Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Igor Grobelny: Pragnę grać częściej

Igor Grobelny: Pragnę grać częściej

fot. Katarzyna Antczak

W radomskich Czarnych jak na razie więcej odejść niż nowych transferów. Pod koniec kwietnia wiadomo już było, że w przyszłym sezonie w barwach Cerrad Czarnych Radom nie zagra już Igor Grobelny. Jego umowa została rozwiązana za porozumieniem stron. – Pragnę grać w miarę możliwości częściej, występować nawet w pierwszej szóstce – powiedział w rozmowie z serwisem radomsport.pl przyjmujący, który po dwóch latach gry w barwach wojskowych szuka nowego klubu.Decyzja o rozwiązaniu kontraktu z Czarnymi była sporym zaskoczeniem. Skąd takie ruchy w klubie w sprawie twojej osoby?

Igor Grobelny: – Razem z klubem doszliśmy do wniosku, że najlepszą opcją dla mnie będą występy w innym zespole. Pragnę grać w miarę możliwości częściej, występować nawet w pierwszej szóste, niż kolejny rok przesiedzieć na ławce i tylko trenować. Dlatego postanowiłem zmienić barwy i poszukać dobrego klubu, gdzie będę mógł się jeszcze bardziej rozwinąć.

Nie chciałeś zostać w Radomiu? Chyba dobrze się tu czułeś.

Radom jest dla mnie miastem, w którym się urodziłem i który przyjął mnie do PlusLigi, więc na pewno mam do tego miasta wielki sentyment. Jednak taki jest sport i na pewno jest szkoda, że muszę opuścić to miejsce, miasto i ludzi.

Dostałeś oferty z innych polskich zespołów?

Tak, są oferty z Polski oraz z zagranicy, ale jeszcze nie podjąłem decyzji, gdzie pojadę i dalej będę kontynuował przygodę z siatkówką.

Rozmyślasz może o tym, by powrócić do Belgii lub spróbować sił w innym kraju, innej lidze?

Nie, na razie bym chciał zostać w Polsce jak najdłużej. Jest tu bardzo wysoki poziom rozgrywek, więc jak na razie nie myślę o przeprowadzce poza granice tego państwa.

Czyli nie idziesz jak widać w ślady ojca i nie będziesz „drugim Grobelnym” w Czarnych Radom?

Prawdę mówiąc, nie chciałem być „drugim” Grobelnym, ale pierwszym – tym „lepszym” – Grobelnym. Z kolei nikt też nie powiedział, że nie wrócę kiedyś do Radomia i że nie uda mi się tego dokonać.

Rozmawiał: Adam Kurasiewicz

źródło: RadomSport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-05-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved