Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Igor Yudin zagra w Łuczniczce Bydgoszcz

Igor Yudin zagra w Łuczniczce Bydgoszcz

fot. archiwum

Nowym siatkarzem Łuczniczki Bydgoszcz został Igor Yudin – australijski siatkarz rosyjskiego pochodzenia, mający za sobą grę zarówno na pozycji przyjmującego, jak i atakującego. Znany kibicom przyjmujący, który ma już za sobą występy w polskiej lidze, kontrakt z bydgoskim zespołem podpisał w poniedziałek. W południe pojawił się w Bydgoszczy, by osobiście złożyć podpis na umowie. 

Igor Yudin to dwudziestodziewięcioletni Australijczyk, który był też kapitanem młodzieżowej reprezentacji swojego kraju. Karierę rozpoczynał w 2005 roku w brazylijskim Telemig Celuar Minas, z którym wywalczył srebrny medal w mistrzostwach kraju. Następnie trafił do polskiej ligi, do ekipy Jastrzębskiego Węgla.W Jastrzębskim Węglu spędził aż pięć sezonów. Jego barwy reprezentował od 2006 roku, czyli od roku, kiedy to pokazał się w mistrzostwach świata w Japonii. To był dobry czas w jego karierze. Już w pierwszym sezonie zdobył wraz z polską ekipą srebrny medal mistrzostw naszego kraju. Początkowo grał na pozycji przyjmującego, jednak po objęciu stanowiska trenera przez Roberto Santillego zaczął grać jako atakujący.

Szczególnie udany był dla niego sezon 2009/2010, w którym jastrzębianie zdobyli srebrny medal w mistrzostwach Polski oraz Puchar Polski. Yudin był w tych rozgrywkach wiodącym siatkarzem swojego zespołu. Zajął drugie miejsce w rankingu najlepiej punktujących i atakujących zawodników całego sezonu. W każdym z meczów zdobywał dla ekipy Jastrzębskiego Węgla wiele punktów, robiąc to na bardzo dobrej skuteczności. W 113 rozegranych setach zdobył łącznie 509 „oczek”, z czego 451 atakiem przy średniej skuteczności na poziomie 48%, 38 blokiem i 20 zagrywką.

W swoim ostatnim sezonie w Jastrzębiu-Zdroju grał mniej, jednak pięć lat spędzonych w tym klubie na pewno zapisze na plus. Warto dodać, iż w sezonie 2008/2009 w barwach tego zespołu wywalczył jeszcze srebro w Pucharze Challenge oraz mistrzostwo Polski.

Następnie Yudin Jastrzębie-Zdrój zdecydował się zamienić na Olsztyn, jednak przygody z tym klubem nie będzie dobrze pamiętał. Większą część sezonu zmagał się z leczeniem kontuzji, dlatego też już na początku 2012 roku jego umowa z AZS-em Olsztyn została rozwiązana za porozumieniem stron. Yudin długo nie pozostawał jednak bez „pracy” i szybko znalazł zatrudnienie w rosyjskim Jarosławiczu Jarosław, w którym spędził także kolejny sezon – 2012/2013. Po występach w Jarosławiczu pozostał w Rosji, jednak wybrał ofertę Kuzbassu Kemerowo, w którym grał w latach 2013/2014. Następnie zmienił barwy na Dinamo Krasnodar (2014/2015), aż ostatecznie wylądował w Turcji, w drużynie Galatasaray Stambuł. W Stambule grał jednak tylko w początkowej fazie sezonu, po czym rozwiązał kontrakt.

Obecnie Igor Yudin przebywa w Toruniu, gdzie na co dzień mieszka. Od nowego sezonu 2016/2017 będzie na pewno przez rok bronił barw bydgoskiej drużyny, kontrakt podpisał bowiem z opcją przedłużenia na kolejny.

Igor Yudin – sylwetka zawodnika

Data urodzenia: 17.06.1987
Wzrost: 198 cm
Zasięg w ataku: 362 cm
Zasięg w bloku: 352 cm

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

źródło: luczniczkabydgoszcz.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-05-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved