Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Igor Grobelny: Wiem, że łatwo mi nie będzie

Igor Grobelny: Wiem, że łatwo mi nie będzie

fot. plusliga.pl

– Bardzo chciałbym wywalczyć medal PlusLigi i jestem przekonany, że z tą drużyną to nie tylko odległe marzenie, ale bardzo realny cel – mówi Igor Grobelny, nowy przyjmujący ONICO Warszawa. – Możliwość gry w Lidze Mistrzów była dla mnie dodatkową zachętą – dodaje.

Zbliżający się sezon będzie dla mnie ważny, bo chciałbym w nim jak najwięcej grać. ONICO ma naprawdę silną drużynę, chociażby patrząc na tych zawodników, których transfery już zostały ogłoszone. Wiem, że łatwo mi nie będzie, zdaję sobie z tego sprawę, ale myślę, że w moim życiu i karierze siatkarskiej nadszedł odpowiedni moment, by wreszcie zacząć zdobywać medale i pokazywać się nie tylko w rozgrywkach krajowych, ale też na arenie międzynarodowej, w Lidze Mistrzów – przyznaje Igor Grobelny.Możliwość gry w Lidze Mistrzów była dla mnie dodatkową zachętą. Jestem świadomy, że może być mi ciężko przebić się do pierwszej szóstki, bo ONICO ma na mojej pozycji naprawdę świetnych zawodników, ale przed nami bardzo dużo meczów do zagrania i wierzę, że dostanę od trenera szansę, żeby się pokazać – dodaje belgijski przyjmujący.

Grobelny przy wyborze klubu zwracał również uwagę na osobę szkoleniowca. – Osoba Andrei Anastasiego była jednym z tych czynników, które skłoniły mnie do przyjęcia oferty z ONICO. Pracowałem już z nim w reprezentacji Belgii. I jeśli spojrzę na całą swoją siatkarską karierę, to najwięcej nauczyłem się i osiągnąłem właśnie pod jego okiem. Przychodzę do Warszawy, bo chcę grać i trenować u niego cały sezon – twierdzi nowy przyjmujący Onico Warszawa. – Warszawa jest niedaleko od Radomia, czyli mojego rodzinnego miasta. Mam tam wielu znajomych, a ze stolicy tam bliżej, niż chociażby z Lubina, więc to był dodatkowy plus. Poza tym marzę o tym, by wywalczyć medal PlusLigi i jestem przekonany, że z tą drużyną to nie tylko odległe marzenie, ale bardzo realny cel – dodał Grobelny.

źródło: onicowarszawa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-06-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved