Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Iga Chojnacka: Miałyśmy sporo problemów z własną grą

Iga Chojnacka: Miałyśmy sporo problemów z własną grą

Chemik Police w sobotę pokonał BKS Profi Credit Bielsko-Biała bez straty seta. W tym spotkaniu zarówno jeden, jak i drugi zespół popełniał sporo własnych błędów. Bielszczanki miały szansę na zwycięstwo w pierwszym secie. – Dlatego też bardzo się cieszymy, że ten mecz skończył się wynikiem 3:0. Miałyśmy sporo problemów z własną grą, przede wszystkim w pierwszym secie. W kolejnych ta gra też niestety falowała – powiedziała Iga Chojnacka, środkowa Chemika.

Sobotni mecz nie stał na wysokim poziomie. – Dokładnie tak. Dlatego też bardzo się cieszymy, że ten mecz skończył się wynikiem 3:0. Miałyśmy sporo problemów z własną grą, przede wszystkim w pierwszym secie. W kolejnych ta gra też niestety falowała. Było dużo błędów własnych, wydaje mi się, że zrobiliśmy troszkę krok w tył. Jednak jak mówi przysłowie, robimy krok w tył, by potem zrobić dwa w przód i mam taką nadzieję, że tak to się skończy – oceniła Iga Chojnacka.  W pierwszym secie przez większość czasu to podopieczne trenera Bartłomieja Piekarczyka miały kilka oczek przewagi, ale końcówka należała już do mistrzyń Polski. – Nie wiem, czy był to decydujący moment meczu, ale to, co wydarzyło się w pierwszym secie, na pewno ułatwiło nam potem wejście w kolejną odsłonę. Wygrałyśmy premierową partię, grając bardzo przeciętnie i to nam potem dodało wiary, ale też musiałyśmy dużo bardziej się skoncentrować na pozostałe sety – powiedziała środkowa Chemika Police.

Policzanki w tym sezonie mają sporo grania, rywalizują także w Lidze Mistrzyń, gdzie zostały im do rozegrania jeszcze dwa mecze grupowe. – My staramy się nie myśleć o tym zmęczeniu i nie analizować, czy jesteśmy zmęczone czy nie. Nie ma co ukrywać, że terminarz jest intensywny, ale teraz mamy troszkę luźniejszy tydzień, bo mamy czas  do piątku na przygotowanie się do kolejnego meczu – stwierdziła Iga Chojnacka, która w sobotę zdobyła cztery punkty.  W piątek policzanki na wyjeździe zmierzą się z Grot Budowlanymi Łódź, z którymi przegrała zarówno mecz o Superpuchar Polski, jak i pierwszy mecz ligowy. – Zgadza się, mamy z  Budowlanymi rachunki do wyrównania i to na pewno będzie dodatkowy smaczek tego spotkania. Na pewno bardzo chciałybyśmy tam zwyciężyć – zakończyła Iga Chojnacka.