszów Małopolski, która zajmując ostatnie miejsce w grupie 4, spadła do ligi wojewódzkiej.

Ostatnia kolejka spotkań w grupie 1 II ligi kobiet nie mogła już przynieść zmian w składzie play-off. Walczące o pierwsze miejsce w tabeli zespoły z Kościana i Bydgoszczy wygrały pewnie swoje mecze. UKŻPS pokonał w Kościanie 3:1 SMS Police, a rezerwy Pałacu wygrały 3:0 z APS-em Rumia. UKŻPS lepszym bilansem setów zajął pierwsze miejsce po rundzie zasadniczej, Pałac II uplasował się na drugim miejscu. Spójnia Stargard pokonując 3:1 Orła Malbork, rzutem na taśmę awansowała na trzecie miejsce w tabeli, wyprzedzając rezerwy poznańskiego Energetyka, które w tej kolejce pauzowały. UKS ZSMS Poznań pokonał 3:1 Gedanię Gdańsk, a Politechnika Poznańska w takim samym stosunku okazała się lepsza od Truso Elbląg. Już wcześniej było wiadomo, że o utrzymanie w II lidze walczyć będą siatkarki z Malborka i Rumi. Sezon zakończył się dla SMS-u Police, który nie będzie brał udziału w play-off.I runda play-off:
UKŻPS Coccodrillo Kościan – SKF Forex Politechnika Poznańska
KS Pałac II Bydgoszcz – Energa MKS Truso Elbląg
SK Spójnia Stargard – Gedania Gdańsk
Enea Energetyk II Poznań – UKS ZSMS Poznań

play-out:
Golden Orzeł Malbork – APS Rumia

Zobacz również:
Wyniki i tabela gr. 1 II ligi kobiet

W grupie 2 do końca trwała walka o ostatnie miejsce w play-off i uniknięcie gry o utrzymanie pomiędzy Krótką Mysiadło i Spartą Warszawa. Sparta przegrała swój wyjazdowy mecz w trzech setach z LTS-em Legionovią i jeden punkt mógł dać siatkarkom z Mysiadła miejsce w play-off. Nie wykorzystały one jednak swojej szans i również w trzech setach przegrały w Siedlcach z miejscowym UKS-em, co spowodowało, że zagrają o utrzymanie, a warszawianki zachowały 8. miejsce. Krótka Mysiadło będzie gospodarzem turnieju o utrzymanie w II lidze kobiet. Lider, który pierwsze miejsce po rundzie zasadniczej zapewnił sobie już dużo wcześniej, pewnie wygrał 3:0 w Nowym Dworze Mazowieckim z najsłabszym w grupie Chemikiem Olsztyn. Wygrał również drugi w tabeli AZS AWF Warszawa, który we własnej hali bez straty seta pokonał Łaskovię. Trzecie miejsce zajęły siatkarki Nike Węgrów, które nie dały szans w Białymstoku siatkarkom miejscowego BAS-u. Co ciekawe, obie drużyny zmierzą się ze sobą w I rundzie play-off.

I runda play-off:
NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki – ESPES Sparta Warszawa
AZS AWF UKSW Warszawa – LTS Legionovia Legionowo
PMKS Nike Węgrów – KS BAS Kombinat Budowlany Białystok
MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki – UKS Siedlce

Turniej o utrzymanie:
Krótka Mysiadło, ŁMLKS Łaskovia Łask, UKS Chemik Olsztyn

Zobacz również:
Wyniki i tabela gr. 2 II ligi kobiet

W grupie 3 pozycja lidera nie była zagrożona. Płomień Sosnowiec pokonał w ostatnim meczu rundy zasadniczej wicelidera z Pszczyny 3:1 i zakończył rundę zasadniczą na pierwszym miejscu. Potknięcie PLKS-u wykorzystały siatkarki Częstochowianki, które pokonały pewnie Ambera Kalisz i awansowały na drugie miejsce w tabeli. Zwycięstwo odniosła również czwarta w tabeli Olimpia Jawor, która we własnej hali w czterech setach okazała się lepsza od rezerw MKS-u Dąbrowa Górnicza. Teoretyczne szanse na miejsce w play-off miały jeszcze zawodniczki TKS-u Tychy, jednak porażka po tie-breaku we Wrocławiu z ostatnim w tabeli Impelem je całkowicie przekreśliła. Tym bardziej, że 8. w tabeli Sobieski Oława pokonał 3:0 Polonię Świdnica. W ostatniej kolejce pauzowała Jedynka Siewierz, która ostatecznie uplasowała się na 5. miejsce po rundzie zasadniczej.

I runda play-off:
ASOTRA MKS-MOS Płomień Sosnowiec – MGLKS Sobieski Oława
KS Częstochowianka Częstochowa – MKS Polonia Świdnica
PLKS Pszczyna – MKS II Dąbrowa Górnicza
Olimpia Jawor- UKS Jedynka Siewierz

Turniej o utrzymanie:
TKS EKOBET Tychy, VII LO SMS Amber Kalisz, Impel Wrocław

Zobacz również:
Wyniki i tabela gr. 3 II ligi kobiet

Zwycięstwem pożegnał się z II ligą kobiet zespół Marby Sędziszów Małopolski. Siatkarki Marby pokonały w ostatnim swoim meczu przedostatnią drużynę tabeli, Sokoła Radzionków 3:0, ale nie mogło to już zmienić ich sytuacji w tabeli. Z kompletem zwycięstw na koncie rundę zasadniczą zakończyły siatkarki SAN-Pajdy Jarosław. W swoim ostatnim meczu niepokonany lider grupy 4 wygrał wyjazdowe spotkanie z Maratonem Krzeszowice 3:1. W 18 meczach zespół z Jarosławia stracił zaledwie pięć setów. Zwycięstwem zakończyły sezon siatkarki SMS-u PZPS II Szczyrk, które nie będą brać udziały w play-off. Pokonały one na wyjeździe 3:1 Silesię Volley Mysłowice i ostatecznie zajęły 2. miejsce w tabeli. W pozostałych meczach ostatniej serii spotkań AZS UMCS Lublin wygrał we własnej hali 3:0 z Pogonią Proszowice, a Tomasovia Tomaszów Lubelski w takim samym stosunku odprawiła Halembę Ruda Śląska.

I runda play-off:
MKS SAN-Pajda Jarosław – MKS Sokół Radzionków
TKS Tomasovia Tomaszów Lubelski – Pogoń Proszowice
KPKS Halemba Ruda Śląska – CKiS Maraton Krzeszowice
LUK AZS UMCS Lublin – Silesia Volley Mysłowice

spadek do ligi wojewódzkiej:
KS Marba Sędziszów Małopolski

Zobacz również:
Wyniki i tabela gr. 4 II ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2019-02-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved