Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Iga Chojnacka: Trochę się rozczarowałyśmy tie-breakiem

fot. lsk.pls.pl

– Mecz mógł na pewno się podobać. Było wiele walki, wiele emocji. Myślę, że było sporo akcji, w których pokazałyśmy naszą drużynowość, ten tak zwany teamwork. Trochę jednak się rozczarowałyśmy tie-breakiem, bo pozostał niesmak – powiedziała po porażce 2:3 z faworyzowanym Dinamem Moskwa Iga Chojnacka.

 Środkowa Chemika Police po spotkaniu cieszyła się z tego, że zespół podjął walkę z faworytem. Czuła jednak dozę niedosytu gładko przegranym tie-breakiem. – Mecz mógł na pewno się podobać. Było wiele walki, wiele emocji. Myślę, że było sporo akcji, w których pokazałyśmy nasza drużynowość, ten tak zwany teamwork. Trochę jednak się rozczarowałyśmy tie-breakiem, bo pozostał niesmak. Dinamo wygrało tego tie-breaka bardzo wysoko. Nam być może zabrakło już sił. Sety były dość długie, było sporo przedłużonych akcji. Cieszymy się, że udało się powalczyć, bo do tej pory mecze w Lidze Mistrzyń zupełnie nie układały się po naszej myśli. Ten był naprawdę dobry, poprawiłyśmy się znacznie nawet w porównaniu do ostatniego meczu ligowego – powiedziała Iga Chojnacka. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że to był jeden z najlepszych meczów mistrzyń Polski w sezonie. – Faktycznie można tak powiedzieć. Tie-break jednak troszkę psuje ten obraz, ale to był bardzo dobry mecz w naszym wykonaniu. Dinamo stawia wysoką poprzeczkę, ale jak widać, my się nie poddałyśmy – przyznała Iga Chojnacka.

Czego zabrakło Chemikowi Police w decydującej partii spotkania z Dinamem Moskwa?  – Na pewno nie sił mentalnych, bo te były. Chciałyśmy pociągnąć tę grę z czwartego seta, ale chyba fizycznie już opadłyśmy nieco z sił – analizowała środkowa polskiej drużyny. Po stronie rywalek królowała Natalia Gonczarowa, która zdobyła 31 punktów. – Wiedziałyśmy, że gra Dinama opiera się na tym, że Gonczarowa jest osobą, która na boisku rozwiązuje każdy problem. Jeżeli jest jakaś trudna sytuacja, to po prostu idzie wysoka piłka do niej. Nastawiałyśmy się na to, ale myślę że dzięki naszej zespołowości Dinamo nie wygrało z nami łatwo – podkreśliła Chojnacka.

Dla siatkarek Chemika Police gra przeciwko tak wysokiemu blokowi, jakim dysponuje Dinamo na pewno jest kolejnym cennym doświadczeniem. – Zdecydowanie tak. Na co dzień nie mamy okazji grać z tak wysokimi zawodniczkami. To był zupełnie inny mecz, inna ranga i to się czuło – przyznała Chojnacka. Chemik Police w Lidze Mistrzyń nie wygrał jeszcze w tym sezonie meczu i z dorobkiem jednego punktu zamyka tabelę grupy E. – Nie wiem, czy wyjście z grupy jest jeszcze możliwe, ale my każdy mecz będziemy traktowały jako siatkarskie święto i szansę na naukę. Na pewno nie będziemy odpuszczały w kolejnych meczach – zakończyła Iga Chojnacka.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-01-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved