Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Igor Kobzar: Moje ambicje wzrosły

Igor Kobzar: Moje ambicje wzrosły

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Igrzyska są najważniejszym turniejem dla mnie i dla większości sportowców. Pojechałem na moje pierwsze igrzyska w Rio i to było spełnienie marzenia. Teraz oczywiście moje ambicje wzrosły i chcę pokazać się z dobrej strony i osiągnąć dobry rezultat – powiedział rozgrywający Kuzbassu Kemerowo, Igor Kobzar. 

Ze względu na pandemię wywołaną koronawirusem w lidze rosyjskiej nie została rozegrana faza play-off. To oznacza, że tytułu nie obronił ubiegłoroczny mistrz Kuzbass Kemerowo, który zajmował trzecie miejsce po fazie zasadniczej i ostatecznie skończył rozgrywki z brązowym medalem. – Myślę, że mieliśmy dużą szansę, żeby zaprezentować się lepiej niż podczas fazy zasadniczej, ale jesteśmy najbardziej niezadowoleni z tego, że nie mogliśmy walczyć w tych najważniejszych meczach, w których można nabrać bezcennego doświadczenia – powiedział siatkarz.W Lidze Mistrzów siatkarze Kuzbassu także pokazali się z dobrej strony, w dwumeczu okazali się lepsi od Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle i awansowali do półfinału. – Jestem również niezadowolony z tego, że Liga Mistrzów musiała zostać zawieszona, ponieważ chciałem zagrać więcej spotkań na arenie międzynarodowej przeciwko silnym drużynom i sprawdzać przy tym mój poziom i siłę. Cechą wyróżniającą Ligę Mistrzów jest to, że wszystkie zespoły tam są silne i mają tę samą mentalność zwycięzców. Dlatego właśnie nazywa się Ligą Mistrzów, rywalizacja jest większa. Dotarcie do półfinału w naszym debiutanckim sezonie w tych rozgrywkach jest dobrym rezultatem – stwierdził Igor Kobzar.

Przełożone zostały także igrzyska w Tokio. – Według mnie przełożenie igrzysk było właściwą decyzją, ponieważ wielu sportowców bało się wziąć udziału w tej imprezie. Nie wiedzieliśmy czy sytuacja z wirusem będzie pod kontrolą tego lata, a fani pewnie odczuwali jeszcze większy strach. Igrzyska nie byłyby więc wielkim świętem sportu, jakim są. Z tego powodu to logiczna decyzja, a ponadto my będziemy mieć dodatkowy rok na przygotowania i zdobywanie doświadczenia, które pomoże nam podczas igrzysk – stwierdził Kobzar, który na poprzednich igrzyskach wraz z kadrą wywalczył czwarte miejsce. – Igrzyska są najważniejszym turniejem dla mnie i dla większości sportowców. Pojechałem na moje pierwsze igrzyska w Rio i to było spełnienie marzenia. Teraz oczywiście moje ambicje wzrosły i chcę pokazać się z dobrej strony i osiągnąć dobry rezultat – zakończył Kobzar.

źródło: CEV, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-04-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved