Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Iga Wasilewska: Zrobimy wszystko, żeby obronić puchar

Iga Wasilewska: Zrobimy wszystko, żeby obronić puchar

fot. Michał Szymański

Niedawno odbyło się losowanie spotkań ćwierćfinałowych Pucharu Polski. Po nim czeka wszystkich ciekawe starcie, w którym obrońca Puchar Polski – Grupa Azoty Chemik Police zmierzy się z mistrzyniami Polski –  ŁKS-em Commercecon Łódź. – To rozgrywki, w których nie ma miejsca na przegrany mecz. Oczywiście, ŁKS jest silną drużyną, więc mecz ćwierćfinałowy zweryfikuje, która z ekip zasługuje na grę w Nysie – uważa środkowa ekipy z Polic, Iga Wasilewska.

Policzanki wylosowały potencjalnie najsilniejszego rywala z ekip, które były nierozstawione.  – Chcesz zdobyć puchar, musisz wygrać z każdym. To rozgrywki, w których nie ma miejsca na przegrany mecz. Oczywiście, ŁKS jest silną drużyną, więc mecz ćwierćfinałowy zweryfikuje, która z ekip zasługuje na grę w Nysie. My zrobimy wszystko, żeby trofeum obronić – mówi Wasilewska.W bieżących rozgrywkach obie drużyny rywalizowały dwukrotnie. W Superpucharze Polski policzanki wygrały 3:0, w LSK 3:2 (tie-break rozegrany był na przewagi). – Mecze z ŁKS bardzo się od siebie różniły, miały zupełnie inny przebieg. W Superpucharze Polski wygrałyśmy dosyć wysoko, a w Łodzi było mnóstwo walki. Trudno porównać oba spotkania i znaleźć wspólny mianownik. Dlatego nie podjęłabym się przewidywania, jaki mecz czeka nas w ćwierćfinale – dodaje.

Wygrany spotkania Chemik – ŁKS zmierzy się ze zwycięzcą meczu MKS SAN-Pajda Jarosław – GROT Budowlani Łódź. – Szczerze mówiąc, nie znam zespołu z Jarosławia, więc nie mogę podejmować się oceny poziomu sportowego. Wiem jednak, że Puchar Polski pamięta w swojej historii wiele niespodzianek, więc spisywanie pierwszoligowców na straty mogłoby być sporym błędem. Wszystko zweryfikuje boisko, a my na razie skupiamy się na przeciwniku ćwierćfinałowym – kończy środkowa Chemika Police. Walka o awans do turnieju finałowego w Nysie zaplanowana jest na 12 lutego w Policach.

źródło: chemik-police.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-01-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved