Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Igor Grobelny: Nie możemy odpuścić żadnej drużynie

fot. plusliga.pl

11. zwycięstwo z rzędu w PlusLidze odniósł zespół z Warszawy. Tym razem w pokonanym polu podopieczni trenera Anastasiego pozostawili olsztyński AZS. – Te mecze, które mamy wygrać, chcemy wygrać jak najszybciej, jak najłatwiej, za trzy punkty. Na razie nam się to wszystko fajnie udaje, więc zobaczymy jak to dalej pójdzie – powiedział Igor Grobelny.

Verva Warszawa Orlen Paliwa wygrała 3:1 z Indykpolem AZS-em Olsztyn. Niestety podczas tego spotkania kontuzji doznał Bartosz Kwolek. Przyjmującego zastąpił na boisku Igor Grobelny. – Ręka nie drżała. Szkoda troszeczkę Kwolka, ale mam nadzieje, że nic poważnego mu się nie stało i szybko wróci. Już przyzwyczajony jestem do takich sytuacji, że wchodzę w ostatnim momencie, w ciężkiej akcji, ale podoba mi się to. To są takie momenty, że nie mam nic do stracenia i staram się tylko pomóc drużynie – powiedział po spotkaniu Grobelny. – Myślę, że mieliśmy dobrze rozpisanego Woickiego i trzymaliśmy się naszej taktyki. Nawet jak starał się coś zmienić, to wiadomo raz mu się udawało, raz nie, ale my trzymaliśmy się naszej taktyki i to nam wyszło a blok był stabilny – przyznał siatkarz stołecznej ekipy.W sobotę warszawianie rozegrają wyjazdowy pojedynek z Cerrad Czarnymi Radom. – Wiadomo, każdy zna halę w Radomiu, każdy zna tamtejszych kibiców. Każdy wie, że nie jest łatwo grać w Radomiu. Zobaczymy, jak nam pójdzie. Staramy się wygrywać wszystko 3:0, 3:1, żeby uciec od drugiego miejsca, zostać na dłużej na pierwszym. Zobaczymy jak pójdzie nam mecz. Może Czarni nie są w dobrej dyspozycji, ale to zawsze się może u nich odwrócić, więc jesteśmy przygotowani, że będzie tam mega ciężko – zaznaczył Grobelny. – Urodziłem się w Radomiu, więc dla mnie to zawsze będzie szczególne, specjalne miasto. Na pewno fajnie, bo zobaczę znajomych a nie mam za bardzo czasu jeździć tam do domu. Dla mnie na pewno będzie to szczególny mecz – dodał.

W ostatniej kolejce dość niespodziewanie porażkę z niżej notowanym beniaminkiem odniósł zespół z Bełchatowa. Dzięki temu, że Skra nie zdobyła w Suwałkach punktów, warszawianie powiększyli swoją przewagę nad podopiecznymi trenera Gogola. – Daje nam znać, że nie możemy odpuścić żadnej drużynie, bo może się potknąć noga tak jak Skrze Bełchatów. My staramy się tego uniknąć i te mecze, które mamy wygrać, chcemy wygrać jak najszybciej, jak najłatwiej, za trzy punkty. Na razie nam się to wszystko fajnie udaje, więc zobaczymy jak to dalej pójdzie – zakończył Grobelny.

źródło: opr. własne, polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-02-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved