Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Iga Chojnacka: Szybko zdecydowałam się na podpisanie kontraktu

Iga Chojnacka: Szybko zdecydowałam się na podpisanie kontraktu

fot. Łukasz Krzywański

– Chemik to topowa marka, najlepsza w kraju. Siatkarki tego klubu systematycznie udowadniają to sezon po sezonie. Decyzja była dla mnie bardzo prosta, kiedy dostałam ofertę, szybko zdecydowałam się na podpisanie kontraktu. Nie musiałam się długo zastanawiać – wyjaśniła Iga Chojnacka.

Chemik Police powoli odkrywa karty na nadchodzący sezon. Ostatnim jego nabytkiem jest Iga Chojnacka, która nie ukrywa zadowolenia z przenosin do mistrza Polski. Jednocześnie podkreśla, że takiej oferty nie można było odrzucić. – Chemik to topowa marka, najlepsza w kraju. Siatkarki tego klubu systematycznie udowadniają to sezon po sezonie. Decyzja była dla mnie bardzo prosta, kiedy dostałam ofertę, szybko zdecydowałam się na podpisanie kontraktu. Nie musiałam się długo zastanawiać – wyjaśniła Iga Chojnacka.W minionym sezonie Chojnacka występowała w Impelu Wrocław, z którym zajęła 10. miejsce. Teraz przeniosła się do mistrza Polski. – Podpisanie kontraktu z Chemikiem oznacza dla mnie kilka nowych wyzwań. Szansa debiutu w Lidze Mistrzyń, w której dotychczas nigdy nie grałam. Występują tam najlepsze ekipy w Europie, na samą myśl czuję ekscytację. Kolejne wyzwanie to rywalizacja o miejsce w składzie. Łatwo nie będzie, ale cieszę się, że na pewno nie zabraknie mi motywacji. Nie chodzi wyłącznie o motywacje meczową, bo z tą zazwyczaj nikt nie ma problemu. Czasem jednak są momenty zwątpienia w życiu codziennym, w treningu od poniedziałku do niedzieli. Wtedy rywalizacja o miejsce w składzie będzie ważnym, pobudzającym aspektem – dodała nowa zawodniczka mistrza Polski.

Iga Chojnacka poza grą w siatkówkę studiuje prawo. W przerwie między sezonami stara się nadrobić zaległości. – Teraz jestem trochę we Wrocławiu, trochę w Warszawie. W planach wakacyjnych mam podreperowanie statusu studenta, głównie poprzez częstsze pojawianie się na uczelni niż pozwala na to sezon sportowy. W lipcu, jeśli wszystko się uda, pojadę na krótkie wakacje. Planuję rzucić wszystko i jechać w Bieszczady – zakończyła Iga Chojnacka.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-06-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved