Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Iga Piątek: Jesteśmy przygotowane na ciężki mecz

Iga Piątek: Jesteśmy przygotowane na ciężki mecz

Po pięciu miesiącach przerwy znów w Gliwicach zagości siatkówka na pierwszoligowym poziomie. W sobotę o godzinie 18:00 drużyna KŚ AZS Politechniki Śląskiej podejmować będzie ekipę Grupa Azoty PWSZ Tarnów.

W poprzednim sezonie drużyna z Tarnowa w swoim debiucie w I lidze zajęła V miejsce, po tym jak w play-off pokonała Radomkę Radom. Na inaugurację obecnej kampanii zespół z Małopolski pokonał Jokera Świecie 3:1. Było to wyrównane spotkanie, ale gospodynie wykorzystały przewagę własnego parkietu.  Gliwiczanki natomiast pojechały do Poznania i wróciły na tarczy, ulegając Energetykowi 1:3. – W Poznaniu zabrakło dobrego przyjęcia. Bez tego elementu nie można myśleć o wygrywaniu spotkań na tym poziomie. To musimy poprawić w najbliższym meczu – podkreśla Iga Piątek.

W zespole AZS-u nie brak doświadczonych zawodniczek, które bez wątpienia potrafią dobrze odbierać piłkę, a potem rozegrać akcję i skutecznie ją zakończyć. Tych elementów też jednak brakowało w stolicy Wielkopolski. – Od początku grałyśmy bardzo nerwowo i w konsekwencji popełniałyśmy błędy. Z czasem wyglądało to coraz lepiej, co przełożyło się na wygraną w trzecim secie. To było jednak za mało, aby myśleć o wywiezieniu stamtąd  choćby punktu – zaznacza libero AZS-u.

W poprzednim sezonie akademiczki wygrały w Tarnowie 3;1, ale w Gliwicach na zakończenie rundy zasadniczej musiały uznać wyższość podopiecznych Michała Betlei, ulegając 2:3.  W sobotę teć można się spodziewać zaciętego pojedynku. – Musimy dobrze wejść w ten mecz, być skoncentrowane i bez żadnych kompleksów. Umiejętności mamy, tylko teraz trzeba to pokazać na boisku – podkreśla Piątek.

W zespole z Tarnowa w przerwie letniej również zaszło sporo zmian, choć nie tak dużo jak w AZS-ie. Odeszło i przyszło siedem zawodniczek. Nowe twarze to: Joanna Sobczak (Wisła Warszawa), Paulina Bałdyga (Muszynianka Muszyna), Klaudia Grzelak (Joker Świecie), Magdalena Jurczyk (Wisła Warszawa), Aleksandra Mikołajewska (Karpaty Krosno), Marcelina Gliniecka (SMS Police), Agata Mazur (zespół juniorek). – Trudno mi się wypowiadać o potencjale tarnowianek, bo tam też miały miejsce spore zmiany. Na pewno mierzą wysoko i będą chciały u nas wygrać. Jesteśmy przygotowane na trudny mecz – przewiduje libero AZS-u.

źródło: azs.gliwice.pl