Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Igor Gorgonzola Novara najlepsze w Lidze Mistrzyń

Igor Gorgonzola Novara najlepsze w Lidze Mistrzyń

Finał Ligi Mistrzyń nie stał na zbyt wysokim poziomie. Pierwsze dwa sety wyraźnie wygrały siatkarki z Novary, w trzeciej partii 25:14 triumfowały zawodniczki z Conegliano. Dopiero w czwartej odsłonie pojawiła się ciekawa walka. Ostatecznie 3:1 wygrały podopieczne Massimo Barboliniego, które wzięły rewanż za finał ligi włoskiej, w którym lepsza była drużyna z Joanną Wołosz w składzie.

Spotkanie z wysokiego c rozpoczęły siatkarki z Novary, skutecznie punktowała Michelle Bartsch-Hackley (8:1). Stopniowo Imoco Volley Conegliano zaczęło odrabiać straty, po ich efektownym bloku pierwszy czas wykorzystał trener Massimo Barbolini (11:7). Akcje były coraz bardziej zacięte. Ręki nie wstrzymywała Paola Egonu. Siatkarki Imoco nie ustrzegły się prostych błędów, dlatego przy stanie 16:10 dla Igor Gorgonzola Novara interweniował Daniele Santarelli. Pojedyncze zagrania Kimberly Hill i Robin De Kruijf na niewiele się zdały. W końcówce trener Santarelli sięgnął po kolejne zmiany. Postawa w ataku zespołu z Novary znacznie się pogorszyła, przez co dystans zmniejszył się (22:15). Mistrzynie Włoch nie zdołały jednak realnie zagrozić przeciwniczkom. Atak z lewego skrzydła po bloku w wykonaniu Bartsch-Hackley zamknął inauguracyjną odsłonę.

Otwarcie drugiego seta było zacięte. Żaden z zespołów nie był w stanie zbudować wyraźnego prowadzenia. Z czasem siatkarki Imoco Volley zaczęły mieć problemy z przyjęciem, co rzutowało na ich skuteczność w ataku. Przy stanie 11:7 czas wykorzystał trener Santarelli. Nie do zatrzymania była Egonu. Z czasem coraz pewniej zaczęła punktować Karsta Lowe. Gdy dystans stopniał do trzech oczek grę przerwał trener Barbolini (16:13). Po interwencji szkoleniowca siatkarki Igor Gorgonzola Novara odzyskały animusz, szybko ponowne zaczęły górować na siatce. Drużyna z Joanną Wołosz w składzie miała problem ze skończeniem ataku, przez co różnica punktowa powiększała się (22:16). Mimo ofiarnej walki mistrzynie Włoch nie były w stanie powrócić do wyrównanej walki. Zupełnie nieudane przyjęcie mocnej zagrywki Lauren Carlini zakończyło kolejną partię.

Siatkarki Imoco Volley Conegliano nie poddały się, z nową energią weszły w trzecią odsłonę. Po zupełnie nieudanym przyjęciu zawodniczki do siebie przywołał trener Barbolini (5:8). Siatkarki z Novary coraz częściej myliły się w ataku, gdy w aut uderzyła Egonu drugi raz o czas poprosił szkoleniowiec Igor Gorognzoli (8:13). W kolejnych akcjach dystans powiększał się, celnie atakowała Lowe. Mimo roszad wicemistrzynie Włoch nie potrafiły znaleźć recepty na rozpędzone rywalki (9:19). Pojedyncze akcje zmienniczek na niewiele się zdały. Jednostronnego seta zakończyła autowa zagrywka.

Na początku czwartej partii ponownie lepiej prezentowały się podopieczne trenera Barboliniego, raz za razem mocno atakowała Egonu (8:4). Mistrzynie Włoch miały problem z przebiciem się przez blok. Dopiero Karsta Lowe dała sygnał do odrabiania strat. Z akcji na akcję dystans topniał. Inicjatywę przejęła drużyna Joanny Wołosz, odwracając wynik. Dopiero mocny atak Egonu pozwolił doprowadzić do wyrównania (10:12, 12:12). Nie brakowało emocjonujących wymian, trwała zacięta walka. Akcje toczyły się punkt za punkt. Dopiero w końcówce ponownie inicjatywę zaczęły przejmować siatkarki Igor Gorgonzola Novara. W decydującym momencie w aut piłkę posłała Hill, dając serię piłek meczowych rywalkom (24:21). Ostatni punkt w tym meczu padł po ataku z lewego skrzydła Egonu.

MVP: Paola Egonu

Igor Gorgonzola Novara – Imoco Volley Conegliano 3:1
(25:18, 25:17, 14:25, 25:22)

Igor Gorgonzola: Carlini (4), Chirichella (7), Piccinini (3), Bartsch-Hackley (21), Veljković (5), Eonu (27), Sansonna (libero) oraz Camera, Plak, Nizetich, Bici (1) i Zannoni
Imoco Volley: De Kruijf (11), Danesi (12), Fabris (1), Wołosz (4), Hill (10), Sylla (4), De Gennaro (libero) oraz Bechis, Fersino, Lowe (16), Tirozzi i Moretto (libero)