Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Iga Chojnacka: Muszę do tego podejść metodą małych kroczków

Iga Chojnacka: Muszę do tego podejść metodą małych kroczków

fot. lsk.pls.pl

W miniony weekend rozegrany został finałowy turniej o Puchar Polski siatkarek. W decydującym meczu Chemik Police pokonał Developres SkyRes Rzeszów 3:0 i zdobył trofeum siódmy raz w historii. Na parkiecie wyróżniała się środkowa Chemika Iga Chojnacka, to po jej bloku zakończył się mecz. –  Staram się wyciągnąć z tego sezonu jak najwięcej, a to sezon bardzo dobry, ale też bardzo trudny. Cieszę się, że mam możliwość gry w takim klubie i rozwijania się – mówi środkowa Chemika.
 
Żałujesz tego, że tak dużo czasu spędziłaś w Legionowie, a później we Wrocławiu? Jesteś bardzo utalentowaną zawodniczką, jeszcze cię nie widziałem, a już o tobie słyszałem. Jednak długo czekaliśmy, aż trafisz do naprawdę silnej drużyny, bijącej się o złoto, albo o puchar.Iga Chojnacka: Ja się cieszę z tego co jest teraz i nie żałuję żadnej decyzji. Myślę, że nie ma to znaczenia. Staram się wyciągnąć z tego sezonu jak najwięcej, a to sezon bardzo dobry, ale też bardzo trudny. Cieszę się, że mam możliwość gry w takim klubie i rozwijania się.

Za bandami stał trener Jacek Nawrocki. Uśmiechnięty, pozytywnie nastawiony. Zwracałaś na to uwagę? Tli się w twojej głowie powołanie, a później gra na międzynarodowym poziomie?

– Nie wiem, na razie muszę do tego podejść metodą małych kroczków. Podczas finałowego meczu było dużo osobistości, ja skupiałam się na grze. Na szczęście umiałam się wyłączyć. Jestem otwarta, na wszystko gotowa i cieszę się całym sezonem. Puchar Polski to wisienka na torcie, ale jest też codzienna praca na treningach. To jest podstawa.

Ale w twojej głowie – ty i reprezentacja Polski to jest realny obraz?

– Nie wiem, musiałabym się sprawdzić. To jest bardzo ciężka praca. Zawsze podziwiałam dziewczyny, które po sezonie potrafiły pojechać na kadrę i tam też dawać z siebie sto procent. Nie wiem jak bym się odnalazła. Jeśli będzie okazja, chętnie się przekonam.

Rozmawiał Łukasz Kadziewicz – więcej w serwisie polsatsport.pl

źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-03-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved