Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Igor Yudin: Chcieliśmy pokazać się z najlepszej strony

Igor Yudin: Chcieliśmy pokazać się z najlepszej strony

Siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle zanotowali kolejne zwycięstwo w tym sezonie. W 23. kolejce PlusLigi podopieczni Ferdinando de Giorgiego w Bydgoszczy pewnie w trzech setach ograli miejscową Łuczniczkę 3:0. Gospodarze potrafili nawiązać wyrównaną walkę zarówno w pierwszym, jak i trzecim secie – Uważam, że w tym spotkaniu pokazaliśmy się z całkiem niezłej strony – powiedział po spotkaniu Igor Yudin, przyjmujący bydgoskiej drużyny.

W starciu z mistrzami Polski drużyna Łuczniczki Bydgoszcz po raz pierwszy przystąpiła pod wodzą nowego trenera Dragana Mihailovica. Serb miał jednak bardzo mało czasu, aby poznać swoich zawodników. Choć w tym pojedynku jego podopieczni co prawda przegrali w trzech setach, ale momentami ekipa znad Brdy potrafiła nawiązać wyrównaną walkę z aktualnym liderem tabeli PlusLigi.

Chcieliśmy pokazać się z jak najlepszej strony z takim mocnym przeciwnikiem, jakim jest ZAKSA. W pierwszym secie nasza gra wyglądała całkiem dobrze, ale niestety w drugiej partii to goście zagrali lepiej. W trzeciej odsłonie również zagraliśmy nieźle, ale wiadomo, naszym rywalem była ZAKSA, mistrz Polski, bardzo trudny przeciwnik. Uważam, że w tym spotkaniu pokazaliśmy się z całkiem niezłej strony – ocenił Igor Yudin.

Doświadczony przyjmujący Łuczniczki uważa, że mimo takiego wyniku jego zespół dobrze zagrał w polu zagrywki, ale w kluczowych momentach popełnił zbyt dużo własnych błędów, które miały wpływ na końcowy wynik spotkania.

W pierwszym i trzecim secie dobrze funkcjonowała u nas zagrywka. Jednak to my popełniliśmy kilka błędów w ważnych momentach i to zadecydowało o wyniku. Chcieliśmy pokazać się z jak najlepiej strony przed nowym trenerem. Myślę, że teraz jest już za mało czasu na zmiany i postaramy się zagrać jak najlepiej z Asseco Resovią Rzeszów, a od następnego tygodnia będzie więcej czasu, aby coś zmienić w naszej grze – przyznał zawodnik.

Paweł Zatorski, libero ZAKSY, dodał, że głównym celem kędzierzynian w tym spotkaniu było zwycięstwo za trzy punkty. – Po to przyjechaliśmy do Bydgoszczy, aby zdobyć trzy punkty. To były nasze założenia, żeby zagrać naszą grę, choć mimo naporu na początku meczu zespołu Łuczniczki Bydgoszcz z czasem udało nam się to przetrzymać i wygrać w tym secie. Zawsze tak jest, że z tymi teoretycznie słabszymi drużynami. One na początku meczu ryzykują zagrywką i trzeba bardzo uważać, aby nie dać im odskoczyć za bardzo, natomiast my to przetrwaliśmy i wygraliśmy – zakończył.