Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Iga Chojnacka: Jesteśmy zadowolone z naszej postawy przeciwko MKS-owi

Iga Chojnacka: Jesteśmy zadowolone z naszej postawy przeciwko MKS-owi

fot. Bogusław Krośkiewicz

Ostatnia w tabeli Legionovia Legionowo pokazała się z dobrej strony w meczu przeciwko MKS-owi Dąbrowa Górnicza. – Miałyśmy walczyć w tym meczu i tak też się stało, jesteśmy zadowolone z naszej postawy – powiedziała po spotkaniu Iga Chojnacka.

Od samego początku meczu ton wydarzeniom na boisku nadawały zawodniczki z Mazowsza, które wygrały pierwszą odsłonę. Kolejne partie pojedynku na swoją korzyść rozstrzygnęły dąbrowianki, które były lepsze od zawodniczek z Legionowa. – Naszym celem na ten mecz była walka od samego początku, wiadomo, że spotkanie to nie miało żadnego wpływu na układ tabeli. Po tym dobrym początku w naszym wykonaniu zabrakło nam agresji w kolejnych setach, wiadomo, że jesteśmy zespołem młodym i bazujemy na tym, walczymy i nie poddajemy się. Dodatkowo straciłyśmy wiele punktów po naszych błędach i stąd nasza gra wyglądała słabiej – powiedziała Iga Chojnacka. Pomimo porażki przyjmująca Legionovii była zadowolona z postawy całej drużyny, ekipa z Mazowsza dobrze spisała się w polu zagrywki. – Cieszymy się z naszej postawy w tym meczu, wiadomo, że ciężej się gra na boisku przeciwnika, w spotkaniu przeciwko MKS-owi udało nam się dobrze zagrać zagrywką. Mam nadzieję, że będzie to nasz mocny atut w kolejnych ważnych dla nas meczach. W naszym przypadku zdobyte doświadczenie z bardziej doświadczonymi od nas drużynami zaprocentuje i jest ono dla nas bardzo ważne, bez względu na osiągnięty przez nas wynik. Wiadomo, że jesteśmy młodą drużyną i uczymy się od takich zespołów, w których grają bardziej doświadczone od nas zawodniczki – stwierdziła przyjmująca.Legionovia w sezonie zasadniczym przegrała kilka ważnych meczów w tie-breaku i na koniec okazało się, że właśnie tych punktów brakuje ekipie z Mazowsza. – Szkoda, że nie rozstrzygnęłyśmy tych sześciu przegranych meczów na swoją korzyść, nie ma co już do tego wracać. Przed nami dwa ważne mecze i myślimy tylko o nich, skupiamy się obecnie na nich, ten sezon był dla nas bardzo intensywny i o tym też trzeba pamiętać, zabrakło nam naprawdę niewiele do bezpiecznego miejsca w tabeli – oceniła grę swojej ekipy siatkarka. Drużynę Legionovii czekają dwa najważniejsze mecze w sezonie z KSZO. Spotkania te zadecydują, która z drużyn zagra w meczach barażowych z pierwszą drużyną z I ligi. – Jesteśmy bardzo pozytywnie nastawione do meczów z KSZO, nie możemy się doczekać tych spotkań. Wiadomo, że będzie towarzyszył nam stres, z drugiej strony nie mamy zbyt wiele czasu na wypoczynek przed niedzielnym meczem w naszej hali. Zrobimy wszystko, aby to spotkanie wygrać – zakończyła siatkarka.

Kto zdobędzie złoto Orlen Ligi w sezonie 2016/2017?

zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-03-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved